Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lassan legegyszerűbb munkához...

Lassan legegyszerűbb munkához is diplomát kérnek? Még legegyszerűbb munkához már magas elvárások vannak?

Figyelt kérdés

Régen azt mondták nekem hogy nem tanulok sokat akkor mész utcára takarítani vagy takarító leszel.Mi van most sokat tanultam(érettségim van) tessék legegyszerűbb munkához már lassan diplomát kérnek magas elvárások vannak.Találtam már olyan munkát ami ÉRETTSÉGIT kért:WC takarító,csomagoló,szorólapozás( ez nem vicc)

Erre jelenségre egy 1,5 éve figyeltem fel.Miért kérnek legegyszerűbb munkához ilyen magas elvárásokat?Majdnem összes munkára érettségit/diplomát kérnek még a legegyszerübb is.8 általános végzettségű emberek mi lesz velük?



2013. szept. 19. 06:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Lassan tényleg oda fogunk kilyukadni. Sok helyre keresnek tényleg érettségizett takarítókat. Egyszer jelentkeztem egy takarítói állásra, bár van érettségim. Mondtam a telefonban, hogy dolgoztam már takarítóként, oda meg szakképzett takarítót kértek. Kész röhej. :)

Nincs értéke az érettséginek, sőt lassan a diplomának sem.

2013. szept. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

De a fordítottja is igaz: vannak fiatalok, akik - mert nem tudnak elhelyezkedni - elvégeznek mindenféle OKJ tanfolyamot: dajka, informatika, ped.asszisztens, öregek gondozása, targoncavezető...Van, akinek akár 10 ilyen papírja is van. Tehát a kínálat befolyásolja a keresletet is: persze, hogy olyat választ a munkaadó, aki rendelkezik ismeretekkel a vegyszerek összetételéről, veszélyforrásokról, takarító esetében. Aztán már kötelezővé is teszik a dajkáknál, a tanfolyamok elvégzését. A főiskolák meg így jutottak pénzhez, ha megszervezik ezeket a lehetőségeket. Kiötlötték, megpályázták, hogy milyen kurzusokat indítsanak, és a nappali képzés mellett ilyen esti lehetőségeket kínálnak fel, jó magas tanfolyami díjjal.

Ahogy egyre kevesebb lesz a munka, úgy fog az igény növekedni a munkavállalóval szemben. Egyre igazabb lesz, hogy sima érettségivel semmire nem mégy. Régen ez a 8 osztályos végzettségre volt igaz, de nem is volt akkor ennyi érettségizett.

2013. szept. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Ott a másik gond hiában van szakképzetséged+szakmai tapszatalatod így is megválogatják az embert kit vesznek fel.
2013. szept. 19. 07:53
 4/30 anonim ***** válasza:
5%

"Ott a másik gond hiában van szakképzetséged

+szakmai tapszatalatod így is megválogatják az

embert kit vesznek fel."

Azok a szemét mocskok, mit képzelnek?!

Nagyon helyes, hogy nõnek az elvárások, így jobban ösztönözve vannak a diákok a tanulásra, és kevesebb lesz a sötét tanulatlan gyökér, aki két számot sem tud összeszorozni.

Ha voltál már építkezésen vagy találkoztál BKV ellenõrrel akkor sejtheted mire elég a 8 általános.

Hát én annyira nem bánom, hogy kevesebb ilyen ember lesz...

2013. szept. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez így van. A papír kell, de nem elég. Én másfél évig próbáltam meg elhelyezkedni a szakmámban, amihez komoly papírom van, de nem sikerült.

Aztán a sors fintora, hogy egy teljesen más szakmában meg lényegesen az iskolai végzettségemnél magasabbat követelő helyre felvettek...

Szerencse kell az élethez.

2013. szept. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
szerintem csak azért mert megtehetik, túl nagy a kínálat, túl sokan keresnek munkát, így kap egy túlképzett munkaerőt olcsón.
2013. szept. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Miért írod, hogy sokat tanultál? Egy szakmunkáshoz képest kicsit többet, de az érettségi lényege a továbbtanulás. Szakközépbe vagy szakmunkásba kell menjen aki nem akar még többet tanulni. A bsc, msc, phd a sok tanulás.
2013. szept. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségi önmagában semmit nem ér. Nem értesz semmihez, az a nagy helyzet. Nincs szakmád. Ahova szakmunkás kell, oda nem kell érettségi. Ahova kell érettségi, oda meg kell valamiféle speciális tudás, amit az egyetem, a főiskola vagy egy OKJ képzés ad meg.


A WC-takarítónak, csomagolónak stb. pedig azért kellett érettségi, mert a munkáltató származás alapján nem különböztethet meg senkit, mert jól megbüntetik, viszont - hogy is fogalmazzam meg szépen - érettségivel ki lehet szűrni a kisebbséget. És így már nem büntethetik meg, mert a akinek nincs érettségije, az így járt. Érettségit kérni nem diszkrimináció, származás alapján elutasítani viszont igen.


A 8 általánost végzett emberek jobb esetben elmennek betanított munkásnak (minimálbérért), közmunkásnak (fillérekért), rosszabb esetben várják a segélyt, és megpróbálnak nem éhen halni.

2013. szept. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl van érettségim és 3 felsőfokú végzettségem, mégse kellek sehova, mert mindenhova ismerősöket vesznek fel amit nem is igyekeznek titkolni vagy olyanokat akik szétteszik a lábukat a főnöknek. Hát én meg ebből nem kérek. Szóval gürizhetek gyárba, ahol vannak olyan dolgozók is a szalag mellett akinek 2 diplomája van. Nem minden a papír! Persze biztos van kivétel, de sajna nekem még nem sikerült ezt megtalálnom:S
2013. szept. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Milyen felsőfokú végzettséged van 3?
2013. szept. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!