Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem alkalmaz senki?

Miért nem alkalmaz senki?

Figyelt kérdés
Egy éve végeztem az egyetemen. Folyamatosan jelentkezem állásokra, de soha senki nem ír/hív vissza. Már olyan reménytelen a helyzetem, hogy úgy döntöttem, vissza megyek tanulni, addig is kapok diákigazolványt és olcsóbb lesz az utazás, meg stb. Pénzem már nincs, sosem akartam, de most veszek fel diákhitelt. Elegem van au egészből, és azt se mondja senki, hogy külföldön könnyebb, vándoroljak ki, mert kint éltem egy évig és ott sem volt semmilyen munka. Úgy értem, normális, biztos munka, amire tudok alapozni. Á, **szom kivan már az egésszel. :(

2013. aug. 6. 17:07
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
69%
Add lejjebb az igényeidet és menj el úgy dolgozni. Majd mellette keresgélj tovább.
2013. aug. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Nézesd át valakivel az önéletrajzodat, ott lesz a hiba.
2013. aug. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Azt csinálom. Külföldön. Havi pár nap, amikor éppen hívnak. És keresek tovább. Páromra tudok csak támaszkodni, meg anyukámra. Párom kint él Angliában, kijöttem hozzá itt hátha könnyebb, de itt sincs biztos jövedelem. És így hogy tervezzek előre? Hogy lépjünk előre? Már nemsokára kellene ház, kocsi, család, gyerekek. De miből, ha nincs állás? Mindenhol azt mondják (itt is, otthon is), h nincs elég gyakorlatom. De hogy legyen, ha nem is adnak lehetőséget? Ügynökségnél dolgozom, diplomsként egy gyümölcs csomagolóban a sok buta, angolul nem tudó, puszkos és büdös ember között, de nem panaszkodom soha, ne tudja senki milyen rossz. "Szerencsére" csak havi pár napra hívnak, mert itt is pang a piac, nem kell az ember. :S Folyékony az angolom, diplomám 5ös lett, szakdogám szintén. Nem értem hol rontom el. :(
2013. aug. 6. 17:20
 4/29 anonim ***** válasza:

Ez az élet.

Tudod a munkáltatók már mindenbe belekötnek azt sem tudják, kit akarnak alkalmazni.

Ha gyakorlatlan pályakezdő vagy az a baj, ha elmúltál 35 az a baj, ha gyereked van..ha van rajtad sapka, ha nincs...

Ne add fel volt olyan ismerősöm, aki 4 évig nem talált magának tisztességesen bejelentett, normális állást, átlag fizetéssel. Addig csak ilyen alkalmi melókból élt de aztán sikerült neki. Igaz ő 40 múlt szóval neki sem volt sétagalopp.

A műszaki egyetemen szokott lenni állásbörze diplomás fiataloknak.

Egyébként az sem mindegy, hogy milyen az önéletrajzod annyi mindentől függ.

Ne add fel az az egy év még nem is sok manapság a felmérések szerint minimum 1.5 évig van otthon az átlag munkanélküli. Persze vannak mázlisták, akiknek sikerül hamar meg a pechesek, akiknek később jön össze. Még az életed elején vagy ez így megy nem kell feladni van egy hely, ahová te kellesz.

Én is itthon vagyok egy ideje tanultam is közben szóval tudom, hogy vagy vele.

2013. aug. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Önéletrajzomat HR-essel csináltattam meg. :/ Már szégyellem magam. :(
2013. aug. 6. 17:20
 6/29 anonim ***** válasza:

az egy dolog hogy végeztél egyetemen csak nem mindegy hogy mit... munkaügyiben kellett jelentkezned, ott ingyen adnak tanácsokat az önéletrajzoddal kapcsolatban hogy mia z ami nem jó benne...


illetve igen, add lentebb az elvárásaidat.. osztályfönököm is 2 diplomával anno egy általános iskolai végzettséget igénylő munkát végzet, mert nem volt akkor más...

2013. aug. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Nem az igények nagyok. Tudom, hogy nem fogom igazgatóként kezdeni. Csak BIZTOS állást akarok. Ami szerződéses, nem ilyen egyik nap kellesz, másik nap nem.
2013. aug. 6. 17:23
 8/29 A kérdező kommentje:
Egyébkébt az "igénytelen" munkákra nehezebb bejutni. Azt mondta nekem a HRes. Mert azt "bárki el tudja végezni" így többen is jelentkeznek rá.
2013. aug. 6. 17:24
 9/29 anonim ***** válasza:
Felnőtt létedre tudhatnád hogyan mennek a dolgok... Ház, kocsi, család:D Mert, ha lesz biztos állásod, akkor minden oké lesz, mi?
2013. aug. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Ha lesz állásom annyira minden ok lesz, hogy ne nélkülözzünk. Apukám meghalt anyukám egyedül van két gyerekkel, plusz párom szülei is otthon vannak, apukája rokkant, anyukája dolgozik csak, őket is támogatja párom. Kocsi kell, hogy el tudjak menni a munkába, mert ha hiszed ha nem mindenhol ez volt kb a 3. kérdés, h van e own transportom. Ház azért kell, mert nem fogok gyereket szülni a semmire. Vágyom egy normális életre. Nem akarok gazdag lenni, csak élni akarok, de nem fogok felelőtlenül szülni jobbra-balra. És bocsánat, hogy másnak nem ez az élet, de engem erre neveltek.
2013. aug. 6. 17:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!