Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Így békén hagynak majd az...

Így békén hagynak majd az emberek?

Figyelt kérdés
Sokszor összefutok zaklatókkal a városban: Roma ágynemű árusok, jehova tanúi, szórólapot osztogató prostituáltnak kinéző nők, kéregetők. Ha elkezdek oroszul válaszolni nekik akkor van rá esély, hogy majd békén hagynak? Az angolt lehet, hogy megértik, illetve félek, hogy az akcentus véletlen elárul, míg az oroszt valószínűleg nem ismerik.

2023. szept. 7. 23:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Én pl nen szoktam rájuk sem nézni, mintha ott sem lennének. Általában működni szokott. Van egy pár rámenősebb, aki többször is elmondja, de akkor arrébb megyek. De amúgy ezt az orosz választ is kipróbálhatod, hátha ezzel könnyebb lerázni őket, mert ők nem nagyon beszélnek idegen nyelveket m
2023. szept. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
56%
Я думаю, это хорошая идея. Но что вы хотите им сказать?
2023. szept. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
17%
Ez működhet, kivéve ha Bencsik Andrással futsz össze, neki nagyon bejönnél, ha elkezdenél oroszul hadoválni.
2023. szept. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
36%
Nem lenne egyszerűbb és célszerűbb inkább megtanulni nemet mondani?
2023. szept. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%

2-es!

Egyáltalán nem jó ötlet. Messziről érzékelni lehet, hogy kik zaklatják a járókelőket.

Észszerű, ha levegőnek nézi, kikerüli az ember, nem válaszol semmire, továbbsiet.

2023. szept. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
90%
Kikerekedett szemmel nézz rájuk és kérdezd meg, hogy 'Maga lát engem?' :o
2023. szept. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

#2: Только некоторые простые ответы, такие как: "Извините, я вас не понимаю" и "Я не говорю по-венгерски."


#4: Az a probléma, hogy sok közülük annyira aljas, hogy nem fogad el nemleges választ, azután is zaklatja az embert.

2023. szept. 7. 23:46
 8/23 anonim ***** válasza:
86%

7, mi az, hogy nem fogad el nemleges választ?


"Bocsi, van pár perced Jézus Krisztusra?

-Nem, nincs, bocs" - és mész tovább, otthagyod


"Bocsi, van egy cigid? Buszjegyre kéne!

-Bocs, nincs" - és mész tovább


Nem állsz le beszélgetni velük, nem várod meg, hogy elfogadják-e a válaszodat. Hanem elutasítod és mész tovább.


Nyilvánvalóan ha megragadnak és erőszakkal ott tartanak, akkor elkezdesz kiabálni, rendőrt hívni.


Ennyire egyszerű.


Budapesten élek, én is tlaálkozom ezekkel. De meg kell tanulni kioffolni őket és annyi.


Azért nem tudod lerázni őket, mert látják, hogy leállsz vleük beszélgetni. Ha megállsz és oroszul elkezdesz hadoválni nekik, akkor is csak ennyit tettél: leálltál velük kommuniklni. Azaz elérték a céljukat.

2023. szept. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem jó ötlet. Eleve azokhoz mennek oda akik már messziről kellően "baleknak" tűnnek. Ha egy balek külföldinek tűnsz az csak még rosszabb.
2023. szept. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
97%

A magyar akcentusod messziről hallatszodik.


Nézd őket levegőnek. Nemet se mondj, semmit, rájuk se nézz.

Nekem bevált. Nem szoktak zaklatni. 50 kilós nő vagyok.

2023. szept. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!