Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A munkabírás, terhelhetőség...

A munkabírás, terhelhetőség veleszületett képesség vagy tanult dolog?

Figyelt kérdés

Ismerek olyan embert, aki orvosként dolgozik, sokszor ügyel, építkezik és még kisgyermekei is vannak. Ez előtt én nagyon megemelem a kalapom, mert tényleg nagyszerű, ha valaki ennyit tud teljesíteni, de én magamról érzem, hogy nekem ez sok lenne. Kitűzhetném persze célnak, hogy dolgozzak többet, keressek jobban, amúgy így sem panaszkodom, hétvégén is csak hasznos dolgokat csináljak, fejlesszem magam, de szerintem kell a pihenés is vagy hogy csak iszogatni, grillezni, kirándulni egyet.

Azt is megfigyeltem sok ilyen magasabb pozícióban dolgozó embernél, hogy nagyon pörgős életet él és akkor 3 hétre elmegy nyaralni valami egzotikus helyre, nyilván ez is presztízst jelent, hogy megengedheti magának és akkor úgy töltődik fel. Nekem meg úgy az a fontosabb, hogy a hétköznapjaim legyenek kicsit lazábbak, ne kelljen ilyen utazásra menjek, azért, hogy a sok hajtást tudjam kompenzálni. Az énidő az alap dolog, nem luxus. Nem csak attól lehet értékes valaki, ha minél többet dolgozik. Ez a munka-magánélet egyensúlya elég kutatott kérdés a nyugati kultúrában, az USA-ban tudom sokkal másabb, a fizetések persze messze magasabbak. Ti hogy látjátok, esetleg, akik ambiciózusabbak vagytok és tényleg nagyon mentek arra, hogy kiemelkedő teljesítményt nyújtsatok?



2023. okt. 16. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Én is így vagyok mint te, a hétköznapokban szeretném magam jól érezni. De a pörgősebbeknek a nyaralás is munka, utána azt szépen dokumentálni kell hogy itt jártunk, és megy a repi cuccok közé.
2023. okt. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
66%
Teljes mértékben tanulható.
2023. okt. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem is-is, de azt szomorúnak tartom, ha a rohanó életet tartják alapvetőnek..



Nekem az alvásigényem 9 óra, a lassú élet az alap, ha küzdök, akkor azért, hogy ez elérhető legyen.


Sokan vagyunk, akiknek ha beosztanák minden percét és csak 6 órát engednék aludni, az idegességtől nem tudnánk funkcionálni, fertőzéseket kapnánk el, szerintem én még el is ájulnék.



Én például eléggé küzdős alkat vagyok, csak lassabban. Jelenleg nyelvet tanulok és sokat sportolok, de ennyi, más nincs az életemben munka után. Ennyi van.

És fél 11-kor pizsilövés, 7:30-kor szól az ébresztő.



Az emberek (és Magyarországon főleg) nem bírják elviselni, ha valaki másképp él, másképp csinálja a dolgokat, mint ő/mint MEGSZOKOTT/mint a többség.



Egyébként engem se hajt annyira az utazás.

Én úgyis hűvös helyen, a lábamat lejárva érzem magam jól, de ez nem pihenés. Ha a hétköznapokban szrrá hajtanám magam, akkor ez pont nem férne bele.

2023. okt. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!