Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ciki ha valaki a munkahelyen...

Ciki ha valaki a munkahelyen szendvicset eszik?

Figyelt kérdés

Korábban évekig a közelben lévő éttermekből rendeltem menüt a munkahelyre. Aztán meguntam már az összeset, ezért egy ideje szendvicset vagy péksütit, gyümölcsöt hozok magammal. Délután ha hazaérek meg otthon eszek főtt kaját (leves, főétel, süti ha van). Reggelizek is otthon bőségesen. Mondjuk tudom nem kell elszámolnom senkinek ezekkel a dolgokkal.


Azonban a főnökeim is kérdezték már nem egyszer, hogy én nem eszek semmit egész nap, illetve egy kollegám ma mondja, hogy úgyse ebédelek soha.

Én egyedül dolgozok itt az irodában. Ha nyugis időszak van épp, akkor szoktam enni. A főnökeimnek is el kellett mondanom, hogy mit eszek egy nap. Az egyik mondta, hogy rendelnek nekem ha kell főtt kaját.

De én nem azért nem rendelek, mert nincs naponta annyi pénzem rá, hanem mert jelenleg nem kívánom. Majd ha újra szeretnék venni ilyeneket akkor veszek.

Gondolom nem rosszból mondják, de annyira unom már ezt az ebédes témát. :( Tényleg kezdem szégyellni az egészet. De annak nem látom értelmét, hogy nem eszem meg amit rendelek, aztán kidobom rá a pénzt.


Vagy ennyire ciki a szendvics evése egy munkahelyen?



ápr. 23. 14:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Állj a sarkadra és mondd meg, hogy túlgondolják a témát.
ápr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki. A munkatarsaid és a főnökeid ezek szerint figyelnek rád és kedvelnek, nem értik, miért valtoztattal hirtelen az étkezési szokásaidon. A legrealisabb ok valóban az, hogy anyagilag nem fér bele.
ápr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap azt ebédelek,de nem csak én, mások is nálunk.
ápr. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

#2: Pedig beleférne anyagilag, de tényleg meguntam már a közeli helyeket. Gyorsétteremből sem akarok minden nap rendelni.

Már ha szóba kerül az ebéd téma, gyomorgörcsöm lesz esküszöm, mert mindig indul a magyarázkodás.


#3: Értem. Nekem is egy másik munkahelyen egy barátnőm szintén szendvicset szokott venni. De náluk mondjuk senkit se érdekel ki mit eszik.

ápr. 23. 14:39
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk se néznének ki miatta. Nyugodtan mondd el, hogy ráuntál az éttermezésre, és most inkább magadra főzöl este (vagy anya/feleséged/barátnőd/akárki jobban főz).
ápr. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%

2 megoldást látok

1. együtt eszed meg a szendvicsedet a többiekkel a kajáldában

2. és közben elmeséled, hogy mostanában estére tetted át a főtt ételt, mert a saját főztöd frissen jobban ízlik

ápr. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát marhára unatkozhatnak, ha ezzel vannak elfoglalva. Nekem is volt egy kolléganőm, akit egy időben többször láttam szendvicset ebédelni, nekem eszembe nem jutott volna ezt szóvá tenni.

Szerintem nyugodtan mondd meg nekik, hogy kedves tőlük, hogy aggódnak, de neked ez most egy ilyen időszakod.

ápr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne ciki? Amíg eszel rendesen, válotozatosan, semmi baj vele.



Mi is este eszünk főtt ételt, együtt. Pláne nyáron, amikor meleg is van.

De nekem ez randi minden este a párommal, együtt főzünk, eszünk.



Melóhelyre amit vinni szoktam az vagy szendvics, vagy maradék tegnapról, vagy ilyen bento jellegű vegyes csomagolt étel. De többnyire hideg, nem szeretem ha megszottyad.



Például:


-sajtos-sonkás szendvics, egy banán, műzli szelet


-tegnapi lasagne, körte


-joghurt, paradicsom és uborka, sörperec, banán csipsz, mese keksz


-házi cézár saláta csirkével, fahéjas muffin


-bögrés gomba leves, juhtúró, köménymagos keksz, retek csíra, eper


-csirkés wrap, főtt kukorica, banánturmix


-sajtos omlett, pogácsa, jégcsap retek, alma



Ajánlom ezeket a bento uzsonnás dobozokat, egy csomó apróságot el lehet benne gusztán csomagolni, és összeszedettebbnek hat.


[link]

[link]

[link]

[link]

ápr. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Ráadásul egyedül vagyok itt nagyrészt egész nap az irodában. A főnökeim vannak itt néha, de a többi kollegám kint dolgozik helyszínen. Úgyhogy még olyan lehetőség sincs, hogy együtt ebédel mindenki és látják mit eszek. Csak annyit látnak, hogy nincsenek ugye rendeléses dobozok.

A főnököm eljár étterembe ebédelni. Én olyankor itt maradok, megeszem a saját kajám abban az időben. Konkrét ebédidő nincs is kijelölve.

ápr. 23. 15:38
 10/19 A kérdező kommentje:
#8: Hú nagyon köszi! ;)
ápr. 23. 15:39
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!