Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az első munkanapomra megbetege...

Az első munkanapomra megbetegedtem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Holnap (hétfőn) kezdek életem első munkahelyén, szerződést is az első napon kapnék. Az lett megbeszélve, hogy reggel 8-ra várnak megbeszélésre, szerződést is kapok stb, aztán délelőtt kezdem a munkát. Viszont én most hétvégére beteg lettem, nem vagyok a halálomon, de nem is vagyok jól, fújom az orrom, köhögök, fáj a torkom. Reggel 8 előtt nem tudok senkit elérni hogy szóljak hogy beteg vagyok és fontos lenne hogy legalább délelőtt ott legyek, viszont ez egy kórházi munka és biztos nem néznék jó szemmel ha betegen mennék. Szerintetek mit csináljak? Hogyha elmegyek orvoshoz, ahhoz hogy ki tudjon írni táppénzre, már kell lennie munkaszerződésemnek? Most kezdek csak el dolgozni, úgyhogy emiatt nem vagyok képben ezekkel a dolgokkal.

febr. 18. 15:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Ha egy új munkahelyre első nap nem mész be, akkor ott vége. Lényegtelen, mi okból.
febr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor reggel 8kor telefonálj annak, akihez van kontaktod. Most kb. a fél ország taknyos, ki jobban, ki kevésbé. Tőle is megkérdezheted ezt a táppénzes dolgot. Jobbulást!
febr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is ápoló vagyok. Eddig sok helyed dolgoztam, de mèg sehol nem küldték haza a betegeket. Volt, aki törött lábujjal jött, hasmenéssel, porckorongsérvvel, maláriával.
febr. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*n
febr. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Én reggel oda mennék, és az épület előtt telefonálnék be, hogy eljöttem, viszont beteg vagyok, bemenjek-e így is. Ennyi.
febr. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
sms-t bármikor lehet küldeni.. nem csak reggel 8kor.
febr. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

SMS-t lehet írni, meg 8 előtt is telefonálni. Aki 8-ra megy dolgozni az már 7-től elérhető telefonon.

Úgy emlékszem, betegállománnyal nem lehet munkaviszonyt kezdeni.

febr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyi a bajod, hogy taknyos vagy, menj be, max vegyél maszkot, én is úgy dolgozom jelenleg. Amúgy kb mindenki taknyos jelenleg.
febr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
Nekem volt olyan kolléganőm aki az első napjára nem jött be. 2 hét után jött mert beteg volt. semmi gondja nem lett ebből. Attól is függ nyilván, hogy mennyire kell a dolgozó. Protekciós munkánál nyilván hátrány. Viszont ahol lasszóval fogják az embereket ott nem gond.
febr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
febr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!