Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van esélyem elhelyezkedni...

Van esélyem elhelyezkedni tapasztalattal, viszont szakma nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Rövidre fogom.


Több mint fél évig dolgoztam Ausztriában egy gyárban, ahol eleinte összeszerelést és hasonló könnyű feladatokat végeztem, de aztán a főnök szólt hogy üresedés van a hegesztőknél és sürgősen kéne valaki, ezért megtanít az alapokra. Semmi fogalmam nem volt a szakmáról, de nagyon jól megtanított gyakorlatból, és kb. 3-4 hónap után már olyan jól ment hogy már engedett önállóan dolgozni. Maradtam volna a helyen, de sajnos a cég csődbe ment így el kellett jönnöm.


Az a kérdésem hogy a hegesztő szakmában itthon van esélyem elhelyezkedni bármilyen OKJ / minősítés hiányában? Persze elméletből nem tudok sok mindent, de a gyakorlatban karban tudom tartani a gépeket, tudom ellenőrizni a varrataimat és úgy gondolom jól megy, illetve szeretem is magát a szakmát.


Viszont már két helyről is elutasítottak, még csak próbahegesztésre sem méltattak. Az OKJ-k drágák és sokat kéne ide-oda utaznom miattuk mert a megyémben nincs olyan felnőttképzés amilyet szeretnék, a helyi állami felnőttképzés pedig 3 éves ami túl sok.



febr. 16. 00:30
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Esélytelen! Szerinted viccből kell a munkához a szakma? Van elég hegesztő akit alkalmazhatnak szakmai képesítéssel. Minek alkalmaznának egy szakma nélkülit? Mi értelme lenne? Még az is lehet, hogy törvénybe ütközik, ki tudja. Az egyik általános iskolás haverom is hegesztőnek tanult, azt nem tudom hogy elvégezte-e, de mikor egy telepen volt a gyakorlatunk, csak másik szakmában, akkor láttam, hogy nem csak hegesztett, és nem csak hegesztés volt a dolga, hanem anyag megmunkálás is, ha éppen meg kellett javítani egy autó rozsdás karosszériáját.
febr. 16. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Felejtsd el kérdező!

2000 környékén kitörölték a szótárakból a rátermettség fogalmát, - ha nincs pajtásod, cimborád, rokonod megfelelő helyen, nincs esélyed!

febr. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Magyarorszagok valoszinu nem, nyugaton nagyobb eselyel igen.

Nekem is idekinn kb a hobbim az uj szakmam, egy interjun se kerdeztek hogy hany papirom van, csak azt hogy mihez ertek.

febr. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Érvényes tűzvédelmi szakvizsga nélkül a végzett hegesztő se hegeszthet. Rögtön 20k körüli összeget kifizetnek rád. És még csak nem is érted, mi egy térközepes köbös krisztalit szerkezet, vagy hogy milyen utóhőkezeléssel mennyire csökkenthető a maradó feszültség, esetleg hogy milyen hűlési sebesség mennyire káros a hőhatásövezetben, a hét zónája közül melyik kettő a leginkább kitett a ridegtörésnek. Nyilván én se vágom, lehet nem is hét zóna van, lehet három is lényeges lehet, de nem vagyok fogalmatlan, ha rá akarok keresni, és látom előre ezeket a már egyszer megtanult problémákat egy rajzon is akár.
febr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs. Magyarországon első a papír.

Otthon nem kaptam állást, be sem hívtak, mert csak okj-m van (informatika). Angliában érdekes, nem firtattàk a diplomát, interjún fél óra múlva már lelkesen, egymás szavába vágva beszélgettünk a legújabb fejlesztésekről a leendő főnökömmel. Mo-n max a HR pitcháig jutottam el.

febr. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!


Nem tudom, hogy számodra érdekes lehet-e, de az Alapy Gáspár Technikumban most indul 12.-én ingyenes, iskolarendszerű hegesztő felnőttképzés. Én is megyek.

márc. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!