Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az hogy a munkahelyi...

Miért van az hogy a munkahelyi szünet lehoz az életemről is?(irodai)

Figyelt kérdés

Amikor dolgozom, gondolkodom, elemzek, kimutatásokat készítek, egyeztetek jogászokkal, cégekkel, szerződésekről, intéznivalókról, követem a gépkocsi elszámolásokat is(mert munkakörömön kívül is mindent is csinálnom kell), céges autók karbantartását, vizsgálatait, eurotax értékeit, biztonsági viusgálatokat mérek fel arra is szerződünk, környezetvédelmi miegymasra is, navos beszámolok adatszolgáltatások is mennek, meg ilyenek.


Tündérke módon elvagyok a feladatimmal, intézem csinálom, szinte azt se tudom kint süt e a nap vagy nem, elmélyülök ezekben. (A magán intéznivaloim(ügyvédek bíróság külföldi pénzek eeszt orvosok pályázni máshelyekre oktatás,nmeg ezer millio intéznivaló) meg ezek mellett csúsznak, határidőket lépek túl, anyagi károm van meg stb, mert nem fér már bele az egészbe és idegesít is, hogy mindig van vmi sz.r az életemben.(nem is értem mások hogy érnek rá dolgozni mikor 6 ezer helyre kene rohangálnom a bankoktól kezdve a közműveken át az orvosok is meg minden egyéb mindig 1 napra is 5 felé kéne szakadnom a szabik ezekkel mennek el amik felgyűlnek mert munka mellett nem tudtam intézni és soha nincs vége?)



Na és ebben a kis szürke életkémben a munkahelyen, megesik pl hogy egyeztetnem kell más részlegekkel irodákkal, karbantartókkal, ami néha átmegy kényszerű small talkba is(merthát emberek közt dolgozunk), néha egy egy kávé, mélyebb beszélgetések tervekről célokról vagy vmi személyesebb is, kedveskedések vagy empátia, és na ilyenkor rájövök arra, hogy bakker kint süt a nap, de mi itt bent rohadunk, hogy ezeregy mindent lehetne csinálni az életben, vagy inni bulizni őrültködni is vagy gyorsulásikon lenni vagy motoros partykon, "odaát" van az élet, a "falakon túl", és ha nem kellene dolgozni valójában élnék is(ugyanis este 6 kor munka után nekem az sincs, kaja furdes alvás van), a munka miatti nulla szoc.kapcsolatok miatt meg hétvégén sincs akit csak fel tudnék hívni az se)és szóval szabályosan bedepressziózom a munkahelyi szünetekben, amiután már kínnal ülök vissza a géphez, és irtó nehéz visszaszellemülni a kimutatásokba, egyebekbe.



Miért törhet rám egy egy kollegákkal való kávézások beszélgetések alatt az, mintha vmi fogolytáborban lennék betonplatzon a rabtársakkal, és az hogy dolgozunk, az kb ugyanaz, mint amikor bolondok mászkálnak körbe körbe egy gumiszobában közben a kényszeres notoriusan ismétlődő mozdulataik vannak pl a kezükkel babrálnak (mi a billentyűzettel), közben meg kint elmegy mindenki mellett az élet.


De ez a jellegű depresszió soha nincs bennem, csak és kizárólag ha munkahelyi "szüneteken" vagyok, a kollegákkal kicsit "kikapcsolok", pl egy kávé, és olyankor szinte még halálvágyam is lesz, hogy mi az istent keresek én itt köztük es kell olyan emberekkel jópofiznom akik kollegák tehát nem barátok, tehát az életben mégcsak szóba se állnánk egymással egyébként?


Rámjön ez a f.s depresszió a szünetekben de képtelenség lenne megállás nélkül a gép előtt ülni is. Próbáltam már majdnem összeestem munkaidő végére.



#munkahelyi depresszió
ápr. 10. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Nekem ebből szimplán az jött le, hogy neked nem való a csapatmunka egyáltalán. Nem szeretsz másokkal együtt dolgozni, elvagy a kis feladataiddal azt hazamész, nem igényled az ő társaságukat. Én azt mondom valakit kerítened azért kellene, akivel így elvagy, a többieket meg elkerülöd jó messzire.
ápr. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De tudunk együtt dolgozni csapatmunkában nagyon is jól. A szemelyeskedés kávézás hoz le az életemről.

Depressziót kelt.

ápr. 10. 19:51
 3/11 anonim ***** válasza:
Azt írtam nem neked való. Egy csapatban dolgozni kivétel nélkül ilyen. Megy a jópofizás, small talk, rihegés-röhögés. Ezért írtam azt is, hogy legyen egy valaki akit bírsz, hogy elkerülhesd a depit.
ápr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

De akiket birok azokkal is ez megy. Illetve azokkal.mégjobban mert kizökkentenek. Kiesek a munkából mert lazitunk, aztán jön az az érzés mintha be lennék zárva, mennék már haza, nézem az órát mikor lesz már munkaidő vége, es elkezdek kínlódni.


Ellenben ha épp a gép előtt elemzek analizálok számolgatok intézkedek, nem leszek soha depis.

ápr. 10. 21:04
 5/11 anonim ***** válasza:
Hm....
ápr. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Pl.kiülsz a napra kávézni a kolkegákkal.

Utána már nincs kedvem visszamenni melozni se, meg mennék inkább valahova, amiket irtam, és elkezdek szenvedni a cégnél aztán velük is depizek csak. Átviszem a témákat abba mikor lesz már 4 óra, mikor megyunk mar, a fenének kell itt lenni mikor sokkal jobbat is tudnék hol lehetnék, vagy mikor vesznek már fel máshova,(cseberből vederbe..), vagy hogy törjek ki, és nyavajgásba aztán netezem.


Es így ülök vissza a géphez hogy na jelszó kezdjük haladjunk. És baromi nehéz visszamélyülni a munkába.

ápr. 10. 21:26
 7/11 A kérdező kommentje:

Szóval bemegyek reggel frisse üdén dalolva kezdem hivogatni a jogászokat vagy akármiket intézni csinálom haladok, tapsikolok, vagy ha vmi nehezen megy utananézés kèrdezés elvagyok a kisvilágomban. Aztán vagy ezzel kell beszelnem kollegaval vagy azzal vagy kávé vagy ebéd vagy át kell mennem szomszedolni a másik cég képviseletéhez de utkozben akár még a portással is beszélgetek.


És egy kész zuhanás az egész a depibe, és mire visszaérek a helyemre, nyoma sincs már annak bennem, aki dalolva bejött reggel.


És 4 előtt du 3:55 ahogy elszállingóznak a kollegák és csend lesz, akkor valahogy meg alig akaok felállni is a géptől valahogy "kitágul" az agyam felpörög, jobban tudok koncentrálni is. És nem akarok hazamenni. A vacsi furdes alvás körforgásba.

ápr. 10. 21:34
 8/11 A kérdező kommentje:
Lehet munkafüggő vagyok es a szünetek alatt elvonásintüneteim vannak?
ápr. 10. 21:47
 9/11 anonim válasza:
Szünetekben egy darab kolléganővel lazulok. Vagy egyedül. Ennyi. Nincs süket szöveg tartalom nélkül, nincs energiaelszívás. Ha csak ennyi a bajod.
ápr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
jó neked én kötelesség közben depizek. cserélnék veled
ápr. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!