Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha január 15. volt az első...

Ha január 15. volt az első munkanapom egy cégnél és 3 hónap próbaidőn vagyok, akkor pontosan mikor jár le? Ezt napokban kell mérni vagy teli hónapokban?

Figyelt kérdés

febr. 17. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hétvége is alkalmazotti jogviszony. Ha nem 90 naprol van szo akkor simán 3 honap tehat ápr 15. Nem bonyolítják túl.
febr. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Nem április 14? Április 15 már a negyedik hónap első napja.
febr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
15 én jár le. Nem?
febr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kettes vagyok. Ez nem olyan, mint a havi bérlet? Ha 15-én veszem, 14--én jár le, 15-én már nem érvényes. Csak kérdezem, nem vagyok benne 100%-ig biztos.
febr. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#4

Szerintem is, pl. ha február 1-én kezdődik a jogviszony, akkor az próbaidő utolsó napja április 30. Tehát a negyedik hónap első napja már nem tartozik bele, ezt tiltja a törvény (hacsak nincs kollektív szerződés a cégnél, ami hosszabb próbaidőt tesz lehetővé)

febr. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!