Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Titeket ért már hátrányos...

Titeket ért már hátrányos megkülönböztetés a származásotok miatt?

Figyelt kérdés

Én roma származású vagyok és a munkahelyemen folyton kirekesztenek és megaláznak. Nem látszik meg rajtam, de néhányan tudták, hogy roma vagyok. Kezdetben csak néhány ember viselkedett így velem, pár hónap alatt viszont egyre többen lettek.

Amikor kérdőre vontam őket, volt aki célzott is rá, hogy a származásom miatt, de nem mondta ki nyíltan.

Ti mit tennétek a helyemben, szenvednétek tovább vagy megfutamodnátok és keresnétek másik munkahelyet? Mert én már tényleg nem tudom mi lenne jobb, az biztos, hogy nincs bizonyítékom a viselkedésük okára.


2013. aug. 3. 20:12
1 2
 1/11 intrepid ***** válasza:
Egy közösség tanul az előzményekből. Lehet, előtted már dolgozott ott néhány roma, csalódtak bennük, és nem akarnak kockáztatni többet. Az ember egy - két csalódás után már nem előlegezi meg a bizalmat.
2013. aug. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen. Magyar vagyok, s a suli ahova jártam már szinte elgettósodott. A romák azt hitték ők az urak. Nos éppen ezért magyarokat próbáltak befenyíteni, de mikor rájöttek, hogy 8 an is kevesek hozzá, s nem csicskával van dolguk, akkor leszálltak a magas lóról :D persze másokkal folytatták, de velem soha egy sem próbálkozott többé.
2013. aug. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 pagratan ***** válasza:
Csináld tisztességgel a munkád, akkor a többséget nem igen fogja érdekelni a származásod. Lehet, hogy csak túlreagálod.
2013. aug. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3-asnak. Ez az előítélet tipikus példája, hogy rögtön elítélsz, pedig nem is ismersz, már is azt gondolod, hogy nem végzem rendesen a munkámat és azért bánnak így velem. Még véletlenül sem történhet meg, hogy egy roma származású tisztességesen, becsületesen végezze a munkáját. Gondolod, ha nem dolgoznék rendesen, akkor most itt panaszkodnék nektek? Akkor valószínű, hogy , már rég nem is dolgoznék ott, mivel elbocsájtottak volna.

Ezek szerint előítélet, diszkrimináció vagy rasszizmus nem is létezik és nem is létezett soha, ezt csak úgy kitalálták a kisebbség védelmére?

2013. aug. 3. 21:17
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Engem is közösítettek már ki, teljesen más miatt. Akik ezt teszik azoknak lövésük sincs milyen ezt átélni, és ők ordibálnak a leghangosabban, mert ők a leggyávábbak, a legtaplóbbak.

Semmiképpen se gyűjtsd magadban a dolgot, és a főnöködnek is jelezd a problémát négyszemközt, és ha szükséges, akkor kérd meg, hogy egy nyílt formában ezt a dolgot beszéljék meg, és ne engedd, hogy a szőnyeg alá seperjék. nem akarsz te ott semmi mást, csak tisztességes munkával pénzt keresni, mert te pont nem olyan vagy mint amiyennek ők be akarják állítani.

2013. aug. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5-ös köszönöm a válaszod, örülök, hogy vannak még tisztán látó, előítéletmentes emberek. A főnökömnek egyébként már említettem ezt a problémát és azt ígérte, hogy ezt nem fogja ennyiben hagyni, és megbeszéli a kollégákkal. Remélem nem ártottam magamnak ezzel még jobban, de más megoldás nem volt.
2013. aug. 3. 22:16
 7/11 anonim ***** válasza:
35%

Hát, szerintem ez egy rossz ötlet volt. Szerinted, ha nem javul a helyzet, kit lesz könyebb elbocsátani? Mert melyik főnök akarna a munkahelyén problémákat?


Egyébként nekem részben egy cigány tette pokollá az életemet, amikor fiatalabb voltam és most is kiszúrt magának egy, nagyon megalázó volt, ahogy beszólogatott meg ordibált velem - igazságtalanul.

Ezek után hogy volnék képes előítéletmentesen hozzátok állni???

2013. aug. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

Jól tetted. Ha a főnök azt látja, hogy ami a feladatod azzal foglalkozol, akkor nem kell felőle aggódnod. A szarkeverőket ő sem szereti, csak feltétlenül mondd azt is neki, hogy neked is a jó munkahelyi légkör az érdeked, és nem szeretnél visszaélni semmiképpen az "állapotoddal", és mással sem szeretnél kiszúrni, de azt sem szeretnéd, ha a munkád hátrányára válna.


A 7-esnek üzenném, hogy legalább egyszer élje át milyen lehet amikor egy roh.adék sza.rkeverő miatt a megvezetett, félelemben élők kiközösítenek, megaláznak (nem egyvalaki, hanem többen felbátorodva) téged meg mint a legkönnyebb megoldást, egyszerűen kirúgnak. Na akkor legyen nagy szád.

De vannak se.ggnyaló szarkeverők is, azok a legszemetebbek.

2013. aug. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 pagratan ***** válasza:
Na mert az nem előítélet, ha rögtön le előítéletesezel? Mélyen sértő és kikérem magamnak. Ha nem vagy roma származású, akkor is ezt írtam volna. Viselkedés alapján ítélek, nem rassz alapon és mint írtam szerintem a többség így van vele. Írtad, hogy pár hónap alatt egyre több ember szívózott veled. Akkor ők az elején nem voltak rasszisták? Szerinted ez így megy, hogy egyik percről a másikra fajgyűlölő lesz az ember? Szerintem más lehet a háttérbe. Lehet, hogy szereztél egy haragost, aki aztán elterjesztett rólad valami pletykát pl., hogy nyallerkodsz a főnöködnek. Legtöbb helyen már ez is elég a közutálathoz. Ha úgy érzed, hogy szenvedés a munkahelyed, akkor egyértelműen válts.
2013. aug. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
28%

Szóval nem csak roma vagy de még spicli is... mész csicseregni a főnöknek mi ?!


Végleg elvágtad magad a kollégáknál, szerintem mondj fel, mert úgy is kiszekálnak maguk közül.

2013. aug. 6. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!