Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem hagynak békén?

Miért nem hagynak békén?

Figyelt kérdés

Kb 5 éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen és az utóbbi időben magánéleti problémáim voltak amik miatt közömbös lettem a munkahelyemen is. Eddig sem voltam nagyon aktív a munkahelyi társaságban ,csak bementem és elvégeztem a dolgomat ennyi. Nem pletykáltam ,nem csináltam semmi mást a dolgomon kívül. Meguntam ,hogy azok között az emberek között vagyok nap mint nap és belekezdtem az egyetembe ,hogy kiszabadulhassak ebből a primitív közegből és nagyobb hasznát vehessem a tudásomnak. Eleve úgy érzem ,hogy én nem ahhoz a közeghez tartozom amiben jelenleg vagyok. A diplomáig még van 2 évem. Rendesen számolom a napokat ,hogy mikor lesz végre meg a diplomám és szabadulhatok ebből a rémálomból. A problémám az ,hogy mindenki megtalál hiába kerülöm az okoskodó embereket és ez már nagyon kihat a hangulatomra ,közérzetemre. Legyen az a felettesem vagy egy takarító vagy egy büfés ,valahogy mindenki csak ossza az “észt” ,hogy mit hogy csináljak és most már azt érzem elég. Amikor megkérem őket ,hogy ha valami problémájuk van a viselkedésemmel vagy a munkámmal akkor tegyenek hivatalos úton panaszt és kivizsgálják az esetet. Persze senki sem tesz hivatalosan panaszt csak nekem magyaráznak.

Etikailag próbálok mindent betartani amennyire csak lehet ,illetve a munkaköriben leírtaknak is eleget teszek szóval nem értem miért találnak meg ezek az emberek. Miért szeretnek úgymond piszkálni? Miért nem tudnak békén hagyni, ha én egy rossz szót sem szólok hozzájuk? Miért kell elrontani a napomat azzal ,hogy vad idegen “munkatársak” osszák nekem az “észt”?

Miért viselkednek így az emberek?

Más is van ezzel így ? Hogy lehet ezeket az embereket lepattintani úgy ,hogy továbbra is látom őket nap mint nap és ne kelljen gyomorgörccsel bemenni munkába ?


A magánéleti problémát azért említettem meg mert elképzelhető ,hogy ezáltal én is érzékenyebb lettem.


márc. 11. 06:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem zavaros, hogy pontosan mit csinálnak.

De valószínűleg látják rajtad, hogy veled mm egy lehet ezt csinálni, mert nincs önbizalmad visszaszólni, nem tudsz komolyan határt húzni és kiállni magadért. Mindenkivel olyan nyelven kell beszélni, amit megért. Az nem megy, hogy ő bunkó, paraszt, beleugat az életedbe, te meg mint egy kis mimóza, nem akarsz bajt és nem reagálsz.

márc. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudsz munkahelyet váltani? Új közeg biztos segíteni fog:)
márc. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Két dolgot tudsz tenni. Vagy váltasz vagy megtanulsz kiállni magadért, de az nem fog menni 1ik napról a másikra. De ahhoz belekell menned konfliktusokba rendszeresen. Valamint kell valami önbizalmat ad. Nekem a küzdősport adott. Sok szerencsét bármelyiket is választod.
márc. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha valaki 1x2x keményen leoltasz vagy "kihívod" akkor valószínűleg visszavesz magából.
márc. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
15%

értjük, a szr feltette magát a polcra a lekvárok közé szindróma újabb megnyilvánulását láthatjuk. tehát te beiratkoztál az egyetemre, ettől azonnal leendő diplomás übermensch értelmiségi lettél, és hogy képzeli a sok alantas, primitív, ocsmány, műveletlen bunkó félember, hogy hozzád merészel szólni, amikor a főnök isigazán tudhatná, hogy veled csak fejléces, három pecsétes papíron szabad kommunikálni.

az ilyen húdeelit kis görcsöket senki nem bírja, hozzádszól, te meg egyből hőzöngsz, hogy akkor jelentsen fel. jellemző. vegyél vissza a hisztiből meg a nyafiból, mert ha két év múlva is egy négyéves kissrác értelmi szintjén vegetálsz majd, a sokadik generációs jogászkölykök szintén felmossák veled a padlót, mert köztük meg szintén egy bunkó senki leszel. illetve még annál is jobban le fognak nézni, értelmiségi körökben a családfa diplomaállománya is fontos dolog az ember megítélésénél.

márc. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De most akkor mi is történik pontosan? A munkádba kötnek bele vagy a magánéletedbe akarnak belepofázni?
márc. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem nincs bajom a saját munkahelyemmel de azt már észrevettem akkor megy a keverés ha kevés a munka. Akkor lesz a kicsiből nagy. Arra hajlamos emberek akkor ellenőrizgetnek, okoskodnak. sosem hittem volna, hogy így fogok érezni de jobb ha van mit csinálni. Nem nagyon ráértek aztán az a baj.
márc. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!