Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi van, ha én nem akarok...

Mi van, ha én nem akarok elmenni a csapatépítő kirándulásra? Kirúgnak?

Figyelt kérdés
Világéletemben utáltam bulizni, egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hányszor voltam életem 36 éve alatt, akkor se éreztem jól magam. Kirándulni is max. a családommal megyek, férjemmel, lányommal. Befelé forduló, zárkózott ember vagyok, aki itthon, a családjával tölti minden szabad idejét. Persze beszélgetek a melóhelyen mindenkivel, senkivel se vagyok rosszban. De másoknak én túl unalmas, szürke ember vagyok, így legtöbbször pár perc után kifogyunk a közös témából, és kínos csönd támad. Ezen egy hétvégi, kirándulásnak álcázott kocsmalátogatás nem segít. Én nagyon nem szeretnék elmenni.
2013. júl. 22. 05:32
 1/9 A kérdező kommentje:
Néhány dolog lemaradt. A munkámat 100 százalékosan elvégzem. Ha nem így lenne, nem dolgozhatnék ott 15 éve. Az elmúlt másfél évtizedben majd mindenki kicserélődött körülöttem. Nem én hátráztatom a munkát. Amúgy a férjem is hasonló habitusú ember, vele hamar egymásra hangolódtunk.
2013. júl. 22. 05:42
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Én ugyan nem vagyok zárkózott, de erre én sem mennék, mert hülyeségnek tartom az ilyen "kötelező bulikat". Az ember nem parancsszóra fogja jól érezni magát.

Ezért nem rúghatnak ki..

2013. júl. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Menj csak el, talán még jól is fogod érezni magad, ha kihúzod magad az ilyen közös bulikból (ami nem túl gyakran van), akkor az a munkahelyeden negatív sok szempontból.
2013. júl. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Én sem vagyok nagy bulizós, de néhányra elmentem. Az rosszul veszi ki magát, ha egy munkatárs állandóan kihúzza magát az ilyen jellegű összejövetelekből, ez előbb-utóbb szemet szúr a többieknek és a vezetőségnek is. Ha nem is mindegyikre, de néhányra kibírod ha elmész. Nálunk is volt olyan, aki soha nem akart jönni, az a tipikus szürke kis veréb volt, az egyikre megmondtuk, hogy jöjjön és kész. Picit becsiccsentett, jó hangulata lett, tök jól elbeszélgettünk vele.
2013. júl. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Ezért nem rúghatnak ki , ha mégis ,akkor olyan munkaügyi pert kell a nyakukba akasztani amit megemlegetnek!

Ha nem akarsz ,ne menj, erre nem kötelezhet a cég, mivel gondolom munkaidőn kívül lesz a buli. Találj ki valami kifogást ,hogy a családdal kell lenned ,vendégek jönnek, a gyerekre kell vigyázni mert beteg , elutaztok stb. Én voltam ilyen bulin ,hát köszönöm nem kérek belőle ,lemennek részeg kötözködő állatba és versenyt hánynak a drága kollégák ,ez nem igazán érdekel, szóval nem is mentem többet.

2013. júl. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is voltak csapatépítési bulik, tréningek, soha senki nem rúgott be, és mindig jól érezte magát mindenki, pedig én is inkább introvertált vgyok, és soha nem mentem szívesen, de ott már mindig jól éreztem magam.
2013. júl. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak egy volt ami olyan részegen fetrengős volt, hamar le is léptem, utána meg a cégtől is eljöttem. A másik helyen egyik sem volt részeges tivornya, jól szórakoztunk, céges költségen ettünk-ittunk és dumáltunk.
2013. júl. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sem megyek el sosem a csapatépítésekre, sehová máshová sem a kollégákkal. Nem igazán szeretek a munkahelyemen szocializálódni, nagyon feszült és ideges leszek tőle, ezért igyekszem a személyes kontaktot a minimumon tartani. Az ilyen bulikon nálunk mindig van, aki lerészegedik, megy a hülyeség meg a jópofizás, és egyikből sem kérek. Ráadásul én vagyok a legfiatalabb a cégnél, semmi közös témám nincs az itteniekkel. A legtöbbjük amúgy is pletykás és alig várja, hogy lecsaphasson a másik háta mögött.

Ha ilyen van, én általában kiveszek egy-két szabadnapot, hogy ne szólhassanak be rá. Eddig még nem volt gond vele, már elfogadták hogy ilyen "antiszoc" vagyok. :D

2013. júl. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
emiatt ki nem rúghatnak, de ez fekete pont a főnöködnél. bennük az marad meg, hogy kihúzod magad ebből a dologból. inkább menj el, ennyitől még nem hal meg az ember. A lényeg, hogy mindig legyen a kezedben egy pohár pia, azt higgyék, hogy te is folyamatosan iszol (egy egész estét ki lehet bírni egyetlen pohár piával). sajnos, inkább az ember megjátssza, hogy jól érzi magát, hogy bevágódjon. sokszor ilyen helyeken dől el az előléptetés, fizuemelés.
2013. júl. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!