Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az emberek mekkora része...

Az emberek mekkora része szereti tényleg a munkáját?

Figyelt kérdés
A multiknál meg a mostani világban persze divatos ezeket a lózungokat hangoztatni, hogy oh, én mennyire szeretem a munkám, az ottani csapat az életem milyen fontos része, itt kiteljesedem, stb, de valóságban azért sokan csak azért csinálják, hogy megkapják a fizetésük és alig várják leteljen a munkaidő, lehessen menni mást csinálni. Amúgy az biztos, hogy hihetetlen nagy előny, ha valaki tényleg szereti, amit csinál, akkor tud csak igazán sikeres lenni, mert bele teszi azt a plusz energiát, amit mások nem és ez mindenképpen versenyelőnyt ad majd neki.

márc. 30. 18:58
 1/8 kürtőskalácska ***** válasza:
100%
Kis része.
márc. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
9%

Semmi köze multiknak ahhoz, hogy valaki nem egy lúzer (lúzerség alatt értsd: valami fajta fatalizmussal magyarázza a siekrtelenségét), és tényleg sikerül olyan munkát találnia, ahol azt csinálhatja, amit egyébként is szeret csinálni. Engem marhára nem érdekelnek a kollégáim emberileg, tőlem aztán összedőlhet a cég, ahogy van, de a területet szeretem, hobbiként is szívesen foglalkozom vele.


Egyébként még nem egyszer megkérdezték már ezt.

márc. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem elenyésző rész.

Kevés igazán szerethető munka van és sokan nem is találják meg mit szeretnének. Meg ha már megélhetésért kell csinálni naponta, akkor megette a fene.

márc. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
A magánvállakozók biztosan szeretik, hiszen nem kényszerből vágnak bele.
márc. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
4# De sokszor igen, létezik a kényszervállalkozó kifejezés is.
márc. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kis arány. De ugye az is relatív, hogy meddig szereted, mert pl lehet egy szakmát szeretni és lehet jó a kollektíva, de ha a cég pl. döglődik, akkor vajon hogy nyilatkozol? Szereted a munkád?
márc. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Közvetlen környezetemről tudok beszélni.

Kezdjük a családtagokkal: anyám, tesóm nem szeretik a munkájukat. Faterom elvan, nem panaszkodik.

Nagyszüleim amennyire emlékszem szerették.

Barátaim nagy része utál bejárni dolgozni, nem szeretik a jelenlegi munkájukat, de 1-2 kivétellel nem panaszkodnak a kollégákra.

Nekem a hobbim a munkám, szóval egyértelmű, hogy imádok bejárni dolgozni (persze, ha megvan az egyensúly a munka és a magánélet között).


Kevesen vannak azok, akik ténylegesen szeretik a munkájukat és ez nincs jól szerintem.

ápr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1%
ápr. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!