Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Honnan tudhatom, hogy a...

Honnan tudhatom, hogy a munkahelyemen igazi vagy csak álkamera van beszerelve?

Figyelt kérdés

Van a plafonon egy "kamera", az a kis fekete félgömb formájú. Ki is van téve, hogy kamerával megfigyelt terület. De nekem gyanús, hogy nem igazi kamera. Nem jön ki belőle semmi zsinór, meg semmi cucc nincs, ami hozzá tartozna. Miből lehet megállapítani a dolgot?

Meg azért is gondolom, hogy amikor régebben volt itt lopás, még mielőtt ide kerültem volna, simán visszanézhették volna a felvételt, de nem tudják, mi történt pontosan...



2013. aug. 31. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csak azóta lehet kamera, egyébként meg a mennyezet felett is lehet a kábeleket vezetni. Ha meg akarsz róla bizonyosodni, akkor ha van, akkor haverkodj össze egy biztonsági őrrel, az meg fogja tudni mondani :P
2013. aug. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Ha tisztessége avyg, akkor nem teljesen mindegy?
2013. aug. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A mennyezet felett tuti nincs elvezetve.

Egyedül vagyok az üzletben reggeltől estig, nincs biztonsági őr meg semmi. Néha vannak erre furcsa alakok, és tartok kicsit tőlük. Na meg volt már, hogy öltözködés közben ki kellett szaladnom hátulról a pult mögé, de eszembe se jutott, hogy talán látnak bugyiban a kamerán keresztül :D Ezek miatt érdekel

2013. aug. 31. 14:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Áramtalanítsd a helyiséget és szereld szét a kamerát addig.Ha van kimenő vezeték akkor igazi kamera.
2013. aug. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Tartsd fek a középső ujjadat. Ha kirúgnak, valódi...
2013. szept. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Vannak árulkodó jelek, én itt nem kívánnám részletezni, legyen elég annyi, hogy csak fel kell rakni semmi több.. Van ismerősöm akinek igazi és komoly kamerák vannak, kb 90%-ban egyezik az ál kamera kinézetével, nekünk is van itthon, bár aki kemény legény lenne azt megfogja a riasztónk ami igazi..
2015. júl. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálam a látható kamerák nagy része kamu, a valódi kamerák el vannak rejtve.

Az elképzelés az, hogy a "gonoszok" az üres dobozt leverik, ezzel elindítják a riasztást, és a rögzítés pedig folyamatos

2016. máj. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak egy tipp mert kicsit kreatív tudok lenni olykor. Nos vegyél egy sztetoszkópot és tedd rá a kamerára, és hasonlítsd össze azzal amikor mozgást érzékel ill amikor semmi nincs. Megpróbálhatsz még egy erősebb mágnest körülötte mozgatni (pl neodim) és úgy hasonlítod össze.

Itt nálunk a faluba is van kamu kamera de még milyen kamu bakker! :D A h@lye p@cs aksiról működtette őket, és a kezdetekbe még villogtak is de már rég nem csinál semmit se. A kamu kamerák szeretnek figyelem felhívóan állandóan villogni, egy igazi nem villog ill nem jellemző. Ha mozgást észlel olyankor egyesek jelzik. Sötétben az infra pirosan parázslik ha van, ennél ha nincs bekapcsolva akkor is tud látni sötétbe ködbe pedig célszerű kikapcsolni, az enyémen igen különben tejföl az egész. Ja és a kamu kamerákat még hálózatra se kötötte a tisztelt kiötlő. A másik kamerát meg a temetőbe tette ki egy kerti lámpából kiszedett napelemmel meghajtva :D de ez sztem egy napig se bírta. Helyi rögzítőre nem költenek mert drága, wifivel továbbítani ha nincs helyi rögzítő szintén drága de megoldotta az emberünk úgy hogy tett rá egy 20cm-es pálcikát hogy na az a wifi vagy ilyesmi, kész röhej. A kamera felvételét aki nézi az nem lát mindég mindent csak ha éppen online bepillant vagy ha visszateker és úgy bele bele néz. Mutassál be neki és egyszer hátha szóvá teszi vagy mutass mást :D

2016. máj. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!