Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit írjak az önéletrajzomba?

Mit írjak az önéletrajzomba?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, Párom vállalkozó, sokat dolgozik, gyerek nincs. 2019-ig dolgoztam rendesen, aztán elkezdtem egyetemre járni (levelező), amit jövőre fogok befejezni. 2019 óta nem dolgoztam sehol, mert párom nem akarta. Azt mondta, tanuljak, és nagyobb segítség neki az, ha otthon minden rendben van, és neki segítek. Most viszont úgy alakult, hogy el kéne menni dolgozni, de ugye van egy jó nagy rés az önéletrajzomban, és nem tudom mit írhatnék oda, hogy 2019 - 2024...

Szerintetek? Majdnem mindenféle munka érdekelne, bolti, gyári, irodai, akármi, már beadtam pár helyre az önéletrajzom, úgy hogy azt írtam be a kérdéses helyre hogy egyetemre járok, de természetesen sehonnan nem hívtak vissza..



ápr. 7. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:
21%

Ilyen helyekre nem igazán kell összetetet önéletrajz. Amúgy meg hihetetlen, hogy 30 évesen párod van de nem tudod hogyan csinálj meg egy önéletrajzot.

Nézz utána a neten, van egy csomó fajta amiről tudsz mintát venni!

ápr. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

Azt, amit csináltál (egyetemi tanulmányok, részletesen melyik egyetem, milyen szak, gondolom már tudod a diplomamunkádat miből fogod írni, mikor végzel) + párod vállalkozásában (leírod mivel foglalkozik a cég) felsorolod milyen munkákat csináltál (pl. adminisztratív, ügyfélkezelés feladatok vagy amit konkrétan segítettél) + háztartásvezetés, családi ügyek intézése.


És leírhatod pár mondatban, hogy a tanulmányaid miatt döntöttetek úgy a pároddal, hogy átmenetileg a tanulásra koncentrálsz, a vállalkozásában segítesz és intézel minden családi ügyet.


Milyen egyetem, mit tanulsz? A luk előtt mit dolgoztál? Miért kezdtél el itt/ezt tanulni?


A nem visszahívásnak nem feltétlenül a luk az oka, inkább az, hogy mit és miért tanulsz, és mondjuk ha egyetemen tanulsz és mindjárt végzel, akkor miért vennének fel bolti eladónak vagy egy gyárba, szalag mellé, miért oda jelentkezel? Ráadásul 5. éve oda jársz, jövőre végzel, szóval csúsztál is, ez is negatívum és még egy évig tanulni fogsz a meló mellett, ami megint csak nem előny a munkáltató szemszögéből.


Ha valami olyasmi, ami kapcsolódik az előző munkádhoz és jól megfogalmazható, hogy azért kezdtél el tanulni, hogy a szakmádban előrébb lépj vagy épp ellenkezőleg, mert a korábbi munkáidtól eltérő területen szerettél volna elhelyezkedni hosszútávon stb. az jobban hangzik mint az, hogy nem szeretted az előző munkád, és különösebb terv nélkül csak úgy elkezdtél tanulni valamit, pedig abból kiindulva, hogy most mindenhová beadod az önéletrajzod attól tartok ez a helyzet.


Miért nem arra a területre koncentrálsz, miért nem ott keresel állást, ahol végezni fogsz (mármint szakmai értelmeben)?


A másik, hogy nőknél a gyerek kérdés mindig a munkáltatók rémálma, de 30 évesen meg aztán pláne.


Továbbá ha pl. hasonló irodai munkákra jelentkezel, amilyeneket a párod vállalkozásában is csináltál, az oké, ilyen szempontból is átgondolnám a helyedben, milyen állásokra adom be az önéletrajzom.

ápr. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én a párom cégét jelölném meg, meg a feladatkört, amiben segítettél, és nem ragoznám túl a dolgot. Ha behívnak, elmondod, hogy tanulás mellett oda dolgoztál be.
ápr. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!