Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhes táppénz hónapjai...

A terhes táppénz hónapjai alatt mit csináltatok otthon?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van még kereken 5 hónapom a szülésig.

Nagyon szerettem volna még dolgozni, de óvodában voltam és minden gyermek belázasodott délre napról napra körülöttem és a végére én is, úgyhogy már egy percet sem szerettem volna tovább maradni.:(


Most jelenleg jó otthon, hogy tudok végre normálisan főzni levest, másodikat, sütikkel kísérletezni, takarítani.


Azonban ebbe is bele lehet fásulni.


Az orvos a kismama tornàt nem ajánlja, mert még jó lenne, ha kúszna feljebb a méhlepény.. :/


Jelenleg azt érzem nem nagyon tudok mit csinálni. Tanulnék szívesen, mert tanulni nagyon szeretek, de van diplomám már, amiben dolgozom.


Van egy csomó kutyás, babavárós könyvem, de nem köt le. Még a kutyusommal szoktam foglalkozni.


Van egy nem rossz fényképezőgépem, fotózni, videózni szeretek alkalmakkor. Gondoltam, hogy esetleg valami ilyesmi tanfolyamra elmehetnék.., de ezek azért elég komoly árúak...


Anyukámék, tesómék messze laknak nagyon. Gondoltam hozzájuk is majd minden hónapban pár napra leutazom, amíg tehetem, ha épp délelőttösek.


Ti mivel töltöttétek az időt, akik hasonlóan nagyon sok hónapra maradtatok egyedül?

Babaholmik vásárlását mikor kezdtétek?


Őszintén én még azt nem szeretném, hisz még csak 18 hetes vagyok vagy érdemes màr esetleg elkezdeni vásárolgatni, mert ahhoz amúgy lenne kedvem. :)



2023. szept. 28. 10:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Olvas más fajta könyveket, nézz filmet, tanulj nyelvet.
2023. szept. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Olvass, nézz sorozatokat, kirándulj, kezdj el valami kézműves dolgot, tanulj nyelvet, játssz számítógépes játékokat. Bármit ami szórakoztat és tudod csinálni, mert tíz évig nem biztos hogy lesz rá lehetőséged, a következő táppénzes terhesség alatt ugyanis a már megszületett kicsi fog nyúzni tekintet nélkül az állapotodra.


Én tuti hogy puzzle-öztem volna. Megvettem egy közel tízezer darabos puzzle-t hogy a második terhességem és csed alatt csinálom, persze terhesség alatt dolgoztam és nyúzott a nagy, szülés után meg örülök ha lyuk van a farpofáim között :-(

2023. szept. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
89%
Szia. Én ma töltöttem a 22hetet 2 hónapja vagyok itthon de már ez is sok. A ház ragyog ugyan úgy főzés mindem nyugodtan. Én alapjaraton egy állandóan mozgásba lévő ember vagyok szerettem dolgozni. Ha teheted nem vagy ájulós menj el sétálni közben tudsz fotózni és utána pihenés képpen nézz sorozatot. A fotózással kapcsolatosan is olvasgathatsz neten okosithatod magadat.
2023. szept. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a 20.hét környékén kezdtem el vásárolgatni. Babakocsi, babaágy a nagyobb dolgokat. Az apróságokat folyamatosan veszegettem. A sok kelengyelistát összeszedtem, kiválogattam mindből, hogy nekem mire van szükségem vagy én mit akarok venni. Minden héten volt egy nap amikor a fagyasztóba főztem valamit, rengeteg cuccot paníroztam, fagyasztottam, hogy csak sütni kelljen. Leveseket is csináltam. Sorozatokba kezdtem bele, sokat filmeztem. Takarításból se volt hiány, én kertészkedtem bár pont tavaszra esett így neked ez nem éppen opció most. Esetleg nézd meg a helyi programokat, el lehet járkálni kiállításokra ha érdekel.
2023. szept. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
4es vagyok. Én rengeteg puzzlet vettem. Azzal rengeteg idő elment :)
2023. szept. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindent csinálnék, amit gyerek mellett már nem igazán lehet. Szóval valami belemerülőst. Számfestenék, puzzle-öznék, babaruhát, hálózsákot varrnék, kézműveskednék valami díszt vagy egyedi dobozokat a babaszobába, nagyokat sétálnék csendben, ilyesmi. Nekem ezek most nagyon hiányoznak, mert 1-2 óránál több nem jut ilyenekre és az sem minden nap.

Egyébként én 33. héten mentem táppénzre a feladataim tervezett átadása miatt, hogy legyen még idő telefonon zaklatni, ha nem menne valami. 41+1-en szültem, azt hittem megzizzenek itthon, szóval részvétem. :D Pedig akkor már aktívan pakolgattam, mostam, babaszobát rendeztem be. Dehát nem vagyok egy itthonülős típus, ez sajnos a babánk mellett is erősen kijött. Így utólag már visszasírom azt a nyugis másfél hónapot, szóval tényleg töltsd olyanokkal, amikkel szeretsz foglalkozni.

Mi 18 hetesen kezdtünk el vásárolni, de nem egyszerre. Lestem az akciókat és mindig megvettük, amit éppen kellett és leértékeltek.

2023. szept. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon lusta voltam. Élveztem a semmittevést. Sétáltam, vásárolgattam és megnéztem egy tonna sorozatot. 😅

Jól is tettem, akkor voltam utóljára nyugiban, már 2 gyerekem van, úton a harmadik, rohanás az egész nap 😅

2023. szept. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

En is imadtam, hogy vegre nyugi van otthon, nem kellett 5-kor kelnem es rohanni a munkaba. De persze nem vagyunk egyformak :D


Olvastam (ki mondja meg, hogy csak a terhesseggel kapcsolatban lehet?), filmet neztem, foztem, sutottem, takaritottam, megtanultam horgolni, de persze csak kb alap szinten. Sokat setaltam a kutyaval, vasarolgattam a babanak, rendezgettem a szobajat.

De ezekkel en nagyon jol elvoltam, illetve nem tudom, hogy most akkor neked konkretan fekudnod kell-e vagy sem, nekem nem kellett.


Utobbi nyilvan mas, de olvasni, horgolni vagy egyeb kezmuveskedest akkor is lehet csinalni pl.


En amugy a 14. heten kezdtem a vasarlast, akkor tudtam meg a nifty miatt, hogy tuti fiu. Minden honapban vettem valamit, nem akartam az utolao pillanatban egyszerre annyit kolteni. Illetve en rengeteget hasznalom a vinted-et, a mai napig, ruhakat, jatekokat, konyveket onnan szereztem, szerzem be. Szeretek ott vadaszgatni a legjobb ar-ertek aranyu cuccokra, ezt is mondhatom hobbinak 🤣

Illetve eladni is szoktam mar.

2023. szept. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Tudom még nem hiszed el, de élvezd a semmittevést. Soha többé nem lesz ilyen, hogy gyerek nélkül azt csinálsz amit akarsz. Nekem 3 van, tudom miről beszélek. Nem adnám őket semmiért, ők az életeim, de gyerekkel már a semmittevés is más. Én mikor az elsőt vártam aludtam állandóan. 10 órakor keltem, főztem, ebédeltem és délután aludtam egyet, filmeztem, sorazatoztam, olvastam. Azóta csak gyűlik a telefonomban a megnezendő sorozatok, filmek listája. Olvasásról álmodni sem merek , mert elalszom a könyvön.
2023. szept. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én most 17 hetes vagyok de még járok dolgozni. Szintén oviba, de tervezem hogy jovohettol táppénzre megyek. Hát az biztos hogy edzeni fogok rendszeresebben (terhesség előtt naponta otthon edzettem) járok jógára is. Aztán szeretném majd kivégezni az el nem olvasott könyvet listáját. Plusz én most kezdtem el a kreszt. 😁
2023. szept. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!