Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért érzem úgy, hogy soha...

Miért érzem úgy, hogy soha nem fog sikerülni?

Figyelt kérdés
Ma történt az, hogy a 30. helyről utasították vissza a munkahely jelentkezésem. Kb 10 alkalommal voltam interjún, amire úgy gyakoroltam, mintha az életem múlna rajta, de mindig mást választottak. Kezdem elveszteni a reményt, hogy eggyáltalán el fogok- e tudni helyezkedni. Még tanulok az egyetemen 20 éves vagyok, de nem volt még olyan munkám, amit hosszú ideig tudtam volna csinálni, mert volt ami határozott idejű, pár hónapos szerződés volt, volt olyan mumkám ahol az első betanulónapon elküldtek, mert nem voltam elég jó és volt olyan munkám is, ahol már gyomorgörcsel mentem be és akkor telt be a pohár amikor már konkrétan összeomlottam. Szóval ezek a munkahelyek, mind benne vannak az önéletrajzomba munkatapasztalatként, de egyszerüen nem kellek munkaerőnek. Sajnos nem Pesti vagyok ezért még kevesebb lehetőségem van. Mit tennétek a helyemben?

febr. 22. 15:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
Párom roma férfi, árufeltöltőként dolgozik 4 éve egy boltban, plusz targoncát is vezet. Mellette többször hívták már kőműves mellé, villanyszerelő mellé és erdészetbe is dolgozni. Igaz, hogy ezek fizikai munkák, de nem kell önéletrajz, csak nyers erő és kitartás és majdnem annyit lehet keresni, mint az ilyen kis irodai nyápickodásokkal. Főleg, hogy fel se veszik az embereket, mert az ilyen önéletrajzot elkéregető helyekre rég megvan már az ember a főnökség rokonságából vagy baráti köréből.
febr. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Még korai lenne feladni. Tucatnyi oka van, hogy nem vagy ideális jelölt (kevés tapasztalat, még tanulsz), nekem is volt legalább 10 interjúm, mire felvettek, pedig felkapott területen dolgozom.
febr. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
A szemelyiseged nem megfelelo azokhoz a feladatkorokhoz,anire jelentkezel.
febr. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%
Pesten etelfutarokat mindig vesznek fel.
febr. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Egyetem mellett mennyit tudnál dolgozni, mennyire hosszú távon, milyen időbeosztásban? Ezt a munkáltató is megkérdi magában, es lehet, hogy ezért nem melletted dönt.

Az is számít, milyen munkakörökre pályázol. Talán még kevés a tapasztalatod azokhoz. Tanulmányaidtól eltérő, nulla tapasztalatot igénylő munkákat is próbáltál?

febr. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mint írtam már a kérdésemben nem vagyok Pesti. Kb 200kmre van tőlem Pest. Jelenkeztem szinte már minden fajta munkakörbe: gyári munkán keresztül, a gyorséttermi munkán át, az irodai munkáig, de sehova se kellek.
febr. 22. 16:20
 7/14 anonim ***** válasza:

Első körben szerintem gyomláld ki az önéletrajzodat. Ilyen egynapos bohóckodásokat bele sem kell írnod, mert egyrészt nem tudtál releváns tapasztalatot szerezni, másrészt ha nem a te hibádból is lett vége, akkor is komolytalannak, összeférhetetlennek fogsz tűnni. Sajnos ez nem szeretetszolgálat, hogy előbb meg akarjanak ismerni, hanem a friss érettségis meg egyetemista, 20 évesen már 4-5-6 munkahellyel rendelkezők mennek a levesbe, mondván, minek, úgyis felmond tőlünk is. Csak azt írd bele, ahol azért legalább pár hétig dolgoztál, ha ilyen hely is több van már 3-4-nél, akkor ezen belül is csak azt, ami releváns az adott munkakörben. Ilyen fiatalon még nem ciki, ha nincs valagnyi tapasztalatod, sallanggal meg nem kell pótolni, mert ha mondjuk szoftverfejlesztőnek jelentkezel, de nincs ilyen irányú korábbi munkád, akkor ne írd be, hogy de egy hetet voltál fagyit árulni a strandon meg két napot a Mekiben.

Milyen munkát keresel amúgy? Gyakorlati helyet az egyetemhez? Vagy sima melókat, ahova végzetteket, tapasztaltakat vagy legalábbis olyanokat várnak, akik nem járnak iskolába? Ne feledd, utóbbival sajnos sok munkahely nem toleráns, be se hívnak inkább, mert nem akarnak iskolai órarendekhez alkalmazkodni. Inkább érdemes lenne diákszövetkezetekhez csatlakozni, ott már eleve olyan munkát tudnak ajánlani, ahol fogadnak diákokat.

febr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

5ös

Igen, próbáltam olyan munkát is, ahol nem kell tapasztalat. Kb heti 20-25 órát el tudok végezni egyetem mellett is és ezt az interjúkon el is mondtam.

febr. 22. 16:22
 9/14 A kérdező kommentje:

7es

Igazából, amik voltak munkáim, mind diálszövetkezeten keresztül volt. Gazdaságo területen tanulok, de mát ott vagyok, hogy bármi jó. Nyilván jó lenne, ha a gyakotlatba is be lehet számítani az egyetemen, de ez legyen a legkisebb. Ahol élek 4 diákszövetkezet van, mindegyikhez jelentkeztem, tag vagyok mindegyiknél.

febr. 22. 16:26
 10/14 anonim ***** válasza:
32%
#1: elég, ha a közhelyeiddel csak magatokat áltatjátok.
febr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!