Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha fizikailag nem bírok egy...

Ha fizikailag nem bírok egy munkát akkor tényleg csak a munkaviszony megszüntetése lehet megoldás?

Figyelt kérdés

Nehéz fizikai munkát végzek, szaladgálós... napi 8 órában szaladgálni kell 40-50 kg-os ládákkal...


4 hónapja vagyok a cégnél, eleve gerinc ferdüléssel meg lúdtalppal vágt bele, nem gondoltam kívülröl, hogy ilyen kemény ez a munka....


Sajnos gyakran csak fájdalom csillapítóval tudok csak bejönni mert alig bírok járni, fáj vagy a bal lábam vagy a derekam...


Többször jeleztem ezt a főnökömnek, kértem másik munkakörbe az áthelyezést, de egyszerűen fittyet hánynak rá, mert nincs ide ember...


A cégnél amúgy is munakerőhiány van, simán lehetne válogatni a munkakörök között... am be vagyok tanítva egy másik munkaterületre is, azt jól bírom, de oda nem raknak be, mert ugye itt nincs ember, oda meg van 100...


Am másoknak sikerült már átkéretnie magát...


Menjek be az üzemorvoshoz? Mit tegyek?


Vagy itt téll csak a felmondás segít?? :(


2022. aug. 12. 05:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Mi mást tennél? A világon nem ez az egyetlen cég működik, keres egy olyat, ahol megfelelő a munkakör.
2022. aug. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Üzemorvos, aztán ha nem kerülsz át másik cég. Munka törvénykönyve szerint kötelesek ha van, másik munkakört biztosítani.
2022. aug. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%

Hány éves vagy? (Gondolom, még nagyon fiatal.)


Vannak a családban, akik tudnak támogatni átmenetileg anyagilag? Tudnád igényelni a megváltozott munkaképességűek járadékát?


Esetleg nagyon sok hitelt vett fel valaki a hozzátartozóid közül és azt kellene mihamarabb visszafizetni?

2022. aug. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Ekkora ládákat valamilyen eszközzel kellene emelgetni, nem kézzel.
2022. aug. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

1-2.


Erre fele ez a legjobb lehetőség, mert van céges járat, közel is van... más helyekre egyénileg kell megoldani a bejárást, volán járat nem biztos, hogy van, ugyan kocsim van, de ugye a benzin most megint olyan hogy bizonytalan, tudok e tankolni meg ugye piaci áron a benzin sokat kivesz a fizuból...


3. Sajnos egyedül vagyok, tartalék nagyon minimális van, ha nem jön fizetés akkor vége, főleg így fűtési szezonban.... 28 éves vagyok.


4.


Gép az nincsen, meg vagy 250 láda jut rám, magas a norma, géppel nem sok anyag mozgatás történne...


Nem tudom milyen lehetőségem van, de nagyon félek, hogy fizikailag úgy lerobbanok, hogy mozgásképtelenné válok

2022. aug. 12. 07:09
 6/18 anonim ***** válasza:

Mekkora lélekszámú régióban élsz? Önkormányzat honlapja nem tájékoztat semmiféle más lehetőségről?


Város? Vidék? Falu?


3-as válaszoló vagyok.

2022. aug. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%
Azt nem értem hogy akkor miért írt alkalmasnak az orvos??
2022. aug. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%
Kifogás kifogás hátán. Ha nem létezne a cég, akkor mi lenne? Egyáltalán nem is dolgoznál? Ha egyszer nincs másik munkakör náluk és fizikailag nem bírod, akkor el kell menni onnan!!! Józan paraszti ész! Aki ezt képes kifogásokkal megmagyarázni az meg is érdemli, hogy belerokkanjon, már bocs.
2022. aug. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%
Ne legyél már olyan életképtelen, hogy azért teszed tönkre a az egeszseged, mert másik munkaheĺyre egyedül kellene eljutni! Ez kb. egy óvodás szintje! Legyél már kicsit felnőtt!
2022. aug. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%

Menj táppénzre. Utána talán komolyan vesznek. Háziorvostól kérj papírt, ami szerint ez a munka árt. Ezzel menj üzemorvoshoz. Hátha...


Gerincferdüléssel, lúdtalppal elvileg lehet nehezebb fizikai munkát végezni, schauermannal tartós kényszerhelyzetben (pl szalagos munmánál görnyedni, mosogatóba görnyedni) nem lehet. Ez van a jogszabályban.


Nekem gerincferdülésem, lúdtalpam és schauermannom is van. Angliában ezek miatt nem bírtam a fizikai munkát.


Itthon szellemit végzek. Fizikaiból csak részmunkaidős, vagy könnyű, nem görnyedős munkát vállalok, de nem tartósan.

2022. aug. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!