Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy vállalatnál spórolást,...

Ha egy vállalatnál spórolást, megszorításokat jelentenek be, az miért nem vonatkozik a vezetésre?

Figyelt kérdés

Nálunk már tavaly bejelentették,hogy nem megy annyira a cég, megszorításokra, költségcsökkentésekre kell számítani.Áthelyezések is vannak, amik fizetéscsökkenéssel járnak a dolgozóknak.


Én senior besorolású vagyok, az alapbérem megegyezik egy középvezető alapbérével.Ezt, még a többi senior harcolta ki.

Viszont, a középvezetőknek van mindenféle extra juttatása, extra prémium, vállalati autó, extra privát EÜ biztosítás....stb.



Amikor volt egy megbeszélés ezekről a megszorító csomagokról én megkérdeztem, mi van a vezetői privát gépjárműhasználattal, korlátlan üzemanyagkártyával, erről van-e kimutatás.Fél percig olyan csend lett,hogy a legyeket hallani lehetett volna.Aztán, gyors tématerelés.


Ha már megszorítunk, illene korlátozni a privát gépjárműhasználatot.Sokuk nyaralni is szolgálati autóval jár Spanyolországba.


ápr. 7. 11:34
 1/8 anonim válasza:
79%

rövid válasz: mert ez Magyarország, és így működnek sajnos a dolgok.


A közép/felsővezetői juttatásokhoz valószínűleg azért sem akarnak nyúlni, mert akkor megindulhatna azon a szinten is egy fluktuáció, a középvezetők elmennének másik cégekhez, ahol jár a céges autó, stb.


Nem tudom, mennyire cserélődnek a dolgozók a cégnél, de szeretnék gondolom, ha legalább a vezetői réteg viszonylag stabil maradna. Ez valamilyen szinten egyébként a beosztottaknak is érdeke, te sem örülnél, ha évente új főnököd lenne, mert az aktuális épp továbblép, ahol jobb juttatási csomagot kap.

ápr. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Cégtulajok a vezetés hajcsár, azok kiváltságosok elvileg ők kevesebben vannak mint lent . A hatalmi iranyitók sem mondanak le semmiről sőt krizisek idején pofátlanul emelik a bérüket juttatásokat . Nem érdemes szóvá tenni mert az igazság tény nem számít sehol .
ápr. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
A magyarok mindig rosszul gondolkodnak, így a vezetőség mindent el tud érni a dolgozók kárára.
ápr. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. Ahogy a hármas írja. Ez a ti jellemhibátok.
ápr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
alapítványi iskolás őrült
ápr. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A vezetők szentek, azoktól soha semmit nem vesznek el. A dolgozókat meg kirúgják, meg még nyamvadt wc papír sincs, mert hát ugye spórolni kell.
ápr. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk már régóta nincs túlórapénz, de a dolgozók ugyanúgy túlóráznak, mint korábban, amikor még fizetve volt. Ki a hibás akkor?
ápr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

#7:

- a dolgozók, mert túlóráznak, annak ellenére, hogy tudják, nem fizetik ki

- a dolgozók közvetlen felettesei, akik elrendelik a túlórát, tudva azt, hogy a cég úgysem fizeti ki


Viszont ha az összegyűjtött túlórákat később lecsúsztathatják, szabadnapokra válthatják vagy ilyesmi, akkor szerintem az úgy okés.

ápr. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!