Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkáltatónak joga van...

A munkáltatónak joga van olyan fotóval reklámozni a vállalkozást, amin a munkavállaló szerepel munka közben?

Figyelt kérdés

Például ha egy pékség olyan fotóval reklémozza magát, ahol az alkalmazott pék éppen kenyeret dagaszt, és ezt a vállalkozó lefotózza és megosztja facebookon az alkalmazott hozzájárulása nélkül?


Hasonló eset történt velem, majd megkértem a főnököm, hogy távolítsa el a fotót, mert nem akarok sehol szerepelni. Erre azt válaszolta, hogy a saját cégében azt csinál amit akar, és joga van a saját telephelyén bármiről is felvételt készíteni.


Ez oké, például egy biztonsági kamera esetén nem lenne kifogásom, csak azt nehezményezem, hogy a felvételt publikálja. Szakember vagyok, nem pedig modell.



máj. 15. 00:30
 1/9 anonim válasza:
94%

A góré fordítva ül a lovon. Határozottan NINCS joga ehhez, a munkavállaló engedélye nélkül.


Jobb helyeken az ilyesmit meg szokták beszélni, és akár egy szóbeli hozzájárulás is elég hozzá, nem kell feltétlenül lepapírozni a nyilatkozatot.

máj. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Nincs joga hozzá, személyiségi jogokat, GDPR-t sért. Fel is jelentheted érte ha a hozzájárulásod nélkül közzétesz rólad felvételt.
máj. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
ekóra GYŐKÉRNÉL nemszabad dólgozni.
máj. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor igen, ha beleegyeztél.
máj. 15. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs hozzá joga, ha nem egyeztél bele.
máj. 15. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Elozo munkahelyemen kerestek dolgozokat akik arcaval reklamoznak a ceget de csak alig par ember vallalta
máj. 15. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy neked meg jogod van feljelenteni.
máj. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez nem legális. Rögzítsd azokat a beszélgetéseket amikben te nem adtál neki engedélyt, de a felettes vagy tulaj erre kötelez.


Email, üzenet vamai nyoma legyen. A verbális dolog nem fog számítani.



Nagy cégeknél (pl teszkó, aldi) a falon 6 méteres fotón vigyorgó emberek, akik az átlag dolgozót szimbolizálják, bizony modellek.

Viszonylag könnyen lehet ilyen képeket készíttetni, nekik is jobb, mert az eredménye jobb lesz.

máj. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Metionin ***** válasza:
Csak akkor rakhatja ki, ha beleegyezel. Nálunk van olyan, hogy pl. eseményen készülnek képek és előre szólnak, hogy azok fel lesznek használva ilyen célra. Egyszer volt olyan, hogy amikor új irodába költözött a cég, készültek képek és készült egy amin ketten voltunk egy kollégával munka közben, megkérdezték, hogy kirakhatják-e. Én azt mondtam, hogy nekem mindegy, a kolléga viszont azt, hogy ő nem szeretné. Nem rakták ki.
máj. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!