Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem tudom, hogy milyen munkahe...

Nem tudom, hogy milyen munkahelyem legyen és egyáltalán hol tudok elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy szobafestő végzettségem van, de azt undorral csinálom meg a végzettségem ellenére nem is értek igazán hozzá.

A történelemhez értek. Igaz, hogy nincs róla semmilyen végzettségem, de megvannak hozzá a képességeim.

Hol tudnék így elhelyezkedni?



#végzettség #szobafestő #munkahely. érettségi
2013. aug. 7. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Adolf is így kezdte és elég messzire jutott, szóval ne add fel!
2013. aug. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ehhez újabb suli kéne akkor mármint ha a törivel szeretnél foglalkozni :) nem tudom mennyire lehetséges de korrepetálhatnál ha ez megoldható x összegért bár hogy nincs papír így ez is necces mindenképp suli azaz papír kéne :/ addig pedig szobafestő azzal fizetni is tudnád a tanulásod
2013. aug. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%
Ahhoz hogy te a történészetből élj meg, azt már el kellett volna jócskán kezdeni tanulni, gimiben utána egyetemen, gondolom kifutottál az időből.
2013. aug. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát igy végzettség nélkül sehogy
2013. aug. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sosem késő rájönni, hogy mit szeretsz igazán. Ha nem próbálod ki magad több dologban, honnan jönnél rá? Örülj neki, hogy rájöttél, gratulálok ehhez, akárhány éves is vagy. Sok olyat ismerek, akik 30 fölött jöttek rá, hogy mit szeretnének, olyat is, aki jóval túl volt 40-en mire befejezte az egyetemet, mert később jött rá, de az a lényeg, hogy rájöttél. Ahogy a soraidból olvasom, nem akarod életed végéig az idődet egy olyan munkára áldozni, amit utálsz, és nem is vagy benne igazán jó. Találd meg a módját, hogy hogyan tudsz a törivel adni másoknak, amire kereslet is van. Például írta itt, valaki, hogy korrepetálhatnál, vagy felkészíthetnél érettségire. Csak meg kell találnod, hogy milyen módon szeretsz igazán dolgozni, és mi az a tevékenység, amire van kereslet és amit élvezel is. Ez első hallásra a törivel lehet, hogy nem tűnik könnyűnek, de csak azért mert lehet, hogy nem ismersz olyanokat, akik ezzel a munkájukban sikeresek. Keress példaképeket, akik azzal foglalkoznak, amivel te szeretnél és vedd fel velük a kapcsolatot. Kutatsd ki, mire van szükségük olyan dologban, amit te tudsz (ez lehet apróság is), és ajánld fel a segítséged. Vagy kezdj el másoknak ingyen segíteni abban, amit szívesen csinálnál, ezzel elkezdesz tapasztalatot gyűjteni, kapcsolatokat építesz, és a tapasztalat szerintem fontosabb mint a papír. (Jöhet a lehurrogás, hogy M.o.-n nem így van, mert kell a papír). Én sokáig hallgattam, hogy kell a papír, de azt közben is megszerezheted. Ismerek olyat, aki elismert a szakmájában, van bőven munkája, a munkájához ráadásul hivatalos, hosszú évekig tartó tanulással járó egyetemi végzettség kell, és még sincs neki, a végzettségének semmi köze ahhoz, amit csinál.


Persze ha állami alkalmazásban akarsz elmenni töritanárnak, akkor ez természetesen nem érvényes, de vannak más utak is , amik járhatóak.

2013. szept. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!