Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő alatti felmondás ?

Próbaidő alatti felmondás ?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Próbálok rövid és tömör lenni,bár ennek ellenére is félek ,hogy ha esetleg a főnököm és a munkatársaim meglátnák esetleg a kérdést rájönnének ,hogy kivagyok. De mindegy lesz ami lesz.


Vagyok én egy pályakezdő óvodapedagógus. Sajnos városban nem sikerült óvodapedagógus állást találnom ezért elkellett mennem egy falusi óvodába dolgozni. A helyről tudni kell ,hogy két éve a madár se járt ott munkavállaló szempontjából ezt el is mondták interjún ,hogy két éve hiába hirdetik magukat nem találnak embert . Már itt megszólalt a vészcsengő a fejemben , de sajnos nagyon kell a pénz..

Időközben megtudtam egy leendő kolléganőmtől ,hogy januártól teljesen egyedül maradnék gyakornokként a csoportban...Mentort sem kapnak.. És természetesen az állásinterjún ezt a kedves vezető nem említette meg..

Aztán amikor be kellett mennem bizonyos papírok miatt hozzá ,konkrétan nekem esett ,hogy reméli ,hogy nem csak egy ugródeszkák ők nekem és hosszútávra tervezek oda..Ő korrekt választ követelt de az nem baj,hogy ő rohadtul nem volt az.. A lényeg a lényeg a dolognak. Sajnos mivel nagyon kell a pénz a három hónap próbaidőt valahogy muszáj kihúznom ha lehetséges.

A kérdésem pedig az lenne ,hogy ugye kötelesek próbaidőt adni?

Illetve mennyire szemét dolog kihasználni őket ?

Valamint a próbaidő azonnali hatállyal felmondható, tehát ha mondjuk én reggel odateszem elé a felmondásom, akkor az adott napot màr nem kell ledolgoznom?



2023. szept. 6. 19:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Mindig van próbaidő. Azzal a legkevésbé se foglalkozz, hogy szemétség, a világ kemény, nem alapozhatod arra a személyes döntéseidet, hogy ne legyél mással szemét (akik viszont veled szemetek). Azonnal felmondható, de azért aznap reggel felmondani egy óvodában tényleg erkölcstelen, mit csináljanak a gyerekekkel?
2023. szept. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1. Jogos. Bàr mondjuk azt,amit eddig a 2 év alatt ,míg nem voltam ott. Eddig is megoldották valahogy. Bár persze ,ezt azért nyílván nem csinálnám meg.
2023. szept. 6. 19:30
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Próbaidőt általában mindenhol kikötnek, de nálatok biztos, hogy kötelező eleme lesz a szerződésnek. Közös megegyezéssel eltekinthető. Próbaidő pont azért van, hogy mindkét fél eldöntse, hogy akarnak-e együtt dolgozni. P.idő alatt bármikor, indoklás nélkül fel lehet mondani. Ha reggel úgy kelsz fel, hogy elég volt, azért írj róla pár sort és aznap add le. Rögtön hazamehetsz utána, ha akarsz. Ha valami csoda folytán nem beszélnek a próbaidőről, szerződés aláírása előtt kérdezz rá vagy nézd meg a szerződésben. Ne érezd úgy, hogy kihasználod őket, a munkáltató is sokszor szívfájdalom nélkül megválik bárkitől, ha az érdeke úgy kívánja.
2023. szept. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%
A helyzetet kihasznalnám és több bért kérnék
2023. szept. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
4-es, te egészen döbbenetesen nem vagy képben! Elakad a szavam ilyen szintű politikai tájékozatlanságtól! Elképesztő!
2023. szept. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A próbaidő nem kötelező. Te tudod, mit írtál alá.
2023. szept. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6.Szerencsére még semmit!🙏 De nyílván ha megkapom a szerződést mindenképp elolvasom mielőtt aláírom.
2023. szept. 11. 16:49
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A szerződést jól olvasd át. Kell, hogy legyen benne szó a próbaidőről. Ha ne adj isten,nem írnának róla,én halál nyugodtan megkérdezném, hogy hahó srácok,hol a próbaidőre vonatkozó rész? 😁 amíg nem írtad alá a szerződést, addig nem vagy lekötve.

Sokan valahogy elfelejtik, hogy a próbaidő egy kétoldalú dolog: nemcsak neked kell lenyűgözni a munkáltatót, hanem fordítva is. Ha nem jön be a hely, indoklás nélkül továbbállhatsz ezidő alatt. Olyan nincs, hogy nem engednek el!

Nem egy ismerősöm játszotta be azt, hogy elkezdett valahol dolgozni (mert kellett a pénz),de amint jött egy jobb lehetőség, elment máshová . A világ ilyen, mindenki pénzből él, mind a lehető legjobbat akarjuk magunknak. Emiatt sose érezd magad rosszul,nem ettől lesz valaki szemét. Fel a fejjel! 💪

2023. szept. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

Azt azért tisztázzuk, hogy próbaidő kizárólag akkor van, ha azt a szerződés tartalmazza is. Ha nem tartalmazza, akkor a két fél nem kötött ki próbaidőt, tehát nincs is.


Ebből kifolyólag nem valós az az állítás, hogy próbaidő mindig van. Nem mindig van, bár elég elterjedt az alkalmazása.


Valószínű, hogy egy olyan állásnál, mint amire a kérdező jelentkezett, lesz kikötve próbaidő. De csak nagy a valószínűsége...

2023. szept. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%

"A kérdésem pedig az lenne ,hogy ugye kötelesek próbaidőt adni?"

Ezt nem adják, hanem kikötik a próbaidőt -> szerződésben.


"Illetve mennyire szemét dolog kihasználni őket ?"

Szerinted?


"Valamint a próbaidő azonnali hatállyal felmondható, tehát ha mondjuk én reggel odateszem elé a felmondásom, akkor az adott napot màr nem kell ledolgoznom?"


Nem a próbaidő mondható fel azonnali hatállyal, hanem a jogviszony próbaidő alatt. Próbaidő alatti felmondás esetén nincs felmondási idő/felmentési idő, a felmondás közlését követő percben a munkavégzési kötelezettséged megszűnik és kizárólag akkor dolgozhatod végig az adott műszakot, ha a vezetőd ehhez hozzájárul (nem szoktak hozzájárulni). Aznap nyilván a jogviszony is hivatalosan végetér. Ha nem dolgoztad végig a műszakot, attól még a ledolgozott időre bérezés jár.

2023. szept. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!