Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha végre lesz elektronikus...

Ha végre lesz elektronikus közigazgatás, akkor bevezetődik szerintetek a hivatalokban is a home office?

Figyelt kérdés
márc. 28. 11:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
Nem valószínű, ahhoz túl merev a vezetőség.
márc. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Kései Sirató ***** válasza:
86%

Lehet, hogy egyszer majd igen, 20 év múlva pedig hivatalok sem lesznek, mindent tudni fog a mesterséges intelligencia. Otthonról kitöltjük az adatokat, a gép majd kiírja, hogy mi hiányzik még, scanneljük, amit kell, ő meg majd meghozza a határozatot/ végzést és ennyi. Legfeljebb nagyobb városokban lesz 1-2 hivatal, ahol olyan hivatalnokok fognak dolgozni, akiknek helyszíni szemlékre kell kijárniuk, és még esetleg az anyakönyvvezetők, hogy az esküvőket megtartsák és ne egy gép előtt kelljen kimondani az igent.

Kb ez az irány, a nyugati országokban még inkább, mint itt nálunk.

márc. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában nem, mert sokszor irattárból kell elővenniük a különböző eljárásokhoz az ügyek előzményeit.
márc. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
2 elfeljted a kutatás fejlesztést, ahhoz még egy kicsit a MI elég szegényes
márc. 28. 11:33
 5/18 Justinianus ***** válasza:
63%
Lesz az még 120 év is... :)
márc. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Máshol működik a covid idején pl azonnal működött
márc. 28. 11:48
 7/18 anonim ***** válasza:
30%

Őszintén, kérdező, hogyan képzeled el a HO-t egy okmányirodában, ahol most személyes ügyfélfogadás van?

Vagy mondjuk egy temetkezési vállalatnál, vagy munkaügyi központnál?

márc. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%

#6: Hatalmas tévhit, hogy működött. A legtöbb helyen eleve nincs meg a megfelelő infrastruktúra (pl. laptop, céges telefon), még budapesti kerületek közül sem. És hiába van, akkor is van olyan külső adatbázis, amit kizárólag a hivatali szerveren keresztül lehet elérni.

Én új belépőként tapasztaltam a hátulütőit, mert az elődöm olyan mennyiségű feldolgozásra váró ügyet hagyott maga után, hogy némelyiket még most is nygöm. És a kolléganőmnek sem volt kevesebb, aki maradt, szóval nemcsak trehányság volt az oka. Ja! Hagyatéki ügyintéző vagyok... Szerinted a covid alatt az kezelhető volt? Home office-ból helyszíni ingóleltárt sem nagyon lehet felvenni. És még sorolhatnám.

márc. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
8 persze én nem tudhatom hogy mivel foglalkozol, nekem nincs kijárás, és ami kell haza tudom vinni pendrivén vagy el is érem az otthonról a szervert, pl a programozók is így járnak el.
márc. 28. 12:18
 10/18 anonim ***** válasza:
78%
Rendőrségen dolgozom, egy fostos titkárnő vagyok, de a főnököm létezni nem tud nélkülem, mert nem tud előzményt kutatni, na meg ki veszi fel a telefonokat, az nagyon fontos ugyebár :D Pedig a kovid alatt akartunk mi is HO-t, de nem kaptunk. Egy kollégánk rá is ment, szegény belehalt. Jó, lehet nem itt kapta el, de 50-50. ☹️
márc. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!