Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van itt még olyan, aki keveset...

Van itt még olyan, aki keveset beszélget a munkatársaival, mert nem nagyon van velük közös témája, vagy mert mindegyiküket lekötik a saját kis dolgaik és nem is nagyon akarnak beszélgetni?

Figyelt kérdés
2013. máj. 29. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

En ilyen vagyok. Nem szeretek veluk beszelgetni, mert mindig csak a pletykalkodas megy meg hogy eppen kivel csaljak a baratjukat meg a legujabb smink es ruhadivat meg a szappanoperak stb. Rosszul vagyok csak ha hallgatnom kell, nemhogy meg hozzajuk is szoljak!

Meg en mindig is magamnak valo tipus voltam, nem zavar az egyedullet, ugyhogy ha nem lennenek ekkora pichak a munkatarsaim, akkor sem nagyon keresnem a tarsasagukat szerintem.

2013. máj. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok vele, jobban szeretek egyedül dolgozni, de azért jól esne néha egy kicsit beszélgetni, mert 8 órán keresztül nem jó néma csendben üldögélni, viszont az én munkatársaim nem nagyon nyitnak felém, én pedig annyira még nem ismerem őket (5 hónapja vagyok csak ezen a munkahelyen), de ők jól el vannak a saját kis dolgaikkal. Az elpző munkahelyemen pedig teljesen más volt, ott mindneki érdeklődő volt meg sokat trécseltünk, itt meg olyan rossz, hogy így meg sem tudom a kollégákat ismerni....
2013. máj. 29. 18:50
 3/5 anonim válasza:
36%

Szerintem figyeld ki, hogy mik a kedvenc témáik, és akkor azzal kapcsolatban kezdj el velük beszélgetni.

Vagy vigyél be sütit, és kínáld meg őket. Már eleve a recept miatt elkezd ilyenkor a beszélgetés kialakulni. :)


Amúgy sokszor én is csak "illemből" beszélgetek a munkatársaimmal. Eléggé más a felfogásom az életről, mint nekik. Számukra a barátok közt és társai érdekes beszédtémák, számomra a média népbutító agymosása. Nekik élmény a Mc'Donalds-ozás, számomra az emberek mérgezését és függővé tételét jelenti. Nekik érdesek a Supermarket akciói, új termékei, én csak a sok gyilkos mérget látom. Ők frontokat látnak jönni és kedélyesen csevegnek az időjárásról, én Chemtrail-eket látok, és mérgezett esőt.

Én viszonylag még tisztának nevezhető élelmiszereket keresek, ők akciós szórólapokat nézegetnek.

Számukra érdekes, hogy Orbán legyen, vagy ha nem ő akkor ki... én tudom, hogy ha bármin is változtatna a miniszterelnök személye, akkor nem lennének választások sem. stb.


Persze, elfogadom az ő nézeteiket, és nem hangoztatom az enyémet. Megtanultam illemből csevegni,végül is lehet én vagyok a beteg, nem ők. :)

Sokat segít az életben, ha jó színész vagy és legalább a munkahelyeden beállsz csendben a sorba, még akkor is ha egyébként teljesen más témák kötnek le, mint a munkatársaidat.


Sajnos elvekkel, meg sajátos érdeklődési körrel még nem biztos hogy pénzt tudsz keresni, úgyhogy jobb, ha kicsit megpróbálsz hozzájuk igazodni, ők vannak többségben, ők vannak ott régebb óta, és ha nem illeszkedsz be, könnyen lehet, hogy később, ha esetleg szóba kerül egy leépítés, vagy valaki helyet keres az ismerősének, akkor elkezdenek téged fúrni.

2013. jún. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
ÉN sem nagyon beszélek a kollégáimmal csak amennyit muszály.No nem azért mert nem lenne közös témánk hanem azért mert rettentő kétszínűek a legapróbb kétértelmű szavadat is kinagyítják,kiforgatják aztán meg teljesen máshogy hallod vissza,szóval inkább csak köszönök nekik aztán ennyi(pedig javarészt férfiak,de nagyon szemetek)
2013. jún. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A harmadik hsz-t mintha én írtam volna, teljesen egyetértek vele. A közösség nem a legjobb nálunk, úgyhogy szinte egész nap nem beszélek senkivel, csak ha muszáj.
2013. nov. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!