Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez korrekt volt a kollégám...

Ez korrekt volt a kollégám részéről szerintetek?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, sikerült munkát találnom fél év munkakeresés után.


Nincs diplomám, rendszergazda vagyok, de szeptembertől szeretném azt tanulni, ami igazán érdekel, az pedig a dietetika.


Szóval:

Sikerült munkát találnom és februártól egészen máig dolgoztam, mert nem hosszabbítanak, e hónap végéig szól a 4 hónapos próbaidő.


Most jöjjön a sztori, az egyszerűség kedvéért legyen a nagy főnök neve Béla, a kis főnök neve Pisti.


Béla azzal az indokkal küldött el, hogy nincsenek velem megelégedve.

Béla egy irodában ül egyedül, hisz Ő a főnök főnök, így nem tudja, hogy mi megy nálunk Pistivel és még egy másik kollégával, tehát Ő semennyire sem lát bele ebbe.


Ezzel a probléma az, hogy szó szerint semmit sem kellett csinálni 4 hónap alatt.

Nem, nem túlzok. Pisti 4 feladatot bízott rám 4 hónap alatt.

1, frissítsem a számítógépeket, ami annyiból áll, hogy bekapcsolom, és nyomkodok az egeren a bal gombot, hogy dobja be a Windows frissítést.


2, merevlemezekről töröljem le az adatokat, ami annyiból áll, hogy egy kábel segítségével rácsatlakozok a gépre, és egy programmal letörlöm az adatokat, ez ismét kb. 1 percet vesz igénybe. (Mire letöröl mindent az kb. 2-4 óra, tehát ülök felette és nézem, hogy a csík mikor ér a végére)


3, Gyűjtsem ki Excel táblába, hogy adott nyomtatók mennyi kilogrammot nyomnak. Ez kb. 20 perces munka volt.


4, Gyűjtsem ki Excel táblába a cég összes nyomtatójának a nyomtatási számát, minden hónapban külön külön (kb. 20 nyomtató), mindezt 2011-től kezdve, merthogy ezt már valaki elkezdte egyszer, de 1 év után megunta, annyira monoton és unalmas.

Nem volt gond, megcsináltam, 1 hét alatt, kb. napi 4 órában, mert többet nem voltam képes elviselni, mert konkrétan rosszul voltam annyi számtól.


Ennyi feladat volt 4 hónap alatt. Nincsenek velem megelégedve annak ellenére, hogy amire kértek mindent megcsináltam.


1 dolog zavar nagyon, hogy Pisti ezt a hátam mögött beszélte meg Bélával. Tehát egy diplomás, 50 éves embernek annyi gerince nincs, hogy odaálljon elém, és elmondja, hogy mi a probléma. 0 kommunikáció, szó szerint napi 8 órában semmi kommunikáció nem zajlott el az irodában (természetesen a másik kollégával beszélgetett). Ha megkérdeztem, hogy tudok-e segíteni valamit, 5/5 azt a választ kaptam, hogy "Most nem, mert olyan dolgot csinálunk, amiben nem tudnál."


Próbáltam alkalmazkodni, 20 évesen bekerültem egy olyan közegbe, ahol 50 éves emberek dolgoznak. Később ebből így is, úgy is probléma lett volna, mert nem bírtam volna tovább ott lenni ilyen közegbe. 0 kommunikáció, 0 közös pont, semmi, szóval nem ütött meg nagyon ez a dolog most.


De, mégis zavar, hogy egy 50 éves diplomás emberben hogy nincs akkora gerinc, hogy oda álljon elém, és megmondja, hogy "Figyelj már, ez meg ez nem jó, próbálj már meg jobban odafigyelni." (Mondjuk ezt se értettem volna, mert amire kértek mindent megcsináltam jól)


Az már csak a hab a tortán, hogy a másik indok, amiért elküldtek, mert rosszul köszönök vissza, vagy egyáltalán nem köszönök.

Ez nem igaz, mert konkrétan 1 embernek volt, hogy 3x is köszöntem, mert nem tudtam ki kicsoda és nem tudtam, hogy vajon neki köszöntem-e már, vagy sem.

A rossz köszönés alatt azt kell érteni, hogy Helló/Szia. Hogy ebben mi a rossz, nem tudom. Tegeződés volt mindenkivel, Ők is így köszöntek. :D



máj. 14. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak a próbaidőre kellettél, utánad majd valószínűleg másokkal is eljátsszák ezt. Van úgy, hogy egy cég valami támogatást kap a próbaidős dolgozókra.
máj. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az egyes válaszoló írja. Tipikus eset.

Ezek meg még annyira gerinctelenek is, hogy próbálják veled elhitetni, hogy te csináltál valamit rosszul. Ugyan! Ilyenért soha sehol nem rúgnának ki, hogy nem úgy köszönsz a kollegáidnak :D Ez egy retek béna alibi, hogy te érezd magad rosszul és ne szállj beléjük, amiért kihasználtak.

Szóval ne keresd magadban a hibát.

máj. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenek a nárcisztikus, vezérelvű emberek. Igazából örülj, hogy kirúgtak onnan, csak kihasználtak.
máj. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%
olyat ne jelents ki hogy a főnökfőnök nem lát bele a dolgokba, valószínűleg mögötted nagyon is érdeklődött hogy hogy teljesítesz. és lehet pont ez volt a tesztjük hogy mennyire vagy céltudatos, jelzed-keresed-e ha van vagy nincs tennivaló
máj. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4#

Jeleztem, kerestem a munkát, de érdekes sosem volt..


Csak az az elkeserítő, hogy még ezt a munkát is fél évig kerestem, mert sehol sem alkalmaznak pályakezdőket.. Nincs semmi bajom a gyári melóval, de diploma nélkül komolyan csak ez az egy lehetőség van, hogy valami multinál rohadjak meg évekig? Nem csodálkozom, hogy minden fiatal elhagyja ezt az országot, valószínűleg követem őket..

máj. 15. 11:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Jól teszed 😊
máj. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!