Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ilyen pocsék a terhelhet...

Miért ilyen pocsék a terhelhetőségem? Miért nem bírom, miért nem tudok én is polipként funkcionálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Őszintén szólva kissé besokalltam, és gondoltam, kiírom magamból... Nagyjából fél éve dolgozok mekiben, és habár mindenhova rakhatnak, meg tudom csinálni, úgy érzem, nem vagyok elég. Kapni szoktam dicséretet, hogy jól csináltam, kitettem magamért, és tényleg amióta ott dolgozok, azóta valóban kiteszek magamért minden nyamvadt nap, hogy segítség legyek, ne hátráltató, de még mindig nagyon terhelő. Rendben, mindig terhelő lesz, soha nem lesz könnyű az állandó hajtás és állás. Nem dolgozok ott egy éve sem, viszont mennyi időnek kellene eltelnie, hogy egyszerre tudjak hat dolgot csinálni? Van aki fél éve, van aki egy éve dolgozik "csak", mégis megy. Más az 5, 18, 20, 20+ évével rázza ki a kisujjából.


Ez egy biztos munka, a fizetés sem rossz, a vezetőség is korrekt, bár nem tökéletesek, de akkor is alapvetően meg lehet beszélni velük a dolgokat s rugalmasak. Nincs sok tapasztalatom munkát illetően, csak azt tudom, hogy a szakmámat se itt, se külföldön nem csinálnám, milliókért sem (eü). Semmi olyan munka nincsen, amit szívesen csinálnék. A munka kötelező rossz. Egyáltalán nem mondanám, hogy amit most csinálok, azt gyűlölöm. De igenis megterhelő és az is sokat kivesz, hogy nem vagyok mások szintjén a legjobbat nyújtva sem. Ha 2-3 óra intenzív forgalom után könyörgök, hogy váltsanak le pl a frituról, valaki (rosszindulat nélkül teszi a mindig nyafogós bútordarab kolléga, de hangzik, ahogy hangzik) odaszól, hogy már megint nyafogok valamiért. Igen, mert nem az, hogy fizikailag, hanem mentiálisan volt elég. Akkor már szédülök a sok fordulástól és sietek, mint a hülyegyerek. Nagyon rutinosan, azzal nincs gond, mert megy, de azon a ponton érzem, hogy ott elég volt.


Rajta vagyok, hogy növeljem a terhelhetőségemet, viszont a kellő szinttől messze vagyok, és nehezen bírom. Pár napja írt ki a doki kimerültség miatt. Utóbbi időben mindig fájt a gyomrom, gyakran mentem ki vécére, kissé ment a hasam. Rossz közérzet, állandó fáradtság, betegés érzet, pedig nincs láz... Tehát élvezem az itthonlétet, és csodák csodája, nem megy a hasam, elmúlt a gyomorfájásom. Az egész testem konkrétan fáj. Vállaim, nyakam, még a combom is. De legalább gyomrommal nincs gond.


Igazából nem is tudom, mi értelme volt ezt az egészet megírni, mert nem fogok váltani, jelenleg nem is tehetem meg, hogy otthagyom a biztosat, mert per pillanat én vagyok az egyetlen keresőképes és nem is vagyunk egyenesben. Hát, ha egyszer késik az ember a csekkekkel, és még plusz kiadások is rátesznek, mert miért ne, nehéz behozni. :')


ápr. 25. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Hát ne hajtsad magad túl! Ne hasonlítsd magad másokhoz ( én nem tenném) annyit dolgozz ami nem megy az egészséged rovására és nekik is megfelel.
ápr. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Figyelj es szakäcs vagyok 25 eve lassan. a kezdetekkor csak 2-3 dolgot tudtam egyszerre fözni, most meg lazän akär 15-20at is. a gyakorlat a kilometerekkel jön...

multkor voltam dokinäl es szerinte a testem megerett mär most a nyugdijra, de häl istennek mär csak 20 evem van... :D

vagy ha nem adja ki a lepes akkor rokkant nyugdij...

ápr. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezért hagyják ott sokan a Mekit. Ez a fajta hajtás folyamatosan emeli a benned lévő kortizol szintet és előbb utóbb mentális kiégéshez vezet.

Kettő dologban tévedsz.

1.valóban ne hasonlítgasd magad másokhoz, mindenkinek más a hozzáállása

2.nem igaz, hogy minden munka rossz és csak le kell tudni a munkát.

A munkát lehet szeretni sőt még élvezettel is csinálni és akkor nem csak megterhelő hanem inspiráló is.

Szóval szerintem a tünetek alapján teljes kiégésed van. A munkához való hozzáállásoddal van a baj. Amíg nem szereted amit csinálsz, szenvedni fogsz. Gondolom fiatal vagy még, gondold át, mi lenne neked a testhez álló feladat. Amiben élvezettel tudsz pörögni is. Emellett jó levezetni a munkahelyi feszkót a magánéletben sport, meditàcó, hobbi, kreatív időtöltés formàjában.

ápr. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én jól bírom a túlterhelhetőséget, és gyorsan tanulok.

Viszont ez én vagyok, és ezt szeretem, attól még neked, másoknak nem biztos, hogy ez az ideális. Sokféle munka van, sokféle különböző temperamentumú embereknek. Én pl. gép előtt szeretek ülni, és ott komplex dolgokat megoldani.


Szóval, ha ez nem megy, ne érezd magad rosszul. Nekem az nem menne, hogy építőiparban dolgozzak. Meg tudnám csinálni, de én is mentálisan szarul lennék, mert ott nem érzem magam otthon, nem azt csinálnám.

ápr. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem dolgozol rosszul, ha rendszeresen kapsz dicséretet és tartod is a tempót, csak nem hiszed el magadról és panaszkodsz, hogy nem megy, miközben ez nem igaz.

Az más kérdés, hogy bocs, hogy így mondom, de a gyorséttermi munka az egy modern rabszolgaság, droid vagy, fizikailag széthajtanak, szellemileg viszont semmi fejlődés nincs és mivel a tested fáradt, nem igazán fogod munka után sem pallérozni az elmédet. Ebben vannak, akik pár hónap, 1-2 év alatt simán kiégnek.

ápr. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!