Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha megadom a bérigényem akkor...

Ha megadom a bérigényem akkor alkudozhatnak velem az állásinterjun?

Figyelt kérdés

Az álláshirdetésben irja hogy meg kell adni mennyit szeretne kapni a dolgozó.Beirtam brutto,ugy olvastam igy jobb megadni mint nettot.

A kérdésem az hogyha igy felhivnak mondjuk akkor az azt jelenti hogy elfogadják amennyit kérek vagy ez semmit nem jelent és elkezdenek velem alkudozni az interjun?Nyilván ez majd ott derül ki ha egyáltalán hivnak,de ugy általánosságban mi a tapasztalat?


2019. szept. 30. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Minden cégnek megvan az elképzelése, hogy mennyit hajlandó fizetni havi bérként.

Ha a bérigényed messze magasabb mint a cég elképzelése, nagy a valószínűsége, hogy nem téged fognak alkalmazni. Nem fognak felhívni, hogy "te kellessz, de kevesebb pénzt adunk, érdekel?" Ilyen nem lesz.

Ha viszont kevesebb bérigényt írtál mint amennyit ők fizetnének, és minden másban megfelelsz, te vagy az aki kell nekik, akkor felhívnak, hogy tied az állás , a fizetésed az lesz amit megírtál bérigényt. Nem fogják megadni a cég által szervezett összeget, ha te elégedett vagy a kisebb összeggel. Csak akkor ha a cégen belül egységes mindenki bére.

2019. szept. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az 1es írta
2019. szept. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Valahogy igy gondoltam én is,hogyha nem felel meg nekik az összeg nem hivnak.
2019. szept. 30. 11:06
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

1-essel egyetértek. Bár velem már előfordult, hogy behívtak állásinterjúra, minden flottul ment kaptam is ajánlatot, melyben jóval kevesebb összeg szerepelt mint amit megadtam, pedig még az interjún is említettem mennyi az annyi. Szóval azért megesik, hogy bepróbálkoznak, de valóban ilyen esetben gyakoribb, hogy inkább be se hívnak.

Én nemrég voltam egy állásinterjún, ahol szintén elvárás volt a bérigény megjelölése. Elszólták magukat, hogy én voltam az egyetlen jelentkező, aki megadta a bérigényt, ettől függetlenül behívják őket. Szóval az is járható hogy nem adod meg, de ha alkalmasnak találnak behívnak, viszont szerintem neked is jó ha írsz egy bérsávot mellyel elégedett lennél és esetleg hozzáteszed, hogy "az állás részleteinek alaposabb megismerésével változhat/tárgyalóképes". Ugyanis én már jártam úgy, hogy nem adtam meg bérigényt nehogy túl alacsony vagy magas legyen és végül futottam egy vagy több felesleges interjúkört mire kiderült, hogy ők jóval alacsonyabb összeget tudnak csak rászánni, mint amennyiért én elvállalnám.

2019. szept. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!