Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Terhes táppénz után?

Terhes táppénz után?

Figyelt kérdés
Terhesség miatt táppénzen voltam 5hetet,de időközben elment a babám. Vissza kell menjek,viszont továbbra is szeretnénk próbálkozni. Minél hamarabb. Ha bejelentem 3-4 hónap múlva a terhességet valószínüleg nem fognak örülni a munkahelyen. Nem tudom miért van bennem ez az érzés. De én nagyon szeretnék babát. És nem szeretnék vele sokat várni. Valakinél volt már hasonló hogy vetélés után nem sokkal teherbe esett? Mit szóltak a munkahelyen? Hogy fogadták?
márc. 7. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
7%
Nyilván sehol nem örülnek neki, hogy hol vagy hol nem, mint a mesében.
márc. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
kit érdekel, hogy mit szólnak munkahelyen?
márc. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%
A végtelenségig becsületesnek tartom magam, de ebben az esetben mégis mit számít, hogy mit gondolnak a munkahelyen? Ha nem vetéltél volna el, akkor mostantól estél volna ki évekre a munkából. Én mondjuk a vetélés után több, mint egy évvel estem újra teherbe, szóval azért nincs rá garancia, hogy csak néhány hónapot maradsz.
márc. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most az, hogy az én munkahelyemen mit szóltak mit segít rajtad?


Nyilván most már tudják, hogy próbálkoztok. A legtöbb helyen - sajnos - ezt negatívumként kezelik, pedig az élet rendje, ahogy betegség, baleset, családi okok, egyebek miatt is kieshet valaki hosszabb időre a munkából.


Legrosszabb esetben nem akarják ölbetett kézzel várni, hogy mikor esel teherbe újra, hanem esetleg közös felmondással javasolják a munkaviszony megszüntetését. Ez esetben majd neked kell eldöntened, merre tovább.


Vagy munkakörtől (és munkateljesítménytől) függően nem csinálnak semmit és majd intézik a helyettesítésed ha újra teherbe esel, aztán várnak vissza később.


Egy vetélésnek ezer oka lehet, lehet, hogy kövi hónapban leszel terhes, de lehet, ohgy csak fél év múlva, kár ezen már most rugózni.

márc. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!