Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek így tudok munkát...

Szerintetek így tudok munkát vállalni Java fejlesztőként, ingyen?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok most érettségiztem le és ebbe az irányba fogok továbbtanulni(ha minden jól megy). Már 2 könyvet is elolvastam a Java programozásról (Java for dummies, Tanuljuk meg a Java programozást 24 óra alatt)és most már nem csak könyvekből szeretnék tanulni, hanem azzal, hogy programozok. Szóval arra gondoltam, hogy 1-2 álláskereső oldalon feladok egy hirdetést, hogy Java programozást vállalok ingyen, kezdőként, természetesen távmunkában. Szerintetek ez lehetséges (és reális, szóval valahol el tudok majd így helyezkedni) vagy még fejlődnöm kéne? És ha fejlődnöm kéne, akkor hogyan fejlődjek tovább?


Előre is köszönöm!



2013. júl. 15. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Tovább kell tanulj informatika szakon, hogy tudjál továbbfejlődni, ezek még csak az alapok !

Később pedig diploma nélkül nem fogják elismerni a tudásod !

2013. júl. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Munkát még talán, ha nagy mázlid van, de távmunkát? Esélytelen szvsz.
2013. júl. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy tovább kell tanulnom és hogy meg kell szereznem a diplomát ha ebből akarok megélni(mondjuk ez azért annyira nem igaz). De arra gondoltam, hogy így lehetne a leggyorsabban fejlődni, mivel már kódolni tudok és ezzel senki nem járna rosszul, mivel a cégnek ingyen dolgozok én meg fejlődök. Én nem pénzt akarok keresni, hanem fejlődni szeretnék.+valamilyen szinte munkatapasztalat
2013. júl. 15. 16:26
 4/10 anonim ***** válasza:

Hogyan fejlődj: gyakorolj! Tűzz ki egyre nehezebb feladatokat és próbáld őket megoldani. Ha akadályba ütközöl: Google. Persze angol tudás kell. (Ha ez nincs, akkor pótold.)


És ne csak kezdő könyveket olvass, hanem haladó könyveket. Meg nézegetheted a prog.hu Java szekcióját, ötletmerítésnek, vagy csak érdekességképp, mi mindent csinálnak Java-val. Az ott említett dolgoknak meg utánanézhetnél, kipróbálhatnád -> így tapasztalatot gyűjtesz.

2013. júl. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 pinkpancser ***** válasza:
100%
Szép dolog, hogy akarsz tanulni, de Te kiadnád mondjuk a lakásod felújítását olyannak aki már olvasott róla x könyvet, de még nem csinált ilyet? Na meg a programozásnak csak egy része az, hogy megírod a kódokat. Addig is el kell jutni és az bizony nem, vagy legalábbis nehezen tanulható könyvből.
2013. júl. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia, kell keresned egy Java nyelvű nyílt fejlesztést. Egyébként mi is megpróbálhatunk fejleszteni egy projektet Java nyelven. Ugyan én már programtervező informatikusnak tanulok, de még mindig amatőr vagyok.
2013. júl. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha ingyen akarsz dolgozni, akkor nem fognak komolyan venni. Ha a Java 24 órás könyvből mindent tudsz kiválóan és mondjuk hobby szinten csináltál már kisebb játékokat, vagy egyéb programokat, akkor szerintem simán el tudnál menni gyakornoknak akár nettó 100-150-ért is, valami nagyobb céghez. A főiskolákon úgyis lófaszt sem tanítanak, munkahelyen ahol meg van gyakornoki állás és képzés, ott meg csak azt nézik, hogy mennyire vagy intelligens és mennyire vagy hajlandó tanulni. Ha jól adod elő magad, akkor bármit elérhetsz, a papír sem számít.


... ha igazán komolyan gondolod, akkor olvass még el pár komolyabb könyvet is a témában és utána kezdj el munkán gondolkodni! Meg találj ki magadtól is programokat, amiket megvalósítasz!

2013. júl. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De ugye nem csak elolvastad, hanem csináltad is közben, igaz?
2013. júl. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 navrang válasza:
Ha suli mellett belefér, menj el részmunkaidős gyakornoknak, ahol még fizetnek is, és gyakorlati tudásra teszel szert. IT területen (kivéve talán az állami szektort) semmit sem számint a papír.
2015. jan. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó vicc volt.
2015. jan. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!