Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Angliában (és Nyugati országok...

Angliában (és Nyugati országokban úgy általában) milyen lehet a morál?

Figyelt kérdés

Itt élve azt tapasztalom, hogy a tinédzserek semmit tiszteletet nem tanusítanak az idősebbekkel szemben, nem adják át a helyüket buszon stb. Gyakran beszólnak nekik stb.

Ugyanakkor a személyes teredet is megsértik mert szinte folyamatosan nyomatják a szelfiet, és nem nézik, hogy beleesel vagy sem. Vagy simán lefotóznak ha érdekesnek, furának, szépnek, csúnyának stb találnak és nem kérnek rá engedélyt.

Igazi disztópia. Gondolom nem csak Angliára jellemző ez hanem ez már a nyugati trend?


máj. 1. 10:55
1 2 3 4
 11/32 Mojjo ***** válasza:
100%

@7: Akkor úgy sejtem, igazam van, tényleg segédmunkásként vagy kint.

De alapvetően félreértettél. Egy culágert esélyesebb, hogy a munkahelyen nem fognak kellően megbecsülni. A munkahelyen kívül ennek semmi hatása semmire. Amit te írtál, busz, személyes tér stb stb, az teljesen független ettől. És nem hiszem, hogy itthon a kinti példának is felhozott építőiparban bármennyire megbecsülnék az embert.


De amúgy nagyon egyszerű a helyzet. Ha nem tetszik neked kint valami, akkor lehet visszajönni Magyarországra. Ennyi, nem olyan bonyolult.

máj. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
90%

4/9-es: Szerintem tényleg vagy csak a "sokan azt mondták" az infóforrásod és nem éltél még soha Nyugaton, vagy tényleg csak a mosogatószintre jutottál, sem a nyelvet nem beszéled, sem az ottani kultúrát nem ismered!


Aki képes beilleszkedni, normálisan, az itteni szokásoknak megfelelöen viselkedni, a nyelvet rendesen beszéli, kellöen tanult valaki meg felelö végzettséggel, annak semmi problémája sincs a helybeliekkel, nem igaz, hogy nem fogadják be, "mert Kelet-Európai"!

Harminc éve élek itt, semmiféle megkülönböztetés nem ér/ért amiatt, hogy MO-ról jöttem, igaz, a nyelvet kifejezetten jól beszélem, mérnöki diplomával egy nagy ipari gyártóüzemben dolgozom fejlesztömérnökként és soha semmoi problémám sem volt abból, hogy nem itt születtem/nöttem fel. Megvan a baráti köröm - idevalósiak -, tökéletesen befogadtak, nem igaz, amit néhányan állítanak, hogy egy külföldit nem vesznek komolyan.

máj. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

“ Szerintem tényleg vagy csak a "sokan azt mondták" az infóforrásod és nem éltél még soha Nyugaton, vagy tényleg csak a mosogatószintre jutottál, sem a nyelvet nem beszéled, sem az ottani kultúrát nem ismered!”


Mi ez itt, echo chamber?


“Aki képes beilleszkedni, normálisan, az itteni szokásoknak megfelelöen viselkedni, a nyelvet rendesen beszéli, kellöen tanult valaki meg felelö végzettséggel, annak semmi problémája sincs a helybeliekkel, nem igaz, hogy nem fogadják be, "mert Kelet-Európai"!“


Ezen kívül meg szigorúan senki nem veendő emberszámba mert büdös mihaszna aki olyan munkát végez amit jogosan vetnek meg hiszen nincs rá szükség mert a kutya is elvégzi helyettük ha kell. Nagyon reális elképzelés ha a társadalomban csak üzletemberek, orvosok meg mérnökök lennének, és nem lenne aki felépíti, és karban, tisztán tartja azt akkor nagyon működőképes lenne a dolog.

Egyébként a szakmámat illetően egyikőtök sem talált. Felesleges is találgatni, foglalkozzunk a kérdéssel, sokkal hasznosabb és célravezetőbb mint megpróbálni a kérdezőt megtorpedózni.

máj. 1. 14:23
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

A reakciód nagyon a "találva érzed magad" jelenségre utal.

De ettöl eltekinve - nem tartom igaznak, helytállónak a kérdésedben foglalt állításokat, ilyet nem tapasztaltam, itt kifejezetten elözények, udvariasak az emberek, a fiatalok is. Mindig megdöbbentö MO-on az ott uralkodó rosszindulat, közömbösség, udvariatlanság másokkal szemben, és mindig megkönnyebülés visszajönni ide, ahogy éppen az emberi oldal sokkal pozitívabb

máj. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 Mojjo ***** válasza:
100%

@13:

"Mi ez itt, echo chamber?"

Pusztán akik valóban éltek/élnek kint is és Magyarországon is, valamint nyitott szemmel és elfogulatlanul nézik a világot, hasonló tapasztalatokat szereznek és hasonló véleményre jutnak. És ez bizony pont az ellentéte a tiednek.


"Ezen kívül meg szigorúan senki nem veendő emberszámba mert büdös mihaszna aki olyan munkát végez amit jogosan vetnek meg hiszen nincs rá szükség mert a kutya is elvégzi helyettük ha kell."

Hogy, hogy nem, de az valahogy elkerülte a figyelmemet, hogy a 12-es szokásokról és viselkedésről is beszélt. Érdekes amúgy, mert még be is idézted.


"Nagyon reális elképzelés ha a társadalomban csak üzletemberek, orvosok meg mérnökök lennének, és nem lenne aki felépíti, és karban, tisztán tartja azt akkor nagyon működőképes lenne a dolog"

Ilyen elképzelésről itt eddig senki nem beszélt, te beszélsz most először róla.


"mint megpróbálni a kérdezőt megtorpedózni"

Idézek magamtól a #6-ból:

"bárki aki tisztes munkát végez, maximálisan becsülhető érte"

Ez egészen biztosan azt mutatja, hogy torpedózás a tipp, miszerint segédmunkát végzel?

máj. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

“ Ez egészen biztosan azt mutatja, hogy torpedózás a tipp, miszerint segédmunkát végzel?”


Egyszerűen irreleváns a kérdést illetően. Ugye az jönne azután, ha kiderülne, hogy a kérdező szakképzetlen munkás, hogy nem tudja mit beszél, buta, nincs józan ítélőképessége, idióta és a kérdése akként is kezelendő. Ismerem minden fortélyotokat nyugi. :)

máj. 1. 15:01
 17/32 Mojjo ***** válasza:
100%
@16: Így már értem a dolgot. Egy groteszk, valóságtorzító szemüvegen keresztül látod a világot, ahol így mindenki gonosz, mindenki rosszat akar stb stb. Akkor világos, honnan jönnek a kérdésben foglalt állítások.
máj. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

17


Ne megérteni akard a kérdés kiírását :)

Hanem válaszolni rá. Miért ennyire nehéz?

Egyébként mi másért mondtad volna, hogy biztosan mosogató lehetek. Az csak olyan ártatlan megjegyzés volt ugye? :)

máj. 1. 15:17
 19/32 Mojjo ***** válasza:
100%

@18: De hiszen már válaszoltam az első hozzászólásban. Illetve a hatosban és a tizenegyesben elmagyaráztam, miért tippelnék szakmunkásnak.

Időhurokba kerültél, vagy mi? Nyugodtan olvasd vissza ezeket, és ha továbbra is van, ami nem világos, szólj, segítek szívesen.

máj. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

19


De mi értelme volt a tippelgetésnek ha köze nincs a kérdéshez?

máj. 1. 15:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!