Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak az íróasztal melletti...

Csak az íróasztal melletti munka a munka. Ha valaki gondozó, az nem munka. Lent részletesebben. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Csak az íróasztal melletti munka a munka. Ha valaki gondozó, az nem munka. évek óta gondozom a nagyszüleim, reggeltől éjszakáig. Mindent megteszek, főzök, mosok, bevásárlok, takarítok rájuk, elviselem a fájdalmakat amit okoznak. Mert ezt választottam. De azt már nem hogy a lánya idejön minden áldott nap és azt nézi mibe köthetne bele. Meg hogy ez nem munka, mert ő 40 éve dolgozik egy bizonyos vállalatnál. Midig ezt vágja az arcomba. Legszívesebben megmondanám, akkor gyere ide azt csináld ezt amit én, meglátjuk meddig bírod, mert idejárnak minden nap, és őket az "öregek" kikészítik fél óra alatt. És akkor én mit mondjak? Ha panaszkodom neki, akkor evvel jön, hogy ez nem munka. Mit tegyek?
2012. máj. 30. 08:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, édesanyád, vagy édesapád szüleit ápolod, és a te szüleidnek a testvérével van gyakorlatilag problémád.


Símán megbeszélném a saját szüleimmel, hogy szóljanak a tesójuknak, hogy te most ebből kiszállsz, elindulsz és keresel magadnak valami tisztességes, jól fizető munkát. A továbbiakban gondoskodjanak egy ideig ők a nagyszülők ellátásáról.

2012. máj. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Értem a problémád. De álltalában én meg azt tapasztaltam, hogy a fizikai dolgozók mondják a szellemire, hogy az nem munka. :s
2012. máj. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én iróasztal mellett dolgozom,és mindig megkapom hogy csak lógatom a lábam,netezek egész nap.(ami tény,net kell a kapcsolattartáshoz,uj termékek felkutatásához,mindenhez).De nem láblógatás.


Munka ez is,az is.


Szólj vissza,küldd el melegebb éghajlatra.

Vagy ha nem akarsz drasztikus lenni,akkor kérd meg,hogy egyik nap fürdesse már meg a nagypapát,etesse meg a nagymamát.Megnézném mit szól.

2012. máj. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Minden munka munka. Sokan meg arra mondják, hogy nem munka, amit végez, aki a gyerekével van otthon. Pedig az is nagyon kemény munka. Az időseket ellátni (esetleg pelenkázni) még nagyobb munka. Mondd meg neki, szívesen átengeded 1-1 napra a SAJÁT SZÜLEI gondozását, hogy meglássa, nem igaz, amit mond. Én a helyedben megcsinálnám, hogy oké, most vasárnap gyere ide, mert nekem mennem kell, programom van, gondozd őket egész nap. Nem hagynék kibúvót, keményen kiállnék amellett, hogy nem érek rá és hogy nekik kell gondozni egy napig. Nem fél óra, ahogy írod, hanem 24....
2012. máj. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én világ életemben íróasztal mellett dolgoztam, és mondhatom (különösen az utóbbi 15-20 évben) eléggé keményen kellett dolgoznom ahhoz, hogy minden határidőre készen legyen.


Amikor viszont (még ez mellett) édesanyámat is gondoznom kellett, az sem volt könnyű, nemcsak fizikailag, de a felelősség, ill. az, hogy nincs benne munkaidő, nincs olyan, hogy vége a napnap, és attól kezdve elegendő csak magamra gondolnom, és saját elképzeléseimnek megfelelően alakíthatom a nap további részét.

Betegápolás esetén ilyen nincs, szó szerint minden percben toppon kell lenni, nincs pihi, nincs nyugi, és ez bizony nagyon nehéz.


Osztd ki a fejét a kedves rokonnak, ha legközelebb szövegel, abban a percben add át neki a stafétát, fogd meg a saját kabátodat, táskádat, add a kezébe a lakáskulcsot: no kedveském mutasd meg, hogyan kell csinálni.

Hagy ott abban a percben, legalább 1-2 órahosszára, azt se várd meg, míg felocsúdik megdöbbenésében!!!!

2012. máj. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez de gáz...!

Nekem exanyósom volt ilyen jellegű asszonyság. Tanítóképzőt végeztem, és kijelentette, hogy én csakis tanár lehetek, nem adhatom lejjebb. Persze nem vettek fel sehova, ezért elkezdtem egy bérszámfejtő és tb-ügyintéző tanfolyamot, és úgy érzem, hogy ez közelebb is áll hozzám, mint a tanárság. Erre nekem ugrott, hogy "diplomával irodában akarsz ülni? Ez fertő!"

Tiszta idióta, szerencsére azóta már vége van annak a kapcsolatnak.


Szerintem nagyon is szép dolog, hogy ezt teszed. Igaz, ez valóban nem munka, inkább szolgálat. És nagyon is nemes szolgálat. Én csodálom azokat, akik nap mint nap képesek rá.

Szerintem nyugodtan vágj vissza a kedves nagynéninek/nagybácsinak. Hadd essen csak le az álla.

2012. máj. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a néném pont ilyen,sajnos átérzem a helyzeted.Szólj a szüleidnek.
2012. máj. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!