Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az emberek miert azt lesik...

Az emberek miert azt lesik hogy más késik e a munkahelyről miért nem a maguk dolgával foglalkoznak?

Figyelt kérdés

Én soha nem nézem azt ki mikorra jár be mikor érkezik semmi ilyet. Sokan pl 8 ra vannak beozstva mások fél 8ra, es relative rugalmasság van mert ha reggel pl el kell intézni vmit, le lehet csúsztatni is. Lehet túlórázni is.

Ez mellett a főnökkel minden meg van beszélve mindig.

Tisztasor.


Egyedul a kollegák nem. Azok azert nem tudnak otthon aludni se mert valaki más később jött be. Tisztára bele vannak abba betegedve hogy ki mikorra jár.


Miert ilyen betegek ezek?



#más ideje #más pénze #szomszéd fűje
márc. 13. 08:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Erre nem lehet konkrét választ adni. Egyszerűen az emberek nagy része ilyen. Ha nem késnének, hanem korábban jönnének akkor meg az lenne a susmus tárgya.
márc. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%
Azért nézd a másik oldalt is: van egy feladat, aminek el kell készülnie határidőre. Ha valaki késik, másnak kell azt elkezdenie, csinálnia a saját feladatai mellett. Ugyanez van ha táppénzre mész, azt főleg utálják, mert egy hétig lehet két ember helyett dolgozni. Szóval ne késs és ne betegedj le, különben szívatod a többieket amit nem fognak jó szemmel nézni.
márc. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

De azt meg valahogy nem lesik amikor az ember továbbmarad túlórái vannak hétvégén is bemegy és dolgozik.

Akkor valahogy senkinek nem nyílik ki a szája hogy xy már megint nem megy haza, már megint benntmarad, xy egész nyáron télen se volt szabadságon.

Miért ilyen undoritók?

márc. 13. 08:29
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Sok ilyet láttam sajnos én is, így tudok hozzá kapcsolódni.

A merevség, megfelelési kényszer lehet az oka. Hogy akkor jó és szerethető valaki, ha tűpontos, milcsis, derékszög minden az életében. Ilyen a munkaidő is.

Én 60-120 perc tömegközlekedésre laktam a VOLT munkahelyemtől, kocsival 20-60 perc, az egyik legforgalmasabb úton kellett menni, állandó dugó, baleset.

Nem késtem sokszor, de egyszer kb. 3 percet, kaptam egy megjegyzést.

Azt válaszoltam, hogy köszönöm az aggódást, már itt vagyok, láttam ugyan egy baleset, fekete zsákkal letakart embert de nekem semmi bajom.

Na soha többet nem szóltak be.

Undorítóak szerintem is.

Semmi őszinte érdeklődés az ember iránt, hogy jól van-e, szüksége van-e valamire, csak a robot, a szabályok, kihalt belső és érzések.

márc. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, de te nem pont ezt csinálod itt a Gy.k.-n? Nézz már bele azért a tükörbe néha. 😀
márc. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
26%

És fordítva, miért kell rendszeresen késni, ezzel másra hárítva az általad elvégzendő munkát?


Én sosem láttam olyat, hogy valakit megszóltak volna, mert 1-2 alkalommal elkésett, elöfordul az ilyesmi. De rendszeresen késni igenis gáz, mert akkor a te munkád másnak kell megcsinálnia, na meg mire fel kapnál ugyanannyi fizetést, ha kevesebb időt dolgozol, mint mások?


Ha van egy X munkaidőd, miért nem lehet akkor járni, fogyatékos vagy, hogy nem ismered az órát?

márc. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes megfigyelni, hogy kevesen képesek az értő figyelemre.

Van egy téma, egy kérdés. Errefel jön valaki, aki egyből írja a másik oldalt, hogy "de mi van azokkal". Nem ez a téma. Ne vidd másfelé. Bele van írva az a tény is, hogy a főnökkel meg van beszélve. Én megértettem, érdekes módon. Bőven van tapasztalatom a másik oldalról is, de a kérdés nem erről szólt. Értő figyelem, kommunikáció gyakorlás. Ez a tanácsom, persze nem kell megfogadni.

Ne érvényteleníts, degradálj. Menj olyan kérdés alá, ahol a rendszeresen késők a téma.

márc. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha nekem kell várnom a válaszra, vagy pedig más helyett kell dolgoznom akkor engem is zavar.
márc. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Akkor engem miert nem érdekel mások élete hogy mikor kel jon be megy haza fekszik mikor eszkk sz.rik kávézik.


Semmi bajom njncs abbol ha vki hianyzik még örülök is neki ha kevesebben vagyunk.

márc. 13. 12:22
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát ha egyedül dolgozol kérdező, akkor nem csoda, hogy nem érint, ha késnek.

Nálunk nem így van. Eleve van egy nyitós, akinél kulcs van. Ha az az egy elkésik, akkor minimum egy ember az utcán fagyoskodik miatta.

8 - kor nyitunk, ügyfelek jönnek. Marha kellemetlen, mikor a késők miatt nem tudok kinyitni, mert nem tudtam elvégezni a reggeli teendőimet.

Zárt napon meg azért ciki, mert félbe kell hagynunk a munkát, hogy a későket beengedjük.

márc. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!