Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldröl vettem egy telefont...

Linkoln kérdése:

Külföldröl vettem egy telefont, és miután kifizettem ízt írták hogy váratlan plussz költségként a helyi adót és áfát plusszban ki kell fizetni. Hogyan kötelezhetnek engem szerződés megkötése, és kifizetés után plussz költség kifizetésére?

Figyelt kérdés
2012. máj. 22. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
kötelezni nem fognak, legfeljebb bukóval szállsz ki az egészből. Ezeket fizetni kell, az elképzelhető, hogy tévedtek, és erről előre nem tájékoztattak. Mondd azt, hogy vissza az egészet, utalják vissza a pénzedet. Azon mondjuk majd ne csodálkozz, ha levonnak utalási költségeket.
2012. máj. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ha ez ebay, akkor tiszta sor.

ha egyéb külföldi bolt, akkor jó nyelvtudással fordulhatsz az ottani fogyasztóvédelemhez szerintem. persze az ottani jogszabályoknak megfelelően.

2012. máj. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt akartam, visszavonni az egészet, de azt írja hogy már a csomag elhagyta az USA-t és ha vissza vonom akkor fizetnem kell az oda és vissza költséget plussz az átutalás költségét.
2012. máj. 22. 11:38
 4/8 anonim ***** válasza:
jah, pontosítsunk. a magyar áfára és vámra gondolsz? az sajna téged terhel ha megfogják.
2012. máj. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
igen, az téged terhel, és neked kellett volna erről tudnod.
2012. máj. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oh, ezt szomorúan hallom, de köszönöm a válaszokat.
2012. máj. 22. 15:25
 7/8 anonim ***** válasza:

vám telefon esetében nem tudom van e, sztech cucc alkatrésznél nincs. telefonnál pár százalék valszeg. Az áfa meg 27%, szal ezzel számolj.


ha esetleg nagy mázlid lesz és nem fogják meg a vámosok, akkor megúszod, de gondolom értékbiztosítással küldik, ráírva a csomagra nagy betűkkel, hogy mi a tartalma, mennyit ér, szal akkor meg nem sok esélyed lesz.

2012. máj. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a válaszodat.
2012. máj. 23. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!