Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Titeket nem zavar az ilyen...

Titeket nem zavar az ilyen nők munkahelyi viselkedése (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Rögtön leszögezném, hogy természetesen tisztelet a kivételnek, akinek nem inge, ne vegye magára. De manapság azt látom magam körül (és nem csak én, hanem más családosok, normális párkapcsolatban élők), hogy minden az egyedülálló nők (a sz...lik) hiszije körül forog. Bekerülök valahová és rögtön szembekerülök velük, kifaggatnak, ki vagy, honnan jöttél, mit tudsz, VAN-E KOMOLY PÁRKAPCSOLATOD. Na ez itt a lényegi kérdés. Ezt már rögtön az első nap lenyomozzák, de ha nem vallom be esetleg, akkor is feltűnik nekik, hogy nem megyek velük minden második este munkaidőn kívül partizni. Ha stabil kapcsolatom van, akkor onnantól nincs menekvés, ki akarnak csinálni. Ezerféleképpen próbálnak belémkötni. Ha kinyitom az ablakot, nem jó, ha nem nyitom ki, az a baj. Semmi nem jó, az a lényeg, hogy hisztizni lehessen. Folyton lesik, hogy nekem mi a rossz, hogy aztán azt csinálják. És amikor látják, hogy végképp nem találnak rajtam fogást, akkor se adják fel, hanem egyszerűen elkezdenek úgy viselkedni velem, mintha valami nagy bűnt követtem volna el. Egész nap vinnyognak, meg rihegnek-röhögnek egymással, közben félszemmel lesik, hogy van-e közönség. Úgy érzem magam, mintha egy óvodában ülnék, dolgozni nem lehet tőlük, csak ha végre elmennek kávézni. Ezt napjában kb. 5-ször, 6-szor megteszik szerencsére. Utána meg egész este bent ülnek, és sápítoznak a főnökségnek, hogy mennyi munkájuk van.

Semmi mást nem szeretnék, csak hogy elvégezhessem a munkám, és utána hazamehessek a páromhoz. Nem keresek sokat, de elégedett vagyok vele. De ezek fúrnak jobbról balról, addig nem nyugszanak, míg el nem vesztem az állásomat. Csak ez tenné boldoggá őket, hiszen milyen dolog az már, hogy nekem jutott pasi, és még munkám is legyen.... Ha kések akár 5 percet reggel a munkából, már hívják ártatlan képpel a főnökömet, hogy hol vagyok. Ha hazamegyek hamarabb (otthon szoktam még dolgozni, mert bent nem lehet), akkor amíg úton vagyok hazafelé, felveszik a telefonomat, és bemondják, ha valaki keres, hogy "Már HAZAMENT." Folyton sároznak a célozgatásaikkal, hogy lusta vagyok, nem értek hozzá, egyébként se érdemlem meg a fizetésem.

Főnökhöz nem lehet fordulni, mert ha nő, akkor nagy valószínűséggel amúgy is olyan, mint ők, ha nem, akkor meg nem nagyon érdekli, hogy hogy tépik egymást az alkalmazottak, megy haza a gyerekéhez/párjához.

Ha férfi a főnök, akkor meg vagy kavar az egyik díszpéldánnyal, vagy csak legyint, hogy nők marakodásába ő nem fog beleszólni. Vagy egy szadista, és kifejezetten tetszik neki, hogy valaki szenvedhet az ő passzivitása miatt. Egyébként is ha szóvá teszem ezt a viselkedést, azzal védekeznek, hogy én vagyok rájuk féltékeny a "vidámságuk" miatt.

És mindig azt kell tenni, amit ők akarnak, hogy nyugi legyen. Ha felállok és leordítom a fejüket, hogy most már aztán elég legyen, mit képzelnek magukról, senki se áll mellém. Sőt.

Az se menekvés, ha váltok munkahelyet, mert bárhová megyek, minden tele van az ilyen nőkkel, ez a mai társadalom.

Titeket nem zavarnak az ilyen nők? Férfiak véleménye is érdekelne, hogy miért az ilyen hisztérikák mellé állnak egy ilyen helyzetben? De a fent jellemzett nők véleménye is érdeklne, hogy miért zaklatják folyton a másik embert, miért nem bírnak megmaradni magukban?


2013. júl. 9. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Engem is szívattak már munkahelyen, de engem azért, mert tényleg béna voltam, mert akkor kezdtem csak az egészet. Ráadásul egy fiatal srác kezdett el szemétkedni velem, meg egy nagyon kétszínű kolléganő. Mindig burkoltan szívatott, pl amikor közeledtem a bejárat felé és ott cigizett, direkt lezárta, hogy macerásabb legyen bemennem és ott röhögött, meg direkt alátett a szünetemnek, hogy elhúzódjon, kevés időm legyen enni és összeszedni magam, kinevetett, sőt, másokkal is röhögött a hátam mögött, megszégyenített a vevők előtt és mindezt ilyen sunyit. Először nagyon rossz volt, de utána fapofát vágtam. Az meg feldühítette. Én elmentem onnan, mert nem szerettem azt a munkát, amit csináltam és béna is voltam benne, meg amúgy nem érdekelt az egész. Nem szabad megfutamodni a problémák elől, de ha nagyon nem érzed ott jól magad és már más dolognak is a rovására megy a munka, akkor nem szabad ott maradni.
2013. júl. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gyűlölöm az ilyen emberek(főleg nőkbe?van ilyen)A legtöbb munkahelyen ez megy,már lassan azt is lesik,hogyan veszed a levegőt!Egyébként azok a kvák féltékenyek rád!Nőknél gyakran megy ez!És ezek egymást is kibeszélik,utána meg megy a nyalás!Persze,hogy zavarna,de én nem foglalkozok ilyenekkel,bár elég nehéz ügy ez
2013. júl. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincsenek céges összejövetelek munka után? Oda mehetnél és akkor látnák, hogy te is "közéjük való vagy". Vagy legalább nagyon ritkán próbálj meg velük tartani, ha mennek valahova. Nem azért mert kebelbarátjuk akarnál lenni, de ha nem akarsz az ellenségük lenni, akkor próbálj meg a barátjuk lenni. Nem kell feladni az elveidet, de egy-két kérdésbe még nem halnál bele szerintem. Nekem csak egy kolléganőm van, azt hiszi a legjobb barátnők vagyunk szinte, amennyit szükséges azt megosztok vele, meghallgatom az ő nyavalyáit, így a felszínen béke van. Én alig várom, hogy elkerüljek innen, mert így, hogy jobban megismertem ő egy igazi tirpák kígyó, a szemedben kedves, a hátad mögött pedig darab szarnak tart. De kellemesen elcseverészünk, ez meg intelligencia kérdése. Fejleordítással nem mész sokra, maximum idegbetegnek tartanak egy idő után. Ha vihorásznak kérdezd meg, hogy na mi a poén csajok, hadd nevessek már én is, mert rám férne - vagy valami ilyesmivel próbálj reagálni inkább.
2013. júl. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Vannak csapatépítők egyébként, de ezek úgy néznek ki, hogy a kolléganők rögtön futnak a céges fiúbarátaikhoz, nem akarnak beszélgetni, meg együtt mutatkozni se.

És én sajnos nem bírok ilyen lazán visszaszólni, hogy "Na mi a poén csajok", csak kinevetnének, most már. Ha meg az elejétől beszólnék lazákat, akkor elhinnék, de akkor meg én rettegnék, hogy mikor derül ki, hogy nem is vagyok ilyen laza, nagypofájú csaj. Egyébként van olyan környezet, ahol laza vagyok és nagypofájú, de ott az emberek az összetett mondatokat is megértik, nem úgy mint itt. Itt bárit poénkodok, mindenből azt hozzák le, hogy én csak lenézem őket. Ami bizonyos szempontból igaz, mert látom rajtuk, hogy összetettebb mondatokat se értenek meg, közhelyeken kívül pedig mást nem képesek mondani. Full gerinctelenek, egyik nap még belémrúg, másnap jön hízelegni, ha épp a szövetségese szabin van. És ha nem fogadom vissza, még én vagyok a k.cs.g.

Egyébként próbáltam már vegyülni közéjük, de akkor le kell süllyedni az ő szintjükre, pl. szapulni másokat. Nekem meg ehhez nincs kedvem se, arról nem is beszélve, hogy milyen égő lenne, ha kiderülne és mások is azt hinnék, hogy ilyen kígyó vagyok. Meg valameddig tudnék színészkedni, hogy érdekelnek a körömlakk-sztorik, meg hogy mi volt a Szex és New Yorkban, de nem sokáig, és utána még cikibb lenne, hogy próbáltam megjátszani magam.

2013. júl. 10. 14:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Komolyan mint általános iskola... velem ált. iskolába csinálták ezt.
2013. júl. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint másoknál nem ez a helyzet...

Nem tudom én miért fogom ki mindig az ilyen helyeket.

2013. júl. 13. 10:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Alaposan benne vagyok a korban, így sok munkahelyen megfordultam már. Szinte mindenhol azt hallottam (mindig nőktől), hogy csak női kollégák ne lennének. Őszintén megmondom, én is igyekeztem inkább fiúkat felvenni, mert sokkal kollegálisabbak. Sok fiú közt elmegy néhány csaj, de ha túlsúlyba kerülnek, az nem vezet jóra.
2013. júl. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én már sok embert betanítottam,de soha nem szivattam senkit!Én is voltam kezdő és engem is szivattak..tudom milyen rossz..elítélem az ilyet...megjegyzem,aki engem próbált szivatni,azt a férje meg családja füle hallatára aláztam le egyetlen tartalmas mondattal úgy,hogy állítom éjjel telesírta a párnáját is!Ne hagyjátok magatokat elnyomni!!!Csak keményen!:D
2013. júl. 26. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!