Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Angliában (és Nyugati országok...

Angliában (és Nyugati országokban úgy általában) milyen lehet a morál?

Figyelt kérdés

Itt élve azt tapasztalom, hogy a tinédzserek semmit tiszteletet nem tanusítanak az idősebbekkel szemben, nem adják át a helyüket buszon stb. Gyakran beszólnak nekik stb.

Ugyanakkor a személyes teredet is megsértik mert szinte folyamatosan nyomatják a szelfiet, és nem nézik, hogy beleesel vagy sem. Vagy simán lefotóznak ha érdekesnek, furának, szépnek, csúnyának stb találnak és nem kérnek rá engedélyt.

Igazi disztópia. Gondolom nem csak Angliára jellemző ez hanem ez már a nyugati trend?


máj. 1. 10:55
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

"Hanem válaszolni rá. Miért ennyire nehéz?"

Kaptál választ a kérdésedre, többet is, több személytől. Az, hogy te ezeket nem vagy hajlandó elfogadni, hanem helyette a válaszírókkal gúnyolódsz, az nem a válaszírók problémája.

Egyszerűbb és célszerűbb lett volna annyit írnod, hogy "Köszönöm a válaszod", és túllépni rajta ha nem tetszik, mintsem azonnal gúnnyal válaszolni rájuk. Teljesen érthető, hogy az általad képviselt stílus miatt rossz tapasztalataid voltak külföldi munkád során, ezen semmi meglepő sincsen szerintem.

máj. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 Mojjo ***** válasza:
100%
@20: A négyes hozzászólásodhoz van köze. Tényleg érdemes visszaolvasnod, ha ennyire elfelejtetted miért és hogyan alakult a beszélgetés menete.
máj. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

22


Oké, rendben. De onnan hogyan jutottunk oda, hogy nekem mosogatónak kell lennem, még akkor is ha soha nem mosogattam, és 2 diplomám van?

máj. 1. 15:42
 24/32 Mojjo ***** válasza:
100%

@23: Ezt pedig a hatos és tizenegyes hozzászólásban magyaráztam el. De akkor megpróbálom újra.

Mivel a négyes hozzászólásod szarkasztikus hangneme világossá tette, hogy szerinted egy kelet európait nem becsülnek meg, a nem megbecsültség érzetének lehetséges okait találgattam. És egy lehetséges ok pont ez: egy segédmunkást a munkahelyén nagyobb eséllyel nem becsülnek meg, nagyobb eséllyel fogja érezni, hogy kevésre tartják, mint más szakmák művelőit. Akár kint, akár Magyarországon. És amiről világossá tettem, hogy sajnálatos ténynek tartom.


Egyébként én szoktam mosogatni. Jó az, ha nem csak az asszonyra marad mindig.

máj. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

"De mi értelme volt a tippelgetésnek ha köze nincs a kérdéshez?"


DE VAN, mert ez megmagyarázza a kérdéset szintjét, a torzításokat, az elöítéleteket, meg azt, hogy miért vagy képtelen elfogadni mások véleményét, ha az nem egyezik a tiéddel, illetve miért vagy meggyözödve arról, hogy mindenki más hamis dolgokat állít, mikor az a valóság.

máj. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

“ És egy lehetséges ok pont ez: egy segédmunkást a munkahelyén nagyobb eséllyel nem becsülnek meg, nagyobb eséllyel fogja érezni, hogy kevésre tartják, mint más szakmák művelőit.”


Igen de ezzel megint csak az ottaniak morális színvonalát támasztottad alá. Magyarán egy oldalon állunk, úgy, hogy nem is tűnik fel. :) Hurrá! Akkor kibogoztuk!

máj. 1. 16:13
 27/32 Mojjo ***** válasza:

@26: Biztos nem vetted észre, de az általad idézett gondolatmenet nem csak ennyi, hanem folytattam, mégpedig így:

"Akár kint, akár Magyarországon"

máj. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Ennyire fogalmatlan embert szerintem a világ minden táján "másodrangúként" kezdenek kezelni egy idő után, akár önkéntelenül is az emberek, leginkább, ha ennyire arrogáns is mellé.
máj. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

28


Mi a baj? Hogy nem nézek le embereket a foglalkozásuk miatt?

Itt még mindig nem velem van a baj.

Talán ideje lenne magatokba nézni?

máj. 1. 16:33
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
@29 Igen, pont erre próbáltam utalni a @28 válaszomban. Kevéssé lep meg, hogy nem értetted meg.
máj. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!