Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen elektronikus közigazgat...

Milyen elektronikus közigazgatási szolgáltatásokat ismertek?

Figyelt kérdés

#szolgáltatás #közigazgatás #elektronikus #elektronikus közigazgatási szolgáltatás
2013. nov. 26. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Én személy szerint semmilyet.
2013. nov. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pontosíthatnád, hogy mire gondolsz, mert nem igazán értem, mit értesz "közigazgatási szolgáltatás" alatt.

Ha tágan értelmezzük, akkor ismerek:

- JÜB

- fmh

- fmh vh

- e-per

- nav-os cuccok

- mindenféle, amit a magyarorszag.hu-n keresztül lehet intézni (erkölcsi igénylése, stb.)

2013. nov. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

E-governmentből kaptam feladatot, hogy írjak 6 elektronikus közigazgatási szolgáltatást. Ezért is kérdeztem meg, hogy ki milyet ismer, mert én konkrétan semmilyent.

Ilyesmikre gondoltam,h goy ezek vajon azok-e:

 azonosítás

 autorizáció (feljogosítás)

 elektronikus tárhely

 értesítési tárhely

 hivatali kapu

 közigazgatási hatóság

 közösségi hozzáférési pont

 központi elektronikus szolgáltató rendszer – központi rendszer

 központi rendszer cím

2013. nov. 26. 22:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk menj rá a honlapra és mazsolázz a menüben, értelmezd, mit intéznek, miért vannak. Ugyanezt megteheted az önkormányzati portálon.

Akkor láthatod, hogy az időpontfoglalástól az útlevélen át a változatos igazolványokig mindent intézni lehet. Adatot szolgáltathatsz és kérhetsz, ügyet intézhetsz (gondold végig, mi dolgod lehet egy hivatallal).

2013. nov. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ui. Az adózás nem a köz igazgatása. Az a köz kötelezettsége, amelynek teljesítésére szintén van elektronikus út.
2013. nov. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!