Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megszűnt a munkaviszonyom, ki...

Megszűnt a munkaviszonyom, ki meddig bírta?

Figyelt kérdés

Maszekolni tudok járni, de az max 1-2 nap. És az fekete munka.

Keresek most rendes állást is. Ki hogy oldotta meg az életet? mennyi idő míg találok melót?



febr. 26. 15:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%

Ha válogatsz, akkor sokára, mert megteheted, hogy válogatsz.

Ha kenyérre (gyerekre, családra, fűtésre) kell, akkor hamar.

febr. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

1#

Lehet köpködni, de mérnökként nem segédmunkát akarok. Tehát válogatok.

De úgy érzem egy kicsit ez elfog húzódni, nehezen megy.

febr. 26. 15:53
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
hat ideje akkor vissza venni az igenyekbol mert van boven sok mernok helyetted, plane villamos meg informatikus mernok, akik valszeg fiatalabbak nemtom hany eves vagy, meg lehet kepzettebbek.
febr. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Irodai melónál nem adnám lejjebb, főleg ha tényleg nincs család (mondjuk alapból nem komplett aki itthon családot alapít a semmire).
febr. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

3#

Sajnos ez így nem állja meg a helyét.

"hat ideje akkor vissza venni az igenyekbol mert van boven sok mernok helyetted" - nem, nincs, én is küzködtem ezzel, kerestünk mérnököt, (vidék), de nem volt jelentkező, vagy volt is, de iszonyat tapasztalatlan volt és irreális elvárásai voltak.


"akik valszeg fiatalabbak nemtom hany eves vagy, meg lehet kepzettebbek." képzettebbek? nem, én oktattam embereket, diplomás mérnököket, nagyon alap dolog nem ment soknak, rajzi vagy technológiai dolgok értelmezése, ami mutatja a magyar oktatás hiányosságait, volt rálátásom, de "képzettebnek" nem nevezném őket semmiképp.


4# igen, van tapasztalatom, nyelvtudás, így nem a soron szeretnék "vesztegelni", mert az nekem elvesztegetett idő és energia. Van tudásom és tapasztalatom, de mégis nehéznek érzem.

febr. 26. 16:53
 6/15 anonim ***** válasza:
2%
Te is potolhato vagy azt ne felejtsd, es nem te vagy aduasz. Ertem hogy nem akarsz az igenybol leadni, senki se akar, de megis ahogy irad, neheznek erzed, van oka, hiaba nyelvtudas ami mar szinte alap az angol/nemet + valami. Az hogy lattad mik a magyar oktatas hianyossagai oke, de ezt nem mondhatod el minden emberrol, mert akkor csak te vagy a legjobb a szferaban? De akkor hogy vagy munkanelkuli es miert nehez? 1+1 az nem 3.
febr. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Te is potolhato vagy azt ne felejtsd" - állítottam az ellenkezőjét? Kicsit elkalandoztál.


"Az hogy lattad mik a magyar oktatas hianyossagai oke, de ezt nem mondhatod el minden emberrol, mert akkor csak te vagy a legjobb a szferaban?" - nem, nem mondhatom el minden emberről, ilyet nem is álítottam, csak mérnöki pozícióban tapasztaltam. Ezek tények, nem spekuláció. Tapasztalaton alapulnak. Valóság, tudod.


"De akkor hogy vagy munkanelkuli es miert nehez? 1+1 az nem 3." ez zavaros. Leépítés, vezetőség vagy management csere, eladják a céget. Ezek vezetnek ilyen helyzethez. És ezt sokan megszenvedik, középvezetők/felsővezetők is lapátra kerültek.


Úgy érzem elkalandoztál, és az "adj lejjebb" sokszor nem opció.

Mérnökként így sem dolgoztam egy hű de nagy bérért, akkor miből adjak lejjebb? menjek közmunkásnak? ezért tanul az ember? Valahol ez egy csúnya görbe tükör a magyar társadalomról...

febr. 26. 17:38
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Mindig opcio. Te kalandoztal el. Egy vallalkozas is potolhato foleg a piacon mert hatalmas a verseny, jobb markakat hoz be az egyik, kedvezmenyek, egyediseg. A tobbi helyen meg mar boven van mernok, igy hiaba vagy mernok azt nem tudom miert nem teszed hozza milyen, mert nem mindegy, de potolhato vagy. Mindenki az a vallakozoi szferaban meg a munkavallalkozoi szferaban. Sajnos igen, mar tul sok a "mernok" meg sot, az is "mernok" aki nem is azt tanulta es inkabb azt veszik fel peldaul. Nem egy ilyen esetrol hallottam. Igaz volt az kb. 10 eve amikor berobbant az IT, mondjuk az mar a robbanas kozepe - veget jelentette. Le kell adni az igenyekbol, el kell menni valami hasonlo helyre ahol hasznalod a tudasod, de kevesebb ber mondjuk vagy forditva, nagyobb ber de nem szereted a melodat - es sokan az utobbiban szenvednek. Es igen igazad van, ez a magyar tarsadalom csak egy kis pizza szelete.
febr. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#8:

Ugyanazt írtad le mint kettővel előtte. Tehát nehéz, de a kérdésem nem is erre vonatkozott.

"Le kell adni az igenyekbol, el kell menni valami hasonlo helyre ahol hasznalod a tudasod"- igen, ez a gondom. Igényekből leadni? nem keres olyan jól már egy IT-s sem. Egy villamosmérnök sem. Miből adjon lejjebb? vidéken a 380-400 nettó a kezdő, ez még a megélhetési küszöb könyörgöm...

Láttál már albérlet árakat, vagy tudsz valamit az ingatlan árakról? + Rezsi + kaja + kocsi/karbantartás/tankolás + gyerek? Éhbérért dolgozzon mindenki vagy ingyen? Te szívesen dolgoznál éhbérért? Ez csak a te kis fejedben van így.

febr. 26. 17:57
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Legutobb szakiranyu melot 5-6 het alatt talaltam, kb 50 jelentkezessel, es nem vagyok mernok.

Inkabb az a kerdes hogy a kornyekeden mennyire van igeny a munkadra es te milyen modon jelentkezel.

febr. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!