Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg olyan fárasztó és...

Tényleg olyan fárasztó és intenzív mozgás a gyorséttermi munka, mint ahogy a lányom mondja?

Figyelt kérdés

Lányommal volt téma. Az utóbbi fél évben gyorsétteremben dolgozik teljes munkaidőben. Ma került szóba valahogy, hogy az fárasztó és szerinte megfelelő testmozgás is, állítólag fogyott öt kilót tőle, amióta ott van, pedig nem eszik kevesebbet a szokottól. Szerintem nem látszik, hogy fogyott volna, van még honnan lemennie kilóknak. Az meg, hogy nagy testmozgás lenne, erősen kétlem. Minden munka fárasztó, ahhoz tartom magam, de hogy olyan intenzív mozgás lenne, azt erősen kétlem. Nem tudom, hány négyzetméteren kell oda-vissza sietnie és burgereket összedobnia.

Az eltérő véleményünk miatt most éppen haragos rám némileg, legalábbis nagyon úgy érződik. Tehát megkérlek titeket, mondjátok el ti. Tényleg olyan fárasztó és intenzív mozgás vagy sem?


ápr. 4. 22:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
ápr. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kegyetlenül intenzív.


Jól lekicsinyellted szerencsétlennek a teljesítményét. Én se bizonygatnék neked semmit, higgyél, amit akarsz. Vagy gyere, próbáld ki.

ápr. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Csárdában dolgoztam, konyhán egy szezont. Ugyanúgy ettem, mint korábban, sportoltam korábban.

15 kilót fogytam csak a munkától! Semmit nem változtattam az életmódomon, sőt, talán kicsit többet is ettem az étterem miatt mint otthon és mégis fogytam.


Brutál munka a konyhai munka. Én 16 órákat nyomtam, ahol nem csak végig kellett állni ezt az időt, hanem gyors tempóban kvázi kocogni a konyha egyik végéből a másikba.


Amíg nem dolgoztál ilyen helyen, ne legyél okosabb annál, aki ebben van jelenleg!

ápr. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ő nem 16 órákat dolgozik, 8 órában van.


Miért olyan brutál munka? Rendben, nem csak annyiból áll, hogy elkocog a konyha egyik végéből a másikba, de túl sok mindent nem kell csinálnia. Összeállítja a hamburgereket és leküldi. Vagy frituzik, az valóban nehezebbnek tűnik, de a többitől nem hinném, hogy annyit lehetne fogyni a megterheléstől, amennyit te leírtál.

ápr. 4. 23:07
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam konyhán. a 8 óra munka ott 16-ot tesz ki, rohadt fárasztó. enni elvileg lehet, gyakorlatilag nincs idő. Szék nincs a konyhán, nehogy véletlenül a fáradt barom megpihenjen, undoritó. De megnézném, ha téged állitanának be egy konyhára, lehet, egy óra múlva sírva menekülnél.
ápr. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

Azért ez nem csak annyiból áll hogy "oh bigmac,bigmac megy le":D


Komolyabb csúcsidőkben nagyon is kell kapkodni oda vissza, és a legtöbbször sehol sincsenek meg létszámban így van amikor 1 ember 2-3 munkáját csinálja. Ja és mindezt időre,de közben követve a biztonsági és haccp-s előírásokat.

Napi 8 órában,kb egy szünettel,ha normális a vezetőség akkor cigizni is lehet egy két óránként.


Nagyon lenéző attitűddel állsz ehhez, szerintem próbáld meg vele megbeszélni,kicsit belelátni a mindennapjaiba.

ápr. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, neked bármit írhat\mondhat bárki aki ebben tapasztalt, úgysem hiszed el.

Egyet tanácsolok: próbáld ki magad benne!

ápr. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Menj és próbáld ki, bár ennyi aggyal oda se biztos, hogy felvesznek.


8 óra folyamatos mozgás, szerinted? Nem kell ahhoz 8 órán át brazil zumbázni, hogy fogyjál tőle.

ápr. 5. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
Te egy undorító, bántalmazó anya vagy.
ápr. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam gyorsétteremben 19 évesen, ugyanígy napi 8 órában, én szerettem, de tényleg nagyon fárasztó, eleve egész nap állni (20 perces ebédszünetben lehetett csak ülni, egyébként tényleg végig állni kellett), ez már önmagában megterhelő a lábnak, gerincnek. Forgalmas időszakban pedig folyamatos mozgásban van az ember, ez az "osszedobja a hamburgert" azért nem olyan semmi kis dolog, mint amilyennek tűnik, nagyon gyorsan kell dolgozni, közben folyamatosan figyelni mindenre, osszedolgozva a többiekkel, egymást kerülgetve.

Nem egy kibírhatatlan nehézség, de igenis fárasztó, nem csodálom, ha fogyott tőle, ha eddig nem volt jellemző, hogy napi nyolc órát mozgásban van.

ápr. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!