Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg olyan szörnyű ez a...

Tényleg olyan szörnyű ez a munkahely?

Figyelt kérdés

1.) Klimatizált céges autó, 3 személyes, puttonyos. GPS van benne, tehát utána tudnak nézni, merre jár vele az illető, de nem teszik. Munkaidőben simán megoldható egy nagybevásárlás, ide-oda szaladgálás.

2.) Hétfőtől péntekig, 8:00-17:00-ig tartó munkaidő - egy jó bő órás ebédszünettel, meg a millió kis ide-oda szaladgálással, ügyintézéssel. Belefér egy hazajövetel, akár egy félórás-órás szundítás, szülőkhöz beugrás ebédre, vagy csak úgy, stb.

3.) Szakmunkás minimálbérnél valamivel több fizetés hivatalosan, meg még egy jó adag zsebből.

4.) Teljesen felszerelt konyha-ebédlő benn a cégnél: tűzhely sütővel, edények, poharak, tányérok, kávégép (frissen őrlős), elektromos kávéfőző, filteres kávé-teafőző, mikró, grillező (olyan mikrószerű "dobozos"), hatalmas hűtő, üdítő, sör-bor-egyéb. Kávét-teát-ilyeneket a főnök veszi, nem a dolgozók dobják össze.

5.) Sok-sok céges buli főzőcskézésekkel, szintén a főnök állja, nem a dolgozók. A dolgozók vihetnek családot, asszonyt, barátnőt, egyebet.

6.) Év végén céges vacsora elegáns étteremben, az oda-visszautat a cég oldja meg busszal. Sógor-koma-jóbarát-család-gyerekek-akárki szintén vihető, nem kell ráfizetni a dolgozónak.

7.) A cég szerszámkészletét a dolgozó akkor kéri kölcsön és viszi haza a saját melóját intézni, amikor akarja, csak fel kell írni. Elég drága cuccokról van szó, némelyik milliós érték körüli.

8.) Munkaidő letelte után megengedett a dolgozóknak bennmaradni a kényelmes, klimatizált ebédlőben sörözgetni-borozgatni, ameddig akarnak. Nem csak pénteken. Sokszor a főnök is csatlakozik.

9.) Sok cucc, ami a szerelésekből kimarad, hazavihető, azt csinál vele a dolgozó, amit akar. Sokszor ezek az alkatrészek teljesen használhatóak, eladhatóak, szép mellékest össze lehet szedni belőle.

10.) 8-10 hetente ügyeletet kell vállalni hétvégén, ünnepekkor. Annyi a hátránya, hogy ha hívják a dolgozót, akkor menni kell.

11.) Betegszabi nincs. Pontosabban maximum egy-két nap, a többit már fizetetlen szabadságnak írja be a főnök. Ha reklamál a dolgozó, akkor találnak mást a helyére... Manapság meg ugyebár az ember örül, ha helye van, nem akar játszani vele. A gyerekes dolgozókat könnyebben elengedik, a főnök nagyon gyerekpárti.


Ismerősömről, azaz egy jóbarátomról van szó. Folyamatosan sír, hogy milyen rossz helye van, meg hogy b...ogatják odabenn, akár más hibája miatt is. Ez nyilván rossz, de mindenhol ez van. Én még fiatal vagyok, de diákmunkákon és iskolai külső gyakorlati helyeken sok helyen megfordultam már, így beleláttam sok cég belsős ügyeibe, de sehol nem voltak ilyen körülmények, még megközelítőleg se. Mindenhol csak rosszabb. Dunántúli városban van a cég, sok helyre kijárnak, jól menő vállalkozás.

Mivel jó barátomról van szó, így mindig nekem sírja el a bánatát, de kicsit már sokallom, hogy minden nap ez megy. Ha meg megmondom neki a véleményem, hogy inkább örülne, hogy jó helye van (meg egyáltalán, helye), akkor halálra sértődik, és le vagyok hülyézve, hogy mit tudhatom én, még fiatal vagyok - pedig ő is csak egy pár évvel idősebb nálam. Nem akarom magamra haragítani, mert szeretem, mint barátot (még ha férfiak között ez furcsa is), de egyszerűen már sok. Tényleg ennyire szörnyű helye van? Máshol nagyobb a dolgozók megbecsülése?


2013. aug. 10. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:
25%
Ez minden multinál így meg. Kívülről nézve ideálisnak, sőt sokszor álommunkahelynek tűnik, de valójában kizsigerelnek testileg, lelkileg. A sok "extra", amiket összeírtál, mind arra szolgál, hogy lényegében az egész életedet a munkahelyeden éld, a munkádnak szánd. Csábító lehetőségeknek tűnnek, de igazából ezek kemény elvárások.
2013. aug. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 JulesM111 ***** válasza:

Lehet, hogy cimborád egyszerűen megunta.

Dolgozhatsz a világ legfrankóbb helyén, ha unod a kollégák arcát, ha meguntad a melót. Nem feltétlenül a munkahely az ami rossz.

Az emberi faj ilyen, semmi se jó :)

2013. aug. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Magánélete van egyáltalán a cégen kívül? Ha nincs akkor csak egy rabszolga, kiszínezheted akárhogyan, és ha egyszer valami történik vele, szívfájdalom nélkül páros lábbal rúgják ki. A gps-t pedig nem nézik, hanem naplózzák, és tökéletes ürügy lesz később bármikor, ha éppen ki akarják rúgni minden ok nélkül, mert nem tetszik valakinek az ábrázata.
2013. aug. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem multi, magánember kezében van a cég. Beszéltem már a főnökkel többször is, és számomra nyilvánvaló, hogy csak fenyegetőzik a barátom kirúgásával, mert tudja, hogy az egész cégnél kb. ő ért egyedül ahhoz, amit csinálnak, hiába van meg másnak is a papírja. Ő tud minden rendszert, címet, stb. Ha ő hirtelen eltűnne onnan, akkora katyvasz lenne az egész cég, hogy meg merem kockáztatni, hogy ha nem is csődbe menne, de igen-igen csődközelbe kerülne. Mindezt nagyon jól tudja a főnöke is.


Igazából annyi a bosszantó az egészben, hogy ennek a barátomnak van egy rahedli szakmája azon kívül, amiben most dolgozik, egyet kivéve gyakorlata is van mindben. Simán találhatna más állást, de nem is keres, csak siránkozik, hogy máshol biztos sokkal jobb, meg máshol biztos megbecsülnék, meg máshol biztos normálisan kifizetnék... Jelzem, a fizetését mindig halál pontosan kapja 10-én, vagy sokszor még előbb is, de sosem késnek vele.

Annyira mégsem lehet rossz hely, ha csak a sírásig jut el, de addig már nem, hogy egyáltalán keressen valami mást...

2013. aug. 12. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!