Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A szakmai gyakorlatra való...

A szakmai gyakorlatra való jelentkezés úgy történik, hogy jelentkezek egy gyakornoki állásra, és ők leigazolják szakmai gyakorlatként?

Figyelt kérdés
Létezik olyan, hogy vannak cégek, amelyek szerződésben állnak az egyetemmel, ahol tanulok. Ezek esetében is úgy működik, hogy jelentkezek egy gyakornoki állásra önéletrajzzal annál a cégnél, vagy pedig csak fel kell keresnem őket, hogy elvégezném a szakmai gyakorlatot?

ápr. 17. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem és szakmafüggő.

Nálunk pl úgy volt, hogy mehettem bárhova, egy egyetem által kiállított nyomtatványt kellett kitöltetnem a fogadó intézménnyel, és a mentorommal.

Néha igen sok telefonálással járt, mire olyan helyet találtam, ahol szívesen láttak.

ápr. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom máshol ez hogy megy, de nekünk (SZTE-TTIK, Proginfó) magunknak kellett állást keresni. Most hogy ez gyakornoki vagy teljes állás mindegy, a barátaim gyakornokként, én pl teljes állásban csináltam de a lényeg az volt, hogy a cég aláírja a munkanaplót, hogy ledolgoztam x órát. Ez mind alap mind mesterképzésen így volt.
ápr. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szakdfüggő. Egészségügyi főiskolán el sem fogadták volna, ha nem odamegy az ember, amelyik hely kapcsolatban áll az egyetemmel.
ápr. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

Egyetem-, és szakfüggő.

Nálunk például vannak cégek, akik aktív szerződésben vannak az egyetemmel és várnak is hallgatókat rendszeresen. Közülük pár helyről jönnek is év közben, előadásokat tartanak, és igyekeznek már ott, aznap hallgatókat "megfogni", illetve szórólapokat is hagynak a suliban, néha kis ajándékokat is.

De általában az volt a gyakoribb a szaktársaimnál, meg nálam is, hogy mi magunk kerestünk fel helyeket, amik szimpatikusnak tűntek, elküldtük az önéletrajzunkat, telefonáltunk, és utána vettek fel minket gyakornoknak. Ha nem volt a hellyel szerződése az egyetemnek, akkor a befogadó nyilatkozat kitöltése után (nyomtatott dokumentum, amin a hallgató és a gyak.hely írásban közlik, adatok megadása mellett, hogy ettől addig lesz ott gyakorlaton a hallgató) készítettek egy szerződést a hellyel. Annak is van egy rakat fajtája, de általában olyan szokott születni, ami lehetővé teszi, hogy a további években is mehessen oda még hallgató gyakorlatra.

ápr. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!