Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek? Félek, hogy ezzel...

Mit tegyek? Félek, hogy ezzel örökre elástam magam a munkahelyemen.

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és diákként vállaltam munkát. Legutóbb, mikor voltam dolgozni, elkövettem egy olyan hibát, aminek anyagi következménye is lehetett volna (főnökömnek is, nemcsak nekem). Végül hálistennek megúsztam egy enyhébb lecs.széssel és csúnya nézéssel, de tudom, hogy rosszabbul is járhattam volna. Ma ezen ettem magam egész nap, akinek beszéltem róla azt mondták, hogy más is követ el hibákat, és pár nap múlva már el lesz felejtve az egész, de mégiscsak rossz érzés. Ráadásul én úgy tervezem, hogy év közben is maradok, és nem jövök el augusztus végén..

2013. júl. 16. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyakorlaton vagyok egy szállodában, pont ma hibáztam 2 elég durvát. Egy beszólást, meg egy (javítható) tárgyhibát. Én is eszem magam rajta, pedig próbálom nem, kaptam érte lebszást a főnökömtől, aki amúgy sem egy kedves figura. Azzal nyugtatom magam, hogy a beszólásnál igazam volt, mégha nagyon nem kellett volna, akkoris, a tárgyi dolognál meg azzal, hogy gyakornok vagyok, 2. napon..nm várhatják el h pöccre menjenek a dolgok.
2013. júl. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
én sem vagyok ott régóta, de kiakadtam, hogy ez is velem történik (maximalista vagyok és tényleg próbálok teljesíteni), nem pl. azzal a csajjal, aki olyan pofát vág egész műszak alatt, hogy mindenkinek elmegy tőle az életkedve. egyszer nem csinálok meg valamit és akkor jönnek ellenőrizgetni.
2013. júl. 16. 21:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak az nem hibázik aki nem dolgozik.
2013. júl. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj mindenkivel megesik...

Én múltkor egy egymillió forintot érő cuccot raktam úgy le, hogy nem találtam. Mivel sokan járnak arra, félő volt, hogy elvitték. Főnököm elég csúnyán nézett. Leizzadtam, az életem lepörgött előttem (életem végéig ingyen dolgozhatok a cégnél :D), de fél óra kétségbeesett keresgélés után munkatársam megtalálta.

Egész nap égett utána a pofám a főnök előtt, még másnap is, de másnap a főnök csak vigyorgott.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy mivel nem történt meg a baj, ne aggódj, tényleg hamar elfelejtik majd (mondjuk én már követtem el olyan hibát egy gyárban, hogy 1 év után is emlékeztek rá, mikor oda mentem - csak azt nem tudták, hogy én voltam, csak a hír terjedt, hogy valaki elkövette "azt a bizonyos hibát, amit 120szor elmondunk egy nap"). Szóval no para, holnap esetleg még egyszer kérj bocsánatot és legközelebb figyelj jobban.

21L (Remélem érthető amit írtam, eléggé fáradt vagyok.)

2013. júl. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
csak azt nem tudták, hogy én voltam, csak a hír terjedt, hogy valaki elkövette "azt a bizonyos hibát, amit 120szor elmondunk egy nap" - ezen jót röhögtem :D nagyon is érthető volt. köszi, jó volt olvasni, megnyugodtam:)
2013. júl. 16. 23:03
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Most olvastam a face-en:


A hibákat úgy kerülheted el, ha tapasztalatot szerzel. Tapasztalatot úgy szerzel, ha hibákat követsz el.

Laurence J. Peter

2013. júl. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm szépen!:) igazából attól féltem, hogy tényleg elástam magam, meg hogy annyi a "jó híremnek" ott. de talán nem lesz semmi tényleg ebből.
2013. júl. 17. 14:43
 8/8 A kérdező kommentje:
ma visszamentem újra. főnököm látta rajtam hogy szenvedek, és mondta nekem röhögve, hogy ne izéljek már, nem csak én okoztam neki agyvérzést, mióta ott dolgozik :D úgyhogy fölösleges volt ezen annyira stresszelni.
2013. júl. 18. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!