Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ilyen erőszakos?

Miért ilyen erőszakos?

Figyelt kérdés

Van egy kollegám, aki kifejezetten nagy állatvédő hírében áll. Mint magánszemély ő állatokat ment, amivel nincs is semmi problémám, sőt elismerést érdemel. A facebookon mindig kér támogatást, amivel "elszámolnak" (befotózzák a kiadásokat). Ez engem hidegen hagy, nem foglalkozok vele, hiszen nekem nincs szándékomban támogatni. Egyszer megemlítettem, hogy szilveszter környékén veszek néhány római gyertyát, ami kifejezetten rosszul érintette, és kifejtette, hogy inkább őt kellene támogatnom a tüzijátékvásárlás helyett. Én erre válaszul korrekten elmondtam neki, hogy érdemes lenne egy civil szervezetet létrehoznia, és annak keretében különféle pályázatokat adhatna be, ami több pénzt hozna az állatmentéshez, viszont komolyan el kell számolnia vele. Ezt ő kategorikusan elutasította, és ő magánszemélyként akarja folytatni.

Nemrég találtam egy kidobott kutyát, és egyből eszembe jutott. Bár egy kicsit tartva a következményektől, értesítettem. El is vitte a kutyust, majd hónapok mulva gazdira talált. Amióta elvitte a kutyust, azóta minden alkalommal, amikor találkozunk, megemlíti, hogy mivel én találtam a kutyát, így nekem kellene a költségeket állnom.

Tényleg minden elismerésem, de biztos, hogy ezt így kellene? Ezzel azt érte el, hogy ez volt az utolsó alkalom, hogy egy állat miatt bárkit is értesítettem. Azt figyeltem meg, hogy a legtöbb állatvédő ilyen erőszakos. De vajon miért jellemző ez a megfigyelt állatvédőkre?

És miért ilyen erőszakos a kollegám?

És miért nem jó neki a civil szervezet? Miért jobb egyedül küszködve állatot menteni?


ápr. 20. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Ezt mi honnan tudjuk, hogy ő miért ilyen, szerinted mi itt ilyen médiumok vagyunk, akik belelátnak az ember fejébe, vagy mi?
ápr. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom miért ilyenek. Másik kedvencem, hogy a menhelyek állandóan sírnak, hogy nincs több hely, utaljon pénzt aki tud,aztán kb minden kifogást kitalálnak ha valaki örökbe akar fogadni egy állatot onnan.
ápr. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk gondoltam megfejtetted, vagy valami saját tapasztalatot esetleg ötletet hozzá tudsz fűzni. De úgy látom...
ápr. 20. 19:19
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Ezeknek a kérdéseknek, hogy miért ilyen vagy miért olyan a viselkedése annyira értelmetlenek. Mit tudjam én, így szocializálódott, valami ezt váltotta ki belőle ami miatt ilyen lett. Tessék most többet tudsz?
ápr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ó ő még nem is erőszakos, minket egyszer majdnem megvertek egy macska miatt.
ápr. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a szilveszteri rakéta az vörös posztó volt a szemében, mint a legtöbb állatbarátnak lenni szokott. Abból levont egy téves következtetést hogy van pénzed bőven - szerinte - hülyeségekre költeni, akkor - számára - nemes és jó célokra, pl állatokat támogatni is kellene legyen.

Aztán az állatmentésnek is vannak költségei, megfelelő táppal etetés, almozás, megfelelő gazdi megtalálása stb. Alapból ha valaki állatot visz be, nem lehet ilyet elvárni tőle. Gondolom az a korábbi tüzijátékos elkönyvelt vélemény dolgozott még benne, azért mondta hogy igazából támogathatnád.

Egyébként szerintem sem így kellene, mert kontraproduktív. De úgy gondolom sok állatbarát egyre kevésbé emberbarát, főleg ha mentett állatokkal foglalkozik. Rengeteg gáz ember van aki kidobja sőt bántalmazza az állatait, vagy még rosszabb. És ez véleményem szerint valamennyire ki fog hatni a többi emberbe vetett bizalmukra és megítélésükre is, idővel. Meg hát sokan azok lesznek fanatikusabb állatvédők akik az embereket annyira nem csípik. Valahol érthető ez az egész, szerintem.

ápr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs is rosszabb egy elvakult állatőrült embernél. Nézzetek körbe mik mennek az állatos csoportokban és rájöttök miért kell egyre jobban félni az ilyen már-már szektás emberektől.

Most arra mit mondjak amikor valaki egy állatot egy ember elé vagy ember baba elé helyez. Itt nincs mit szépíteni, ez egy beteg világ már.

ápr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a tapasztalatom, hogy ebben az országban főleg tanulatlanabb, frusztrált antiszoc emberekből lesznek nagy állatvédők.

Ők azok, akik aztán kéretlenül megnevelik az embereket, meg olyan nyugdíjasokkal kötözködnek, akik már nem tudják ellátni az állatokat. vagy megnehezítik az örökbefogadást.


Angyali türelmed lehet, én minimum elküldtem volna a francba, ha azzal jön, h fizessem a költségeket.

Felénk pl. az állatmenhelyen (Esztergom) több panasz is volt, mert macskákat azzal utasítottak vissza, hogy "ki kell rakni az út szélére, ha életben marad jó, ha nem nem).

Voltam náluk próbamunkán is, már telefonon nyivákolt a telepvezető hölgy, hogy náluk senki akar dolgozni, mert kemény fizikai munka. Dehogy kemény fizikai munka, a tescos árufelöltés sokkal keményebb volt. Azért nem megy oda senki, mert bunkó tanulatlan prolik dolgoznak ott, és még a fizetés is alacsony.

ápr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki, hogy nincs ilyen törvény, ne erőltesse, hogy te fizesd, mert nincs pénzed és nem is akarod ezt fizetni.
ápr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!