Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért néznek ràm fzrcsàn,...

Miért néznek ràm fzrcsàn, amikor azt mondom, hàztartàsbeli vagyok, és közben a pàrom cégébe segítek be, ha szükséges? Persze, arra gondolnak nem lesz nyugdíjam így, de más magyarázat? Neki ez miért fáj, hisz nem ismer.

Figyelt kérdés
Nem hinném, hogy valóban az én nyugdíjamon izgulna bárki is...
márc. 4. 02:54
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Megint az lett a faxa ember aki dolgozik. SSmaffia mondta munka alapu társadalom van itt.
márc. 4. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Irigyek gondolom.
márc. 4. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%
Irigység.
márc. 4. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ki néz furcsán? Milyen körülmények közt jött elő a téma? Kivel beszéltél erről és miért?


Ez így kicsit kevés infó. A leírtakra pl egy Ceo felsővezető biztos csak pillázna, a Marcsi meg, a szomszéd Béla felesége pedig nem kapná fel a fejét.

márc. 4. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Sztem csodálkoznak mi lesz ha otthagy.
márc. 4. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kérdezte az orvos is,hogy kell-e táppénzes papír. Mondtam nem. Kérdezte miért,elmondtam és furcsán nézett. Ha találkozom valaki ismerőssel és kérdezi,hogy mit dolgozom,és elmondom ugyan azt amit leírtam, szintén van aki felvonja a szemöldökét (nem mindenki,de akad olyan is). Érdekes, mert az anyósom,és apósom egy árva rossz szót nem szól, a nagyszüleim meg morgolódnak érte. (pedig utóbbiak 10-12 évvel idősebbek),és nagyanyám háztartásbeli volt. Nagyapám soha nem tette neki szóvá,hogy otthon volt a gyerekekkel. Anyósom meg apósom pedig mind a ketten irodisták voltak.
márc. 4. 10:01
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az állam szerint jóhiszemű munkakerülő vagy. Haszontalannak tartanak.
márc. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Én személy szerint azért csodalkoznék, mert nwm értem meg miért szolgaltatod ki magad ennyire az "elemeknek". Bármikor fordulhat a szerencséd, ferjed elhagy, megcsal, megbetegszik, stb, aztán ott vagytok bevétel nélkül. Te meg kvázi nem teszel le semmit az asztalra. A házimunka közös dolog.
márc. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%
Mert végtelenül irigy amiért ezt te megteheted. A másik opció pedig még az, hogy lehet esetleg olyan rossz élményük volt, ahol egy családi kiscégbe kerültek alkalmazottként, ahol a főnök felesége, rokona bejárogatott, de nem szorultak rá, hogy ő is ott legyen 8 órában és robotoljon, mások pedig megint csak irigyek lettek. Engem nem zavar egyikse, ha tényleg segíti a munkát és nem hátráltatja. Ha lehetne lehet, hogy én is szívesen lennék háztartásbeli, bár a párom cégébe pont emiatt nem szállnék be max otthon elvégezhető melóba pont a leírtak miatt. Akkor már inkább keresnék valami részmunkaidős home office munkát. Bár ilyenből nem sok van. De ha meg tehetik, hogy ne kelljen mindkettőjüknek dolgozni akkor meg tegyék meg, ha ez így jó nekik. Csak irigyek az emberek.
márc. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%

az én részemről az irigység helyett inkább ezek fogalmazódnak meg: teljes értetlenség a naivitás miatt, sajnálat és a döbbenet. nem értem miért nem törődik valaki a saját a saját jövőjével, és az életét hogyan alapozhatja egy férfire. Szerintem mások is azon lepődnek meg a legjobban, hogy hogyan élhet valaki ennyire kiszolgáltatottan, a mai világban, mikor a válások száma 70% feletti. Sok férfi ezt kifejezetten ki is használja, hiszen így uralkodhat is a nőn.

Másolom egy korábbi kérdéshez írt válaszom:

annyit fűznék hozzá a háztartásbeliknek, hogy van egy anyacsoport facen, ahol nem olyan rég panaszolta el valaki, hogy a férje egyszer elszólta magát, mikor ment a munkába reggel: te 20 éve csak nyaralsz. Lett is balhé belőle, persze az is kisregényt írt arról, hogy miért van otthon és mit csinált 20 évig. De szerintem nagyon tanulságos, hogy a férjetek valószínűleg csak ennyibe nézi a háztartásbeliségetek. vissza fog még ez ütni nagyon csúnyán. mehettek 40, 50 évesen majd újoncnak valami képzettséget nem igénylő helyre, ha találtok, mert ha meg is kopasztjátok az egykori férjetek a válással, utána sajnos el kell majd menni dolgozni. Ugye ti sem gondoljátok komolyan, hogy élethosszig együtt lesztek és a férj a munkahelyén nem repül majd rá a csinos kolleginára. Az a nő, aki nem építi magát, nem szerez tudást, szakmát hogy egyedül is meg tudjon élni, egyszerűen buta.

márc. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!