Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkáltatóként hogyan reagálná...

Munkáltatóként hogyan reagálnál arra, ha egy munkavállaló felnyomná, bepanaszolná neked az egyik középvezetőt?

Figyelt kérdés

A helyzet egyszerű. Van egy középvezető, aki az egyik munkavállalót mindenféle koholmányokkal vádolja, pl. nem elég kooperatív, nem proakítv, ügyfelekkel nem bánik jól stb. A munkavállaló kezdi megelégelni a helyzetet. Számos e-mail áll a rendelkezésére, ami bizonyítja, hogy a középvezető hazudik. Pl. nem küld árajánlatot a potenciális vevőknek, annak ellenére, hogy a munkavállaló összeállította az ajánlatot, a középvezető átlag 2-3 hónapig nem nézni meg és nem hagyja jóvá a munkavállaló projektjeit, közben a potenciális vevők türelmetlenül várakoznak. Munkavállaló számos levéllel igazolja, hogy egyeztetni akart szakmai kérdésekben a középvezetővel, amire a középvezető nem reagált semmit.


Ez okozhat bizalomvesztést a munkáltatónál? Ki jöhet ebből ki jól és ki rosszul? Tapasztaltaok már hasonlót?


ápr. 21. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

*Számos e-mail áll a rendelkezésére, ami bizonyítja, hogy a középvezető hazudik.


Miért nem csatolod be másolatba a felette állónak a dolgaidat menet közben? és máris ki tudnád védeni az előadását, a "jellembajnok" meg nem merné előadni a játékát, ami egyértelmű hogy mire megy ki-tegyük hozzá. Gondolom kell valakinek a helyed, de a munkáid kellenének..

ápr. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1+ *közben a potenciális vevők türelmetlenül várakoznak.


Ezt is ki tudod védeni, szintén másolattal, és utasítást kérve.


Kivéve, ha az adott cég aki türelmetlen egy nem jól fizető cég, és csak papiron lenne a nyereség-azaz magyarul veszteség származna belőle.

Először a céget csekkold le, mielőtt levállalsz bármit az adott cégtől.Mert nem mindegy hogy megkapod az összeget, vagy csak papiron lesz a nyereség.

ápr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is tudom, hogy mire megy ki a játék, volt itt egy lány, egyetemi szakmai gyakorlatot teljesítette. A középvezetőnek valamilyen ismerőse, talán rokona. Jelenleg annyi munka van a mi osztályunkon, hogy az 4 főt bír el, ebből én vagyok egyedül junior. Tehát csak a helyemre tudja behozni, új státuszt a tulajdonos nem hozna létre. A baj az, hogy tavaly elment a területért felelős felső vezető, azóta a középvezető funkcionál tényleges felső vezetőként, felette csak a tulajdonos áll. Viszont előléptetést nem kap, mivel nem tud x számú új megrendelést hozni.
ápr. 21. 20:33
 4/6 anonim ***** válasza:
3 Akkor a tulajdonosnak csatolod. Ő is vezető.
ápr. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért nem mered E/1-ben írni?

Egyébként ez mindig a konkrét helyzettől függ. Melyik szereplő mennyit ér a cégnek és a döntéshozóknak (minden tekintetben).

De általában arra számíthatsz, az a valószínűbb, hogy a főnöködet nem tudod egyedül csak úgy eltávolíttatni. (Két szinttel feljebb senki nem fogja átmazsolázni a leveleidet, ahogy te azt elképzeled)

ápr. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Munkáltatóként hogyan reagálnék? Megköszönném, a dolgozni nem akaró középvezetőt meg - írásos figyelmeztetés után, vagy hagy egyébként is rosszul dolgozik - kirúgnám a francba.


Munkavállalóként meg, ha "felnyomnám" (én kérek elnézést, hogy én dolgozok, ő meg nem), és visszaütne, akkor otthagynám a kócerájt, szarjanak sünt.

ápr. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!