Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hónapokig ingyen munka?

Hónapokig ingyen munka?

Figyelt kérdés
Barátnőm 4 hónapja gyakornok egy cégnél, s egy fillért sem fizetnek neki, csak hitegetik, hogy majd alkalmazni fogják. Már végzett az egyetemen, megvan a diplomája. Mivel folyamatosan hitegetik, nem akar másik helyet keresni. Egyébként teljes munkaidőben dolgozik (8-10 óra), ami marad azt hazaviszi és még nyaralni is csak úgy mehetett el 10 napra, hogy kikönyörögte... Szóval teljes állásban dolgozik ingyen... Mit lehetne ezzel kezdeni?
2013. aug. 7. 10:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%

Akár egy évig is hajlandó a barátnőd hülyíteni magát?!

Beinteni a cégnek. Más munkahelyet keresni, sürgősen.

2013. aug. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Először az volt, hogy augusztusban felveszik, most az van, hogy szeptemberben. Azt mondja, hogy ha októberig nem veszik fel, akkor lelép, de szerintem nem kéne addig várnia. (És nem is biztos, hogy meg fogja majd tenni.) Nincs valamilyen jogszabály, hogy meddig lehet gyakornokként foglalkoztatni valakit?
2013. aug. 7. 11:23
 3/20 anonim ***** válasza:
60%

Lassan negyven leszek, de még most is megdöbbenek az emberi naivitáson..ennél jobban csak az lep meg, amikor az emberek állítólagos munkáért cserébe hajlandóak pénzt utalni egy vadidegennek.

Hát igen, addig megy jól ezeknek a cégeknek, amíg találnak balekot.

2013. aug. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
52%

Nincs ilyen,hogy hónapokig gyakornokként ingyenmunka.


Olyan van,hogy 4-8 hét,amig egyetemista az ember,és a cég tesz szivességet,hogy gyakornok lehet,irhat szakdogát.

De ezt is lepapirozva,hogy mettől meddig,mi célból van ott ingyen.


Jól sejtem,hogy nincs arról papirja,hogy ő ott gyakornok?

2013. aug. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
58%
Ne így fogd fel, hogy ingyenmunka. Az, de legalább tapasztalatot szerez. A legtöbb cég még a pályakezdőktől is elvárja a tapasztalatot, bár az igaz, hogy a talpraesettebbek már az egyetem alatt ledolgoznak valahol fél-egy évet ingyen, csak azért, hogy ezzel is előnyt szerezzenek.
2013. aug. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Marha nehéz feladvány... Ha az első hónap végéig nincs szerződés a kézben, akkor ennyi volt. Egyhavi fizetés követelhető, csak ugye perelni kell érte.
2013. aug. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
48%
Attól függ mennyire keresett a szakmája. Ha különben se nagyon lenne esélye állást találni, akkor inkább dolgozzon ingyen, jobb mint otthon ülni és munkát keresni. Plusz közben tudást, rutint is szerez, és tud majd olyan munkákra pályázni, ahol munkatapasztalatot várnak el. Sőt lehet egyszer fel is veszik még.
2013. aug. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Oké. Lassan már felháborodunk, ha nem kell fizetnie valakinek, hogy bejárhasson valahova dolgozni, értem én.
2013. aug. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Számítógépes grafikusként dolgozik ott, az egyetemi végzettsége is számítógéppel kapcsolatos. Nem mondom, hogy keresett annyira, mint mondjuk egy könyvelő, de elég gyakran találok neki való állásajánlatokat. És valóban nincs semmilyen papírja arról, hogy ő ott gyakornok, vagy akárki, legalábbis ő nem írt alá semmit, és nem kapott semmit. Csak szóbeli megállapodás volt, semmi több.
2013. aug. 7. 23:02
 10/20 A kérdező kommentje:
Egyetemen volt neki kötelező gyakorlata egy másik cégnél, az teljesen más volt, gyakorlatilag akkor ment be, amikor akart (ugye akkor órákra is kellett járnia), volt mellette mindig valaki, stb. Ő most önállóan dolgozik, mint bármelyik más alkalmazott, és nem napi 1-2 órát. Nekem is volt egyetemi gyakorlatom, de ez a szó szoros értelmében ingyen munka, nem gyakorlat.
2013. aug. 7. 23:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!