Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Google maps-en megoljam be az...

Google maps-en megoljam be az utcaneveket?

Figyelt kérdés

Néhány hete költöztem Békéscsabára a barátnőmhöz, és nem ismerek itt senkit/semmit. Futár melót kerestem, majd az interjún azért utasítottak el, mert nem ismerem a várost. (nem gondoltam, hogy a GPS korában ez feltétel) Végül azt mondta a góré, hogy majd néhány hét múlva menjek vissza és majd kikérdez.

Mi a legegyszerübb módja, hogy helyismeretet szerezzek?



ápr. 18. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Sétálgass sokat és nézd az utcanévtáblákat.

Mondjuk egy frissen odakerült embernek a lehető legrosszabb választás olyan munka, amihez helyismeret kell.

Ha bemagolod az utcaneveket, azt pl. akkor se fogod tudni, hogy a ... utcában van egy benyíló és ott is vannak számozva lakások, de észre sem veszi, aki nem járatos arra. Vagy hogy sarkon melyik utcáról vannak számozva, honnan van a bejárat. Jó, ezeket legalább megtalálod, ha keresed, szóval csak több időd megy el vele. De igazat adok a tulajnak, a GPS korában is szempont, hogy ismerd a várost.

ápr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Majd rájössz hogy a gps és a valóság azért nem mindig fedik egymást...

Aztán ha lesz helyismereted arra is rá fogsz jönni hogy sokkal egyszerűbb és gyorsabb gps nélkül közlekedni. Mire bepötyögöd a címet a telefonba, addigra gps nélkül már félúton vagy.

Én úgy tanultam meg Kaposvárt ahova kb ugyanúgy kerültem mint te, hogy felültem a kerékpárra és mentem és néztem mindent, táblákat, boltokat, templomokat, hivatalokat cégeket, utcaneveket. Aztán otthon meg a rögzített nyomvonalat néztem a térképen és néztem az utcaneveket, városrészek neveit. Volt olyan nap hogy 80 km-t tekertem abban a kis városban. Mondjuk nekem könnyű volt, mert sokat túrázom, imádom a térképeket, úgyhogy nem volt nyűg ezt csinálni, sőt!

Érdemes helyi emberekkel is beszédbe elegyedni mert vannak olyan helyek amik nincsenek a térképen csak szájhagyomán útján tudja mindenki a nevét. "X ház" vagy valami ilyesmi neve van, mindenki úgy tudja, úgy hívja, de sem az OSM-en, sem a Google mapson nincs így rajta. Például Dombóváron van egy olyan hogy "a tükör". Az egy kereszteződés ahol volt régen kresz tükör, már nincs, de mindenki úgy hívja hogy "ott a tükörnél" :D Ez a googliban nincs benne :)

ápr. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 BlackSword ***** válasza:
100%
Mert órákat vesz el a gps-es keresgélés... hogy akarod sorba rakni indulás előtt a csomagokat??? A majd lesz valami alapon két napig bolyongasz a városban egy napi mennyiséggel...
ápr. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!