Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen a szenvedélybeteg...

Milyen a szenvedélybeteg gondozó munka?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel ez a munka, de szinte minden ismerősöm ellenzi azzal az indokkal, hogy "beleőrülnél". De én szerintem meg tudnék vele birkózni, és örömmel segítenék a függő embereknek. Csak érdekel pár szakmabeli szempontja, hogy mégis, mennyit keresnek, mennyire keresett állás ez stb. Köszönöm. :)

2013. jún. 13. 22:19
 1/2 zabmester ***** válasza:

Pontosan mire gondolsz? Addiktológus szeretnél lenni? Szociális munkás?


Én voltam gyakorlaton, meg intézménylátogatáson ilyen helyeken, de nekem nem lopta be magát a szívembe a szenvedélybetegekkel való munka. Mondjuk ez egyéni beállítottság kérdése, én inkább kamaszokkal, iskolásokkal szeretek dolgozni, nem mintha közöttük nem lennének függők, de ott sok más problémával is találkozom, így az nekem kevésbé monoton.

Ha függőkkel dolgozol, az nem igazán gondozási munka, inkább terápia.

Hogy mennyit lehet ezzel keresni, azt nem tudom pontosan, de meggazdagodni nem lehet belőle. Ahol legutóbb jártam, ott olyan munkarend volt, hogy 24 órát bent van a segítő, utána 72 óra szabad. De az ott dolgozók természetesen dolgoznak mellett más helyeken is, nem ez az egyetlen munkahelyük. Hogy mennyire keresett, azt nem tudom, ilyen területen sosem próbáltam elhelyezkedni, bár ha jobban belegondolok, a legtöbb helyen, ahol tanulmányaim során látogatóban jártam, azt mondták, hogy egyre kevesebb embert tudnak foglalkoztatni.

2013. jún. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Olyanra gondolok, hogy pl. csoportos terápiát vezetni. Vagy, hogy csak kettesben beszélgetni egy függővel és segíteni őt a leszokásban. Sajnos anyukám alkoholista volt, nem tudott róla leszokni, ezért nincs már köztünk. Emiatt a személyes tapasztalat miatt szeretném az embereket segíteni a leszokásban, hogy be tudjanak illeszkedni a társadalomba, és szép életük legyen.
2013. jún. 14. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!