Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy munkavállalót régóta...

Ha egy munkavállalót régóta pszichés nyomással, szívatásokkal stb. rá akarnak venni arra, hogy ő mondjon fel, milyen jogai vannak a dolgozónak, ha nem akar felmondani?

Figyelt kérdés
Mit tud tenni ilyen helyzetben? Egyáltalán elvárható bárkitől is, hogy saját maga mondjon fel, ha ő nem érzi úgy, hogy fel kellene mondania?

ápr. 14. 21:13
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyszerűen arról van szó, hogy a vezetőségben egyeseknek valamiért nem szimpi az illető.Gondolom ismerős a szitu sokaknak.
ápr. 14. 21:14
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy hivatalosan köteleznek a felmondasra. Max arra próbálhatnak rábeszélni, hogy közös megegyezéssel menj el, de olyanra, hogy te fogd magad és mondj fel nem kötelezhetnek.
ápr. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem etikus.


[link]

Innen kereshetsz vmit,ami igaz rad es felhasznalhatod ellenuk. Legyen irasos bizonyitekod a szemetkedesre v hangfelveteled pl viber v whatsapp hanguzenettel. V okosoraval le tudod halgattagni az egesz muszakor es hangfelvetelt csinalnak rola aki felhivott.

ápr. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ismerős..
ápr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Azért valóban lehet a fejben valami gond, ha ilyen mérgező nyomás ellenére ott akar maradni. Nem tudom megérteni.
ápr. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5: Miért lenne gond a fejben? Nem akar felmondani, mert akkor nem jár a végkielégítés.
ápr. 15. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha a pénz fontosabb, mint a saját mentális egészsége, akkor nem lehet mit tenni valóban. Én magamat jobban szeretem, mint a pénzt.

Legalább a gyakorira való írás helyett valódi eszközöket szerezne.

Joga van kiállni magáért például. Minden olyan helyzetben, ahol sérelem éri, mehet a HR-hez.

Semmi olyat nem végez ezentúl, ami nincs a szerződésben.

Én mondjuk akkor, ha ennyire számítana a pénz, elmennék a háziorvoshoz, elmondanám a helyzetet, és időről-időre táppénzre mennék. Ugyanúgy maradna az állomány. Előbb-utóbb kirúgnának, ha távol vagyok.

Írhatsz a szivatásokra példát. Rengeteg eszközöm van már mindenféle szivatásos dologra, hogy visszaadják.

De ha a te személyiséged még nem tart ott, hogy kiállj magadért, az akkor is mentális gond.

ápr. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7: Azért ha többhavi végkielégítés illet meg valakit, azt érthető, ha nem szívesen hagyja bent. Az öregemet 27 év után küldték el egy gyárból, főkönyvelői pozícióból, meg egy másik főkönyvelőt, mert tulajváltás történt, addig hárman voltak ők, főkönyvelők, és az új tulajdonos kitalálta, hogy elég egy könyvelő is. Így az öregemet, meg a másikat elkezdték szívatni, a saját irodahelyiségüket megszüntették, és összerakták őket egy szűk irodába, ahol nehézkesen ment a munka, túlóráztatták őket, és hasonló dolgok, azért hogy hátha besokallnak, és felmondanak. De állták a sarat, így a vezetőség úgy egy év után feladta, és szabályosan küldte el őket, kifizetve, ami jár, az öregemnek hathavi végkielégítést. És nem bánta meg, hogy kitartott.

Ha mondjuk csak 1 havi végkielégítés járna, úgy még érthető, ha valaki inkább felmond, mert annyiért talán tényleg nem éri meg a strapabírás. Talán még kéthaviért sem, de ez persze a fizetés mértékétől is függ. Ha viszont legalább háromhavi jár, akkor szerintem érdemes kitartani.

ápr. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ápr. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!