Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásra jelentkezéskor lehet...

Állásra jelentkezéskor lehet olyat kérni, hogy elsősorban email-ben jelezzenek vissza vagy ez nagyon rossz pont?

Figyelt kérdés

12 órában dolgozom és ilyenkor nem lehet nálam telefon/amúgy sem tudnék ott új munkáról beszélni, mert nem tudják, hogy el akarok menni.


Nagyon rossz pont első körben megkérni a munkaadót, hogy ne telefonon keressen, hanem mondjuk emailben egyeztessük, mikor tudnék telefonon vagy személyesen kapcsolatba lépni velük?


márc. 2. 14:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Azért jutott eszembe egyébként, mert annak idején mikor a jelenlegi munkahelyemre jelentkeztem ott maguktól így kerestek és sokkal gördülékenyebben ment, mert késő este meg hétvégén is lehetett kommunikálni velük, míg telefonon ez nem így megy.
márc. 2. 14:27
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amikor jelentkezel akkor simán megírhatod nekik hogy 12 órában dolgozol és nem nagyon tudsz telefonálni. Ha lehetséges emailben keressenek. De amúgy általában telefonon keresik az embert munkaügyben, ritkább az email. Nincs szüneted amikor eltudsz vonulni telefonálni? Mert nálunk se lehet telefon de szünetekben szoktam visszahívni ha keresett valaki.
márc. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

En is utalom ezt a telefonosdit, mert mindig akkor keresnek, amikor vagy nincs nalam, vagy pont nem jokor hivnak.

En szoktam utana nekik irni egy udvarias sms-t, hogyha latom, hogy volt nem fogadott hivasom, hogy ekkor es ekkor leszek elerheto, legyenek kedvesek visszahivni. Es amugy ez mindig mukodik, sot, meg is koszonik sokszor. De ha eppen nalad van, de nem megfelelo az idozites, siman mondhatod, hogy most nem jo, es akkor megbeszeltek egy masik idopontot, ami majd jo lesz.

márc. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sajnos szünetben sem tudnék olyan helyre elvonulni, ahol senki sem hall, max ha elhagyom az épületet az meg nagyon feltűnő lenne (és akkor sincs rá garancia, hogy aki keresett, akkor tud velem beszélni).


Nem rossz ötlet ez az sms sem, csak akkor gáz, ha pl pont úgy keresnek, hogy utána több napig megyek folyamatosan dolgozni és akkor megírom, hogy keressenek 3 nap múlva. Az már úgy soknak tűnik, szerintem max a másnap fér bele.

márc. 2. 14:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szólj, hogy munkába nem telefonálhatsz, de munka végén visszahívsz mindenkit, ha másképp nem érnek el, pl email.

Elég abszurd lenne, ha a jövőbeli munkáltatód megsértődne azon, mert nem rúgod fel a munkahelyi szabályokat.

márc. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Utálom a telefonosdit.

Mindig akkor keresnek, mikor nem tudom felvenni.

Mikor ráérek és visszahívom, ők nem veszik fel...

Mikor újra visszahívnak éppen eszem. Ez az állandó forgatókönyv 🤷🏼‍♀🤦🏼‍♀


Szerintem #2. tök jót írt.

márc. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan, ha meg tudod indokolni (munkám jellegéből adódóan napközben nem tudok telefonálni indok bőven jó).
márc. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!