Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondás próbaidő alatt, hogyan?

Felmondás próbaidő alatt, hogyan?

Figyelt kérdés

Tudom, elvileg próbaidő alatt szólhatok aznap is, hogy akkor köszi, nem jövök többet...de olyan helyen vagyok, ahol nagyon szűkös a beosztás, már az első perctől kezdve számítanak rám és ha mondjuk nem megyek, akkor nincs ember.


Hogyan időzítenétek a felmondást? Ebben a hónapban tudok még maradni (hó végén jár le a próbaidőm), de addigra már megvan az áprilisi beosztás...ha meg előbb mondom kiutálnak/ők raknak ki hamarabb.


Ti hogy csinálnátok?



márc. 2. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Úgy csinálnám, hogy szólok, aznap vagyok utoljára. Nem a te felelősséged a megfelelő létszámú munkaerő biztosítása.
márc. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
A magam érdekeim nézném. Ők egy szervezet, sok erőforrással. Hozzanak létre olyan rendszert, amiben gondolnak arra, mi van, ha valaki hirtelen mond fel. ennyi, a többit lefosom magamról. Nekem volt, hogy azt mondták, maradjak még pár napot, hát szegény többieknek így nehezebb. Nem, nem az én dolgom MÁSOK miatt az életem megváltoztatni, hacsak nem fizetnek többet. Amit meg nem akarnak, akkor meg csá.
márc. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Következő nap bemennék és azt mondanám, hogy szeretnék felmondani. Amennyiben szükség van a munkámra hónap végéig, akkor szívesen maradok, hogy ne legyen a cégnek nehézsége, amennyiben tudunk együtt dolgozni ezután is. Valószínűleg értékelni fogják a normális hozzáállást. Ha mégsem így történne, akkor pedig sarkon fordulok és már ott sem vagyok.
márc. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Ne gondold ezt túl. Ők is kirúgnának egyik napról a másikra, nem dilemmáznának azon, hogy következő hónapban lesz-e miből lakbért fizetned. Én nem szólnék előre, csak utolsó nap. Ahogy írták, nem te gondod, hogy hogy lesz az áprilisi beosztás. Én is túl lelkiismeretes vagyok, de kb másfél perccel azután, hogy kiléptem az ajtón, már el is felejtettem őket.
márc. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig úgy csináltam eddig, ahogy a 3-as írta. És évek múlva megkeresett az egyik ilyen cég, és egy igen jó pozit ajánlottak fel!


Szóval érdemes normális és emberi módon felmondani próbaidő alatt is. Főleg ha ők is normálisak voltak veled eddig. (ha nem, akkor nyilván nem kell így).

márc. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Mostanában gyakran van feltéve itt ilyesmi kérdés. Nem értem miért. Magyarországon ennyire lelkiismeretes minden második dolgozó?

Maradsz a próbaidő végéig, akkor megmondod, hogy másnap már nem mész, azt szevasz tavasz! Mit érdekel téged az, hogy mit szólnak majd hozzá, meg mit gondolnak majd rólad? Lesz még velük dolgod az életben? Talán rokonod a főnök? Vagy ugyanabba a kocsmába jártok?

márc. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 BlackSword ***** válasza:
64%
Erre egyszerű a válasz hatos... ki tudja mit hoz a jövő... másrészt viszont lehet azzal kezdik az új helyen, hogy felhívják az előzőt... aztán ezek a hr-ek is ismerik egymást, lehet még barátok, aztán véletlenül szóba kerül a neved... és a többi...
márc. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

7: Én önéletrajzba nem írok bele olyan munkahelyet, ahonnét még a próbaidő alatt elkerültem, pláne ha az csak 1 vagy 2 hónap volt.

Nem írja a kérdező, hogy milyen munkát dolgozik. Ha mondjuk szalagmunka, takarítás vagy vendéglátás, ott teljesen kizárt, hogy a jövőben bármi hátránya legyen abból, hogy hirtelen mondott fel próbaidő alatt.

márc. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az a nehezítés, hogy a szakmámban azért van átfedés és elég lutri ki-kit ismer. Az önéletrajzomba nem fogom beleírni ezt a helyet, alig voltam itt.


Ciki, hogy el akarok jönni, mert mondták, hogy mindenképpen hosszú távra terveznének, de csak emiatt nem fogok ott maradni. Csak az első perctől kezdve rám tették ezt a nyomást, hogy kellek oda és emiatt érzem magam ilyen pocsékul, hogy közben én meg azt tervezem mikor lépek meg.

márc. 2. 14:44
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Neked a munkaszerződésedben leírtakhoz, és a munkajoghpz kell tartanod magad. Próbaidő alatt bármrlyik fél azonnakl felmondhat indoklás nélkül. Te is. A többi nem a te problémád. Hidd el, ők sem tennének érted többet.
márc. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!